چواب سونوگرافی

سلام یه سوالی در مورد سونو گرافی 4 بعدی داشتم که بد جوری دلشوره دارم تو رو خدا زودتر جوابمو بده در ضمن تو 13هفته بارداریم بدلیل پایین بودن جفت سرکلاژ شدم سونوگرافی به قرار زیره 169=HCو145=flو33=ACو46=BPDجنین خلفی تحتانی و گرید صفر تا1 است فاصله چفت تا سرویکس 40 میلیمتر مباشند .FHRجنینREGULAR است.وزن جنین323 است.طول سرویکس36میلیمتر وINT.OSبه عرض7 میلیمتر و طول 5 میلیمتر است
4NFTمیلیمتر
یکCYSTکوروئید پلکسوس به ابعاد4*4 درBRAINجنین در بطن لترال دیده شد گرچه بعنوان یک یافته ایزولهSINGNIFICANTنمیباشد ولی FOLLOW UPسونوگرافیک توصیه میشود
1-چرا با وجود سرکلاژ INT.OS کمی باز است نباید تا اخر بارداری بسته باشد؟
2-در مورد کیست مغز در سونوگرافیم توضیح دهید
3-اوضاع کلی من در این سونوگرافی چگونه میباشد؟
4-در مورد AC,BPDو.... غیره توضیح دهید
با تشکر از شما

فاصله جفت تا دهانه ی رحم نرمال است و از جفت سرراهی و ... خبری نیست. گرید جفت هم نرمال است(نباید در این سنین گرید 3 داشته باشیم چراکه به اصطلاح عامیانه نشان از پیری جفت می دهد)
HC محیط سر جنین/AC محیط شکم/fl طول اسخوان ران/BPD هم بزرگترین قطر سر جنین است.
در مورد باز بودن دهانه ی رحم آن که در معاینه بررسی می شود و در صورت باز بودن نشان از ایمن نبودن بارداری می دهد EX.OS (سوراخ خارجی) می باشد.
در مورد کیست هم: اغلب تا پایان بارداری از بین می روند و مشکلی وجود ندارد(اما فقط باید سونولوژیست اندامهای دیگر را به دقت بررسی کند (چراکه گاهی این کیست با سایر ناهنجاری ها در اندامهای دیگر همراهی می کند که اگر اینطور باشد یک ناهنجاری کروموزومی و ... در کار است) اما اگر همه ی موارد نرمال باشد، این کیست به تنهایی جای نگرانی ندارد.(چراکه مایع مغزی که کوروئید پلکسوس ایجاد می کند گاهی ایجاد کیست می کند.)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 44 مهمان