سلام من از 10 دی که قرار بود پریود بشم پریود نشدم تا الان دو هفته پیش رفتم دکتر دکتر بهم قرص مدورکسی پروژسترون داد هر شب دو عدد تا ده روز حالا که قرصم تموم شده (دو روزه) خبری از پریودم نیست میخاستم بدون چقدر طول میکشه تا پریود بشم؟
واقعا کلافه شدم
:cry:

سلام من این ماه برای بارداری باید از روز دوم پریودم قرص کلومیفن مصرف میکردم بعد آمپول hmg و بعدش hcg میزدم و از روز 16 ام قرص مدروکسی پروژسترون میخوردم ولی اشتباها به جای کلومیفن، مدرو کسی رو خوردم به مدت 7 روز حالا اگه قطعش کنم چی میشه نظم قاعدگیم به هم میریزه؟ من اختلال هورمونی داشتم و تازه پریودم منظم شده بود :( یا باید تا آخر ماه ادامش بدم؟
آیا با خوردن این قرص احتمال بارداری هست؟

shivaa نوشته شده:من مجردممممممممممممممممم :idea:
نگران نباش استرس خودش از پریود شدن جلوگیری میکنه ولی اگه تا الان که بیش از 13 روز بعد از مصرف پروژسترون پریود نشدی برو پیش دکترت احتمالا بهت ال دی میده یا آمپول پروزسترون
در کل خودتو ناراحت نکن الان به خاطر عوامل مختلف خیلیا هستن که پریودشون عقب میفته و مهم هم نیست البته خیلی....!
مثلا دختر دایی من هر 5 6 ماه یکبار پریود میشد خودمم از اول دوره هام مشخص نبود و از بین 30 روز تا 70 روز متغیر بود!!!!

srvn سلام
البته من این مدت استرس خواستگاری داشتم و پشت بندش فوت داییم
زنگ زدم مشاوره زنان بهم گفت تا ده روز اگه نشی باید بری سونوگرافی و ازمایش خون بد تر ترسوندم همش نگرانم
من از اول پریودام نامنظم بود ولی میشدم حالا شده دو ماه یک بار ولی میشدم
رفتم دکتر مثلا خیر سرم تنظیمش کنه یک سال بهم یاسمین داد گفت خوب میشی البته سونو که دادم یکی از تخمدانام پلی کیستیک بود یک سال خودم ولی باز قطع که کردم پریود نشدم که نشدم
بدترین حالت اینه که پوووووووووووووووووست صورتم پریودم که عقب میفته پر میشه جوش زیر پوستی اصلا تو این شرایط که خواستگارم میاد میره دوس ندارممممممممم گریهههههههه :?

shivaa نوشته شده:srvn
من از اول پریودام نامنظم بود ولی میشدم حالا شده دو ماه یک بار ولی میشدم
رفتم دکتر مثلا خیر سرم تنظیمش کنه یک سال بهم یاسمین داد گفت خوب میشی البته سونو که دادم یکی از تخمدانام پلی کیستیک بود یک سال خودم ولی باز قطع که کردم پریود نشدم که نشدم
:?
منم همه این مراحل و پشت سر گذاشتم همیشه وقت امتحانای ترم که میشه که اصلا دیگه نمیشم راحت ! :wink:
از آزمایش نترس ی آزمایش هورمونی بهت میدن ببینن به خاطر کم کاری تخمدانه عقب انداختنت یا هورمونات درست ترشح نمیشه
گل گاو زبون بخور باز میکنه عرق بومادران هم تنظیم کننده قاعدگیه
ببینم این مشاوره زنان شمارش چیه به منم بده لطفا :lol: درست و حسابی جواب میدن؟ :roll:

اره دوسی ازمایش هورمونی و سونو پارسال دادم که قرص بهم داد دیگه گفت تنبلی تخمدان داره یکی از تخمدانات که خیلی خفیفه و سریع خوب میشی
ولی بدنم بد تر به قرص عادت کرد و فقط با قرص انگاری پریود میشم درصورتی که من قبلا اگه نمیشدم حداگثر دو ماه یه بارو میشدم
گل گاوزبونم خوردم جواب نداده بهم چند بار تو روز باید خورده بشه؟
شماره رو بهت میدم ایمیلتو بده برات میل میکنم درست حسابی جواب میدن :D

نامنظمی پریود

دلایل متعددی در نامنظم بودن پریود (به غیر از کیست تخمدان) تأثیر دارند. مثل کم کاری غده تیروئید یا افزایش میزان پرولاکتین. که معمولاً با آزمایش تیروئید و پرولاکتین محدوده آن مشخص خواهد شد به طوری که نرمال TSH در آزمایش تیروئید بین 0.4 تا 5 واحد و Prolactin بین 3 تا 30 واحد ng/ml باشه.
به هرحال برای داشتن یک پریود زیبا و منظم همواره باید آزمایش های هورمونی (T4 - TSH - LH - FSH - Prolactin - beta Estradiol – Testosteron - DHEA - Progesteron) نرمال باشند.
برای تنبلی تخمدان معمولاً بوسیله داروهای خوارکی مثل: مدروکسی پروژسترون، کلومیفن، لتروزول و متفورمین سعی می کنند تخمدان را تحریک به تخمک گذاری کنند.
قرص کلومیفن به تولید هورمونهایی که باعث آزاد شدن تخمک می شوند کمک می کند و تخمدانها را وادار به تولید یک یا بیشتر تخمک می کند.
مقدار قرص متفورمین باتوجه به تحمل بیمار روزی 2-3 تا مصرف می شود. درصورت تجویز این دارو برای کاهش عوارض آن بهتره همراه با غذا ميل شود تا از بروز حالت تهوع، استفراغ و بی اشتهايی جلوگیری کند. برای نتیجه گیری بهتر این قرص، باید از غذاهای کم چرب در وعده غذایی خود استفاده کنید.
قرص های حاوی استرژون و پروژستون باعث تقویت سلول های تخمدان می شود. حتی متفورمين هم برای وادار ساختن تخمدان به تخمك گذاری مصرف می شود.
پرولاکتین بیش از حد میتونه وجود کیست در تخمدان، هیرسوتیسم و اختلالات قاعدگی را ایجاد کند.
بنابراین ضمن کاهش استرس و تسلط بیشتر بر اعصاب و روان، بهتر است مقادیر آزمایش های هورمونی در محدودۀ نرمال باشند.
همچنین قرص های ضدبارداری ( سیپروترون کامپاند یا سیپروترون استات ) برای درمان جوشهای صورت مفیدند که هر دارویی برحسب لزوم توسط پزشک تجویز خواهد شد.
عشق، سامان دادن به بی نظمی احساس و برهم زدن نظام عقل است.
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان