سلام خانم دکتر صبحت قشنگتون بخیر

متشکر، شما خیلی مفید ما رو راهنمایی میکنید

من از روز 9 پریودی دمای بدنمو گرفتم :

9 پریود : 36.7
10 پریود: 36.7
11 پریود: 36.8
12 پریود: 36.8
13 پریود: 36.9 امروز پنجشنبه دمای بدنم رفته بالا تقریباً خود هم احساس میکنم خانم دکتر امروز صبح ترشحاتم حالت سفیدی تخم مرغ و کشدار است (وقتی این حالت بوجود میاد یعنی کشدار بودو شبیه سفیده تخم مرغ روز تخمکگذاری هست یا اینکه قبل از تخمکگذاری اگه قبل از تخمکگذاریه چند روز قبل از اون تخمکگذاری ممکنه انجام شه)؟؟؟

امروز ممکنه تخمکگذاری باشه یا اینکه دمای بدن تا 37.2 هم بالا میره
من دیروز که روز 12 پریودی بود اقدام نکردیم اگه خدا بخواد امروز و فردا و شنبه و یکشنبه

براساس این دمای بدنم دیروز که روز تخمکگذاری نبوده؟؟؟

خانم دکتر الان خوندم روی ژله رو نوشته lubrication jelly (water soluble- hypoallergenic
پس از نظر شما مانعی نداره?

خانم دکتر در مورد دمای بدن :
من سعی میکنم هر روز صبح تا چند روز آینده دمای بدنمو بگیرم که معلوم شه کی تخمکگذاری انجام شده اما هنوز دقیق بلد نیستم که چه اتفاقی میفته براتون اینجا میزارم

تو بعضی سایتها خوندم دما بدن پایین وقتی تخمکگذاری انجام میشه 0.5 درجه میره بالا و به همون صورت تا پریود باقی میمونه و اگه باردار باشم دوباره به همون صورت باقی میمونه اگه نباشم دما میاد پایین و پریود میشم.....

چند جا دیگه خوندم دما اول پایین وقتی تخمکگذاری انجام میشه دما میاد بالا بعدش فرداش اگه دوباره دما اندازه گیری شه شروع به پایین اومدن میکنه

مثلاً اگه دما قبل از تخمکگذاری 36.7 باشه و روز تخمکگذاری 37.3 باشه فرداش میشه 36.5
یعنی روز قبل تخمکگذاری انجام شده (آیا صحیح است؟؟)

یا

اگه دما قبل از تخمکگذاری 36.7 باشه و روز تخمکگذاری 37.3 باشد تا پریود بهمین صورت باقی میموند یعنی دمای 37.3 اما اگه پریود شیم دما میاد پایین (آیا صحیح است؟؟)

کدوم مثال درست؟؟در طول یک ما سیکل چند بار دما بالا میره ؟؟

منتظرتون هستم

ممنون از زحماتتان

می بوسمتون

راستی خانم دکتر شما مطب دارید که ما پیش خودتون بیایم چون خیلی دلسوزانه تمام جواب ما رو میدید تنها کسیو دیدم که انقدر سریع و مفید و واضح به ما جواب میده حتی شما خیلی بهتر از ماماها ییا متخصصینی هستید که ما میرویم پیششان برای ویزیت :wink:

شماره تماستان را میدهید ؟
آخرین ويرايش توسط 2 on soheila, ويرايش شده در 0.

سلام ظهرتون بخیر خسته نباشید

می بخشید ، امروز ترشحاتم که کشدار بود که موقع خشک کردن خودم روی دستمال رگه خون صورتی دیدم خیلی خیلی خیلی کوچیک بود شاید به اندازه یکی دو میلیمتر
تا حالا برام پیش نیومده بود
(شاید تا حالا دو بار لکه بینی قبل از پری برام پیش اومده باشه، اما این مورد نه تا حالا پیش نیومده بود
ممکنه تخمکگذاری همراه با رگه های خون دیده شه .. ممکنه از اعلامش باشه
)

نمیدونم چرا این دفعه خیلی دقیق شدم رو زمان تخمکگذاریم :P :oops:
منتظرتونم

سلام صبح قشنگتون بخير

9 پریود : 36.7
13 پریود: 36.9 امروز پنجشنبه دمای بدنم رفته بالا تقریباً خود هم احساس میکنم خانم دکتر امروز صبح ترشحاتم حالت سفیدی تخم مرغ و کشدار است (وقتی این حالت بوجود
میاد یعنی کشدار بودو شبیه سفیده تخم مرغ روز تخمکگذاری هست یا اینکه قبل از
تخمکگذاری اگه قبل از تخمکگذاریه چند روز بعد از اون تخمکگذاری ممکنه انجام شه)؟؟؟
14 پريودي :37.1
15 پريودي : 37.1 امروز

تا امروزدما به اينصورت فقط روز پنجشنبه علائم تخمكگذاري داشتم

فعلاً كه چيزي احساس نميكنم

فعلاً دما بدنمو بگيرم ؟؟؟؟

ممنون

سلام خانوم دکتر خسته نباشی

من جواب آزمایشهایم را گرفتم زروز سوم پریودی آزمایش دادم
همه چیز خوبه....
اما یک مورد اینکه انگل گربه تو بدنم یا ویروس گربه من با هیچ گربه ای تماس ندارم اما نمیدونم از کجا اومده
متخصص بهم گفته شاید سبزی خانگی خوردی که بله خوردم سبزی که تو حیاط همسایمون بود چیدم خوردم
به من گفت حاد نیست تو بیشتر خانوم ها دیده میشه
خیلی نگرانم اما اون گفت نگران نباش دارو هم نداد

نمیدونم کدوم فاکتور تو آزمایش بیماری گربه است براتون میگم شما بفرمایید کدوم؟

anti rubella igG 1.7high-------->
toxoplasma igG.elisa 1.9 high

گفت واکسن سرخچه زدی گفتم بله 4 سال پیش...

آزمایش هورمون در روز 3 پریودی
tsh 2.4
lh 8.8
fsh 15
prolactin 10

یک آزمایش دیگم این بود toxoplasma igM.Elisa <0.5 ISR
جلوش اینا بود

NEGATIVE : <0.9

ممنون از اینکه پاسخم را بدهید

راستی خانوم دکتر گفت اگه تا خرداد باردار نشدی کلومفین مینویسم
اما گفتم مشکلی نداری ماکسیمم تا اون اون موقع باردار میشی
بهشون گفتم مگه کلومفین کیست بوجود نمیاره گفتند نه گفتم من که کیست دارم مشکلی ایجاد نمیکنه گفت کیستت کوچیک نه.....
ازشون پرسیدم نمیشه کاری کرد زودتر باردار شم گفت اگه این ماه باردار نشدی
روز دوم پریودی بیا برام کلومفین بنویسم

منتظرتون هستم

می بخشید من در مورد این انگل گربه کلی سوال برام پیش اومد
اگه این بیماری من درصد بالا نیست آیا ممکنه مرتفع بشه یعنی انگلم خیلی زیاد بشه تو بدنم

آیا واکسن داره؟ چون شنیدم اونایی که انگل گربه دارن هر ماه واکسن میزنند
دکتر به من گفت درصدش کمه دارو هم نداد....
اگه من بچه دار شدم چی کار کنم میترسم سقط شه......

حتی میگن جنین نارس بدنیا میاد.....
من چیکار باید بکنم یک راه حلی جلوم بزارید
خیلی نگرانم زودتر جواب بدید

سلام سهیلا جان
امیدوارم خیلی منتظر نمونده باشید
توکسوپلاسما یک تک یاخته است و باید ابتدا در موردش بدونیم که:
"شیوع توکسوپلاسموز در زنان 15-44 ساله ، 15% است.
از طرفی 85% زنان باردار ، مستعد ابتلا به عفونت توکسوپلاسما هستند."
به علاوه از اونجایی که وجود این تک یاخته در بدن، در بزرگسالان ، معمولاً علائمی ایجاد نمی کنه، ذکر می شه که امکان داره خیلی از افرادی که هیچ شکی هم بهشون نمی شه، چنانچه آزمایش بدهند، مبتلا شناخته شوند؛ تا جایی که همانطور که می بینید برای کسی که قصد بارداری نداره، اصلاً این غربالگری انجام نمی شه!
پس قول بدید ابتدا ذهنتون رو از اینکه یک چیز عجیب و غریب توی خونتون پیدا شده و دچار بیماری نادری هستید، خالی کنید و کاملاً آروم باشید.
اما چیزی که مهمه اینه که این وضعیت برای جنین جالب نیست به این صورت که : ابتدا ضایعاتی در جفت ایجاد می شه و بعد هم احتمال آلوده شدن جنین مطرح می شه.
حالا به این فکر کنید که چقدر عالیه که شما قبل باردار شدن ، متوجه شدید. این جاست که آدم متوجه می شه یکی دیگه هست که دائم ازش محافظت میکنه...
در مورد آزمایشاتتون هم فعلاً اینو بدونید که پایین بودن رنج IgM فاکتور خیلی خوبیه و احتمالاً تشخیص پزشکتون در زمینه ی عدم نیاز به درمان، بر این مبنا بوده. با این حال آزمایشتون رو دوباره بررسی می کنم و در مورد این که آیا این میزان، همون آلودگی محسوب می شه که اول باید درمان شه ؛و بعد بارداری و ... یا اینکه خیر.
در مورد چگونگی ابتلا به این تک یاخته : فرد می تونه از طریق خوردن گوشت خام یا نیم پز آلوده به کیست های بافتی ایجاد شده توسط تک یاخته ای به نام توکسوپلاسموز و یا از طریق تماس با سلول های تولید مثلی که در مدفوع گربه( در زباله، خاک یا آب آلوده) وجود داره، آلوده بشه.
در مورد واکسن: در حال حاضر، واکسنی برای توکسوپلاسکوز وجود نداره، اما با رعایت توصیه های زیر می شه از بروز بسیاری از موارد عفونت مادرزادی پیشگیری کرد:
1- گوشت را تا درجه حرارت مطمئن بپزید.
2- قبل از مصرف میوه ها و سبزیها پوست میوه ها را بکنید و یا آنها را به طور کامل بشوئید.
3- آن دسته از ظروف و سطوح آشپزخانه را که حاوی گوشت خام، گوشت ماکیان، غذاهای دریایی و یا میوه های شسته نشده هستند، تمیز کنید.
در پست دیگری پاسخ سولات قبلی شما رو خواهم داد.
شکر خدا و آرامش رو از یاد نبرید...
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم دكتر خسته نباشيد
صبح قشنگتون هم بخير
ممنونم پاسخ داديد
با اين توضيحات شما و فرمايشات متخصص مربوطه اينجانب كه فرمودند مشكلي نيست ميتوني براي بارداري اقدام كني!
آيا از نظر شما من ميتوم اقدام كنم ؟؟

پریود : 36.7
13 پریود: 36.9 امروز پنجشنبه دمای بدنم رفته بالا تقریباً خود هم احساس میکنم خانم دکتر امروز صبح ترشحاتم حالت سفیدی تخم مرغ و کشدار است (وقتی این حالت بوجود
میاد یعنی کشدار بودو شبیه سفیده تخم مرغ روز تخمکگذاری هست یا اینکه قبل از
تخمکگذاری اگه قبل از تخمکگذاریه چند روز بعد از اون تخمکگذاری ممکنه انجام شه)؟؟؟
14 پريودي :37.1 جمعه
15 پريودي : 37.1 شنبه
16 پريودي : 36.9 يكشنبه

خانم دكتردماي بدنم داره مياد پايين يعني تخمكگذاري انجام شده؟؟

منتظرتون هستم

خانم دكتر اگه بخواييد ميتونم جواي آزمايشمو ايميل كنم اما امييل شما را ندارم ...

سلام و شب به خیر به دوست عزیز
ممنون از نظر لطفی که داری.
عزیزم وجود IGg نشان دهنده ی داشتن برخورد با این تک یاخته است ولی الزاماً در فاز حاد نیست، فاکتوری که بعد از یک IGg مثبت، باید بررسی بشه تا نشون بده که در فاز حاد هستید یا نه،IGM می باشد که در آزمایش شما خوشببختانه پایین بوده و این نشون می ده این برخورد احتمالاً در بیشتر از 6 ماه قبل بوده و در حال حاضر، مشکل محسوب نمی شه و به تبع اون اقدامی لازم نیست. پس با توکل به خدا، خیالتون راحت باشه. امیدوارم با این اوصاف نگرانی شما برطرف شده باشه.
فقط مواظب باشید که این برخورد، مجدداً تکرار نشه...
• در مورد ژل لوبریکانت: توضیحاتی که روی اون درج شده با ترتیبی که شما ذکر کردید، به این معنا هستند:حساسیت زایی پایین، محلول در آب . و همونطور که عرض کردم خاصیت اسپرم کشی نداره.
• در مورد زمان تخمک گذاری: ترشحات رقیق و کشدار، نشانه ی روز تخمک گذاری ست.
دمای نهایی که بدن به اون می رسه، ممکنه برای هر شخصی متفاوت باشه و چیزی که اهمیت داره، افزایش درجه حرارته.
در اکثر موارد تخمک گذاری احتمالاً یک روز قبل از صعود درجه حرارت اتفاق می افته. که ذکر می شه این صعود، حداقل 10 روز باید طول بکشه، البته در تجربه، همیشه این اتفاق نمی افته.
• با این حال از روی چارت دمایی که شما ذکر کردید و افزایش پایداری که در 14 و 15 ام سیکل داشتید ، به علاوه ترشحات مخصوص روز تخمک گذاری در روز 13 ام( روز قبل صعود) احتمالاً تخمک گذاری در روز 13 سیکل داشتید. در ضمن رده خون صورتی که ذکر کردید، احتمال قوی از علائم تخمک گذاری بوده و طبیعی است و شیوع کمی هم نداره البته نداشتن این علامت نیز دلیل بر غیر طبیعی بودن نیست.
• در مورد این اندازه گیری در نظر داشته باشید که: اندازه گیری درجه حرارت بدن باید قبل از بلند شدن از بستر و قبل از خوردن و آشامیدن باشه. سیگار کشیدن قبل از اندازه گیری دمای بدن ممنوع است.الگوی نامنظم خواب نیز ممکنه با نتایج تست ، تداخل پیدا کنه.
در پیغام شخصی آدرس Gmail رو براتون گذاشتم. منتظر آزمایشات هستم.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 48 مهمان