جواب آزمایش هورمونی،لطفا سریع جو

با سلام من به علت موهای زائد آزمایش هورمونی و سونو گرافی دادم،سونوگرافی خوب بود و هیچ نوع کیستی دیده نشد و همه چیز طبیعی بود،در ضمن من پریودهای کاملا منظم 29 روزه دارم و با توجه به اینکه از مهر برای بارداری اقدام میکنم میخواستم با توجه به جواب آز هورمونی که در زیل آورده شده مرا راهنمایی کنید که آیا من مشکل هورمونی دارم؟؟؟خواهشمند است هر چه زودتر جواب بدهید.قبلا تشکر مینمایم.
Hematology
*Test Result Units Reference Values Differential
W.B.C 5700 Cumm 4000-10000 Neutrophils
R.B.C 4.58 Cumm Female 3.9-5.0 Lymphocyte
Male 4.5-5.7 Monocyte
Hemoglob 14.1 g/dl Female 12.3-15.3 Eosinophil
Male 14-17.5 Total
Hematocrit 40.4 % M:41-50.4%
F:35.9-44.6%
M.C.V 88.2 FL 79-95
M.C.H 30.8 pg 27-33.7
M.C.H.C. 34.9 % 33-36
Platelets 220000 cumm 140000-450000
comment:By SYSMEX KX21N CELL COUNTER
Biochemistry
Test Result Units Reference Values
Ferritin.Elisa…………… 31 ng/ml 1 month 200-600
2-5 month 50-200
6month-15 years 7-140
Male 20-250
Female 10-120
Comment:By VITALAB SELECTRA E Autoanalyser
Hormone & special Biochemistry
Test Result Units Reference Values
T.S.H,Elisa…………………… 2.3 mlu/ml Adult :0.39-5.95
N-B :3.0-14
1-3 Y :2.0-10
3-5 Y :1.5-8.0
Women follicular phase 3.0-12.0 F.S.H.Elisa…………………… 4.6 mlu/ml
Midcycle 8.0-22.0
Luteal phase 2.0-12.0
Postmenopausal 35.0-151.0
Men 1.0-14.0
Female follicular 0.6-11.5 mlu/ml LH.Elisa…………………….. 6
18.4-65.2 Midcycle
Luteal 0.6-11.5
Postmenopausal 8.2-43.8
Men 0.6-8.1
Prolactin.LTH(Elisa)………… 16.9 micro g/l Male 1.8-20
Women(Number=60) 1.2-25
Postmenopausal(Number=10) 1.5-28
Testosterone,Elisa…………… 0.6 ng/ml Men:2.4-12
Female:0.1-1.2
Free T4(F.T4)……………….. 1.2 ng/ml Adult :0.7-2.1
D.H.E.A.so4(Elisa) …………. 1.8 ug/ml Women:0.4-2.17
Men :0.59-2.96

سلام مامانی
اون چیزی که در حیطه ی مامایی اینه که آزمایش شما در یک نگاه نشان می دهد که رنج هورمون ها در محدوده ی نرمال است،از طرفی سیکل های منظمی که ذکر کردید نشان خوبی برای نداشتن مشکل هورمونی ست. اما ممکنه پزشک غدد معیارهای دیگری رو هم مد نظر داشته باشه بنابراین توصیه من به شما اینه که نظر ایشون رو هم بگیرید.
براتون آرزوی سلامتی و شادابی دارم.
كارشناس مامايي فيروز

مامانی عزیز
فکر می کنم این چند سطر رو هم اگه مطالعه کنید ،کمکتون کنه.
برای شما دوست عزیز که پیگیر ازمایشاتتون هستید؛ بد نیست که از ماهیت پرمویی و چگونگی ارتباطش با این آزمایشات مطلع باشید .
هیرسوتیسم(پرمویی) شایع ترین تظاهر افزایش آندروژن(تستوسترون در خانم ها) ست که خودش و به صورت رویش بیش از حد موهایی با الگوی توزیع مردانه نشان میده .این تعریف بر موهای خط ریش، ریش، سبیل، موهای سینه یا بین دو پستان و ...دلالت داره.
حالا ، اگر پرمویی شما این حالت رو داره،هیرسوتیسم محسوب می شه که درین صورت با توجه به نرمال بودن سطح تستوسترون خون شما و از طرفی سلامت تخمدان ها در سونو (طبق گفته ی خودتون) جای نگرانی نمی مونه مگر برای افرادی که پرمویی آنها با سایر علامات همراه باشه مثل :خشونت صدا، افزایش توده عضلانی و کاهش حجم سینه ها و ... که در این صورت احتمال هیرسوتیس ایدیوپاتیک مطرح می شه.یعنی هیرسوتیسمی که با سیکل های منظم قاعدگی و مقدار طبیعی تستوسترون همراه باشه.
* و اگر همراه با سایر علامات نیست؛ ممکنه عواملی نظیر عوامل ژنتیکی و نژادی، سابقه ی خانوادگی، سابقه ی مصرف دارو( دانازول- گلوکوکورتیکوئیدها) مطرح باشه که همانطور که عرض کردم، در این زمینه مشاوره با پزشک غدد میتونه کمک بیشتری کنه.
منو از اقدامات بعدیتون بی خبر نگذارید.
انشاء الله با توکل به خدا بارداری سالم و آرومی در انتظار شماست که ارزش این زحمات و پیگیری هاتون رو خواهد داشت.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از شما که جواب دادید
در ضمن من میخواهم از کیت استفاده کنم
دوره هایم منظم و 29 روزه است
از چه روزی استفاده کنم؟؟
آیا ممکن است هیچ روزی دو خط پر رنگ نیفتد؟؟
در چه ساعتی انجام شود بهتر است؟؟
و باید حتما بعد از 5 دقیقه جواب را دید واگر بعد از 10 دقیقه دو خط پر رنگ افتاد جواب فاقد اعتبار است؟؟؟؟؟؟

مامانی! سلام دوباره
با توجه به ارثی بودن هیرسوتیسم در خانواده شما و نرمال بودن تست های کیلینیکی، خیالتون از این بابت راحت باشه.
حالا می رسیم به زمان استفاده ای کیت که اولا: شما از روز 11 سیکل و سر یک ساعت مشخص شروع کنید تا حدودا روز 17 ام .(معیار ما اولین روزی ست که هر دو خط پررنگ می شه که 34 تا 36 ساعت بعد از اون تخمک گذاری صورت می گیره )
ثانیا: .در نظر داشته باشید که همه ی بارداری ها عموما و قتی صورت می گیرد که نزدیکی در طول 2 روز قبل از تخمک گذاری تا روز تخمک گذاری رخ داده باشد.
اما در مورد 5 یا 10 دقیقه که ذکر کردید: این تاخیر در پررنگ شدن دو خط، یه جور خطای آزمایشی خود کیت است و برای شما دارای اعتبار است و مانند همان 5 دقیقه است.
به امید بارداری سالم و شاد برای مامانی عزیز
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم
من امروز روز 15 پریودم است و من از روز 12 تست تخمک گذاری را انجام دادم
دو روز اول یه خط و دو روز دیگر دو خط افتاد البته خط پایین روز 14 بسیار کمرنگ ولی روز 15 پر رنگتر شد ولی به رنکی خط بالایی نیست
به نظر شما فردا دو خط پر رنگ میشود زیرا من هنوز نزدیکی انجام ندادم
و شنیده ام که از روزی که کیت مثبت شد نزدیکی 3 شب پشت سرهم داشته باشید
در ضمن شما شستشوی واژینال با محلول آب و جوش شیرین را توصیه میکنید؟؟؟
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان