قرص مدروکسی پروژسترون

با سلام
می خواستم بدونم قرص مدروکسی پروژسترون چه تاثیری داره ؟ من تو این چند دوره درمانم از روز 12 پریود این قرصو میخورم. مطالب ضد و نقیضی در موردش خوندم که نگرانم کرده چون بعضی نوشته بودند برای جلوگیری از بارداری استفاده میشه. لطفا راهنماییم کنید.

سلام نیلوفر عزیز
ازینکه دیر پاسخ دادم متاسفم.
بله یکی از موارد استفاده از DMPA(دپو مدروکسی پروژسترون استات) در پیش گیری از بارداری ست .اگه مایل باشید می تونید بگید برای چه بیماری تحت درمان هستید تا بتونم مکانیسم این دارو رو برای درمان اون مشکل خاص براتون توضیح بدم.
منتظرم
كارشناس مامايي فيروز

من منتظر جواب شما هستم...
عزیزم قرصی که شما استفاده می کنید مدروکسی پروژسترون استات(5 یا 10 mg )است؟
این فراورده ی داررویی به صورت تزریق عضلانی برای جلوگیری از بارداری استفاده می شه ولی چیزی که مهم است اینه که نحوه ی مصرف شما به صورت قرص خوراکی ست.
و این دو طریقه ی مصرف، هیچ ارتباطی به هم ندارند که این طور شما رو نگران کرده باشه!
از این دارو به صورت خوراکی 1) برای درمان کسانی که دوره ی قاعدگیشون قطع شده
2)برای درمان بعضی از خونریزی های رحمی
و... استفاده می شه.
به هر حال عزیزم اگر پزشک شما این دارو رو براتون صلاح دیدند، هیچ جای نگرانی نداره، یه دارو مثل همه ی داروهاست.
واقعا دوست دارم اگر هنوز نگرانی شما برطرف نشده، اگر سوال دیگه ای دارید جواب بدم...
كارشناس مامايي فيروز

سلام
چون تو پستهای قبلیم وضعیتم رو گفته بودم کامل توضیح ندادم ، من چند ماه بدون جلوگیری باردار نشدم و الان 4 ماهه که زیر نظر پزشکم.تو این 4 دوره درمانم ، روزهای اول پریودم از قرصهای لتروزول و کلومیفن استفاده کردم و از روز 12 پریود به مدت 15 شب 2 عدد قرص 5میلی گرم مدروکسی پروژسترون خوردم.اسم کامل این قرص همینه که نوشتم و استات نداره.

با تشکر

دوباره سلام
این توضیح کوچکی برای داروهایی ست که استفاده می کنید که فکر می کنم کمکتون کنه:
کلومیفن جهت القای تخمک گذاری تجویز می شود و برای خنثی کردن اثر جانبیش( یعنی افزایش هورمون آندروژن ) ، در کنار اون از مدروکسی پروژسترون 5 mg برای کاهش آندروژن و در نتیجه افزایش موفقیت القای تخمک گذاری به مدت 10 تا 15 روز استفاده می شود.
خیلی از خانم ها برای باردار شدن از این روش ها استفاده می کنند.
نیلوفر جان! با توکل به خدا براتون آرامش و کامروایی رو آرزو دارم.
كارشناس مامايي فيروز

خواهش می کنم امیدوارم که کمکتون کرده باشه، یک توصیه:
به افرادی که کلومیفن یا لتروزول مصرف می کنند، توصیه می شه که اگر در فاصله ی 3-8 روز بعد از قطع کلومیفن یا لتروزول در هر سیکل ماهانه، نزدیکی منظم (به صورت هر شب ) داشته باشند احتمال بارداری بیشتر است.
مثلا اگر آخرین دوز را در روز 10 ام هر سیکل استفاده می کنید، روزهای مورد نظر 13 ام تا 18 ام می باشد.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام دكتر براي من به علت نامنظم بودن دوران پريودي قرص مدروكسي پروژسترون 5 رانوشته باتوجه به اينكه من ميگرن عصبي دارم مشكلي نداره
خداهميشه باماست

سلام خسته نباشيد
پزشك من براي تنظيم پريود 4 تا آمپول پروژسترون داده 2 تا را دوروز پيش زدم اما ديروز نتونستم بزنم آيا اگر امروز 2 تاي بعدي را بزنم تاثيرش كم مي شود يا اصلا اثر مي كند ؟چقدر پس از تزريق پريود ميشم ؟ نگرانم
بايد براي بارداري اين ماه مدروكسي رو هم تا 16 پريودم مصرف كنم
لطفا سريعتر پاسخ دهيد

mahan نوشته شده:با سلام دكتر براي من به علت نامنظم بودن دوران پريودي قرص مدروكسي پروژسترون 5 رانوشته باتوجه به اينكه من ميگرن عصبي دارم مشكلي نداره
سلام
خیر میگرن در موارد منع مصرف این دارو نیست:
موارد منع مصرف: بارداری، خونريزي‌ واژن‌، اختلال‌كبدي‌ و يا بيماريهاي‌ فعال‌ كبد، بيماري‌ حادشرياني‌، سرطان‌ پستان‌ و يا دستگاه‌تناسلي‌ و پورفيري‌
كارشناس مامايي فيروز

با سلام وخسته نباشید.
دکتر بخاطرنامنظم بودن پرویودی به من قرص مدروکسی پروژسترون داده قرارشده بود یکی صبح ودوتاشب درده روز بخورم دوره اول را خوردم بعدصبرکردم تاپریودبشم 4روزبعدپریودشدم قراربود دوره دوم رایک هفته بعداز پریودی بخورم ولی تا آمد یک هفته بشه من دوباره پریودشدم یعنی 4روزپاک بودم رفتم دکترمیگه اشکالی نداره دوره دوم راشروع کن چیکارکنم لطفامراراهنمایی کنید دارم دیوونه میشم
خداهميشه باماست

سلام
ماهان عزیز! درسته که این وضعیت نرمال نیست اما برای منظم شدن چاره ای به جز اینکه روند دارو را ادامه دهیم نداریم. ایده آل این است که بعد 1تا 2 سیکل، این قضیه تکرار نشود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید دوست دختر من تقریبا 2 سال هست که پریود نشده و و قبلا هم از قرصهای پروژسترون برای درمان استفاده میکرده (3 سال پیش) و درمان رو قطع کرده
چند روزه پیش باهم رابطه جنسی داشتیم و فقط مقدار کمی پیش آب (مایع قبل از منی) رو الت تناسلیش ریخت و سریع پاک کردم و اب منی هم روی ران پاش ریخت که از التش دور بود و اون رو هم سریع پاک کردم حالا میخواستم بدونم احتمال حاملگی هست یا خیر
پیشاپیش ممنون :|
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان