جواب عکس رنگی رحم

با سلام و با آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما
میخواستم اگه میشه لطف کنید و جواب عکس رنگی رحمم رو تفسیر کنید . به نظرتون راه درمانش چگونه است؟

پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجت پر شده است.
کاویته رحم بزرگ و جادار و بدنه طویل و کشیده و این بزرگی سیمتریک و در تمام جهات میباشد و رحم مولتی پار به نظر میرسد.
کناره ها مواج و جسم رحم در قسمت وسطی حفره لگن و متمایل به راست قرار دارد.
در کاویته اندومتریال تصویری دال بر توده فضاگیر و یا دیفکت مشخص دیده نمیشود. کانال سرویکال کوتاه و ناحیه ایسم سیلندریک است.
لوله چپ به زحمت و تحت فشار از ماده حاجب پر شده دیامتر لوله باریک وتغییراتی ناشی از salpingitis در آن مشهود است.
لوله راست با وجود بکار بردن تدابیر لازم تا ناحیه بین جداری از ماده حاجب پر شده و tubal amputation در قسمت اعظم لوله در دنباله Ectopic pregnancy مشهود است.
در کلیشه کنترل و در سری کلیشه ها ماده حاجب توسط لوله چپ وارد حفره لگن نگردیده است.

سلام لطفا جواب عکس رنگی رحم من را نیز تفسیر کنید مخصوصا خط اول:در کلیشه ساده کدورتی به دیامتر 3 mmدر سمت راست حفره لگن مشهود است که می تواند مطرح کننده فلبولیت باشد.با گذاشتن اسپکولوم در ناحیه واژن ترشح ویا اروزیون مشاهده نشد.دهانه رحم نرمال است.با تزریق ماده حاجب از طریق تناکولوم به داخل رحم کانال سرویکال وقطر ان نرمال است.علائمی دال بر سرویسیت دیده نشد. ابعاد وپوزیشن رحم نرمال است در رحم ضایعه فضا گیر ومخاطی دیده نشد.لوله های فالوپ در تمام طول از ماده حاجب پر شده ودارای قطر طبیعی هستند.پاساژ پریتونئال از لوله های فالوپ دو طرف صورت پذیرفته است. :?: :?: :?: :?: ممنون از محبتتون که زحت پاسخ دهی به سوالات ما را متحمل میشوید... در ضمن من بعد از اینکه به خانه اومدم مختصر خونریزی داشتم به نظر شما طبیعی است :?: اگر من چسبندگی یا مشکل دیگری داشتم مثل کیست عفونت کهنه و.. تو عکس رنگی نشان میداد :?: تو متنهای قبلم نوشتم که من یک بار بارداری ناموفق شدم تو هفته 30 کیسه ابم پاره شد وسزارین شدم ولی الان یک سال ونیم گذشته باردار نشدم تیروئید کم کار دارم که تحت درمان به نظر شما مشکل من فقط تیروئید :?: :?: ممنون از محبتتون

نازگل جان سلام
با توجه به شرح حال شما و احتمال مطرح شدن نوعی عفونت کوچک در تصویربرداری رحم، تشخیص قطعی باید توسط متخصص زنان و به صورت بالینی صورت بگیرد.
در عین حال در نظر داشته باشید که:
1-معمولا چسبندگی با عکس ساده ی رحم مشخص نمی شود، البته تظاهر شایعی به نام درد داره که در غیاب درد، معمولا احتمال وجود چسبندگی کم است
2-هیچ جایی ذکر نشده که یک دیامتر 3 mm به تنهایی بتونه علت تاخیر بارداری باشه .
3-از آنجایی که تغیبرات هورمون تیروئید نقش مهمی در تاخیر بارداری داره، اگر به تازگی هورمون های تیروئید شما چک نشده، بررسی ازمایش تیروئید جدید کمک کننده است.
4-معمولا مختصر لکه بینی بعد از این پروسه گزارش می شود که طبیعی ست.
اگر سوال دیگه ای هست، خوشحال می شم بتونم کمک بیشتری کنم.
امیدوارم که یه بارداری خوب و بی خطر به زودی در انتظارتون باشه.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

موناجان سلام
در رحم ، دهانه ی رحم و لگن توده یا ضایعه دیده نمی شود و کاملا طبیعی هستند. در عین حال لوله ی چپ بر اثر عفونت(سالپنژیت) دچار یک سری تغییرات (از جمله کم شدن قطر و ...) شده ، اما نقطه ی مثبتی که داره اینه که از اونجایی که این لوله کاملا از ماده ی حاجب پر شده ( بر خلاف لوله ی راست) یعنی هنوز قادر هست تحت شرایطی فعالیتش رو انجام بده .
توصیه من به شما اینه که چون تصمیم گیری در مورد وضیت شما باید توسط جراح زنان و متخصص غدد ( با توجه به نرمال نبودن دو آیتم مذکور) به طور همزمان صورت بگیره، اگر قصد بارداری دارید ؛ در اولین فرصت برای این مراجعه اقدام کنید.
مونای عزیز نگرانی شما رو درک می کنم،اما بیاید شما اقدامات درمانی رو امیدوارانه و بدون دلسردی انجام بدید، به ثمر رسیدنش رو از خدا بخواهید.
الهی به امید تو
كارشناس مامايي فيروز

سلام .
من امروز جواب عکس رحمم رو گرفتم. چند تا جمله برام نا مفهومه , لطفا تفسیرش کنید چون خیلی نگرانم.
در ناحیه ایسم و سگمان انفریور رحم رژیدیته وIrregularity همراه باAir bubble مشهود است .
هر دو Fallopian Tubes از ماده حاجب پر شده ناحیه ایسمیک لوله ها ظریف و قسمت دیستال پیچیده است.
در Postdrainage film ماده حاجب لوکالیزه در طرفین حفره لگن جمع شده و پخش دارو به کندی انجام می گیرد.
با تشکر

سلام
نیلوجان! با توجه به اینکه پخش دارو کند صورت گرفته یکی از احتمالاتی که مطرح می شود، این هست که لوله ها در قسمت دیستال، اندکی تنگ شده باشند اما اینکه هر دو لوله از ماده ی حاجب پر شده علامت بسیار خوبی ست و نشان از باز بودن لوله های فالوپ دارد و جای نگرانی نیست.
حباب هوا ( ( Air bubbleهم احتمالاً به همراه تزریق ماده ی حاجب وارد شده وگرنه در آن قسمت حباب هوا نداریم.
آرزوی سلامتی و کامیابی روز افزون برای شما دوست عزیز و در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

با سلام.می خواستم بدانم که علت بالابودن پرولاکتین در بدن چیست.و آیا در حدود 300 تا بالا باشد آیا قابل در مان هست.و آیا با قرص به صورت طبیعی میشود.و من از یکی شنیم که ممکنه چیزی در داخل لولهام مانده که پرولاکتینم بالا است.میخواستم از شما کمک بگیرم.با تشکر از زحمات شما

سلام به شما دوست عزیز
شدت ابتلا و نحوه ی درمان و طول مدت درمان بستگی به
1- میزان بروز علائم نظیر: اختلال عادت‌های ماهیانه به صورت پریود نامنظم و یا قطع عادت ماهیانه، با اینکه فرد حامله نیست و گاهی حتی مجرد است، ترشح شیر از پستانش دارد، وجود موهای زاید در صورت به همراه جوش صورت، سردرد و علایم چشمی .
2-علت مسبب آن:
نظیر پرولاکتینوما( که ی دلیل هورمون می سازد)، عوامل متعددی از جمله شرایط فیزیولوزیک مختلف( حاملگی.. استرس.. تحریک نوک پستان)..بعضی داروها( فنوتیازین ها.. متیل دوپا.. سایمتیدین.. متوکلوپراماید.. برخی داروهای اعصاب و یا مصرف قرص استروژن) و ضعیت های پاتولوزیک( کم کاری اولیه تیروئید.. نارسائی مزمن کلیه یا کبدی، یا برخی مواقع ضربه یا ترومایی که به قفسه سینه وارد شود، در افزایش پرولاکتین موثر است. به هر حال وجود هر کدام از این مسایل می‌تواند علایمی دال بر افزایش پرولاکتین در خون بدهد.
به هرحال سطوح پایه پرولاکتین.. بالای 200 ng/dl ( به واحدش دقت کنید) معمولا بر وجود پرولاکتین بالا دلالت میکند.. پس تشخیص قطعی و نحوه درمان ه عهده ی درمانگر بالینی شماست. ممکن است برای اثبات تشخیص باید MRI درخواست شود.
اغلب درمان داروئی توسط آگونیست دو پامین.. برومو کریپتین یا کابر گولین صورت می گیرد. در پرولاکتینوما هم ابتدا سعی میشود دارودرمانی شروع شده تا تومور کوچک شود.
اما در بیمارانی که دچار اختلالات میدان دید یا علائم عصبی شده اند.. و در بیمارانی که نمیتوانند داروی طبی را تحمل کنند جراحی لازم میشود.
در پناه خدا و با آرزوی سلامتی روزافزون برای شما دوست عزیز
كارشناس مامايي فيروز

سلام خواهش میکنم جواب منم بدید

متن جواب عکس رنگی:

پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پر شده است.
کاویته رحم نسبتاً بزرگ و جادار و بدنه رحم طویل و کشیده و لاتروورسیون به راست در جسم رحم دیده میشود.
در کاویته اندومتریال تصویری دال بر توده فضاگیر و یا دیفکت مشخص دیده نمی شود.
کانال سرویکال ظریف و کوتاه و ناحیه ایسم سیلندریک و رژید و خمیده است.
لوله راست از ماده حاجب پر شده طول و دیامتر و پریستالتیسم لوله عادی و قسمت دیستال چرخیده و پیچیده و در مجاورت کناره چپ کاویته قرار دارد.
لوله چپ از ماده حاجب پر شده ناحیه ایسمیک لوله تا اندازه ای رژید و باریک است.
در کلیشه کنترل لوله راست باز و پر مابلیته لوله چپ کمتر از حد Normal است.
در Postdrainage ماده حاجب لوکالیزه در اطراف حفره های تخمدانی جمع شده و هر دو Ovarean Fossa تا اندازه ای بزرگ نمایان است.
در کلیشه تاخیری ماده حاجب از راه پریتوئن جذب و از کلیه ها دفع و در مثانه جمع شده است.
همچنین تصویری به شکل توده فضاگیر در طرف راست و پائین حفره لگن و بالای مثانه نمای جسم رحم و پاتالوژیک نمی باشد.
همیشه آخر هر چیز خوب میشود اگر نشد بدان هنوز آخر آن نرسیده

با سلام و خسته نباشید
میخواستم لطف کنید و جواب عکس رنگی منو برام تفسیر کنید:

کاویته رحم بزرگ و اتون و این بزرگی سیمتریک و در تمام جهات می باشد. کناره ها مواج و خمیدگی در جسم رحم دیده می شود. خمیدگی ثابت بوده و با تراکسیون جابه جا نمی شود.
جهت مطالعه بیشتر کلیشه لاترال انجام گرفته که در آن خمیدگی به قدام نمایان است.
در کلیشه شماره 1 که ماده حاجب به مقدار کم تزریق گردیده و در آن دو تصویر روشن به شکل round defect در کاویته همانند endometrial polyp نمایان است.
کانال سرویکال spindle shaped و ناحیه ایسم سیلندریک و خمیده و باریک است.
پرمابلیته لوله چپ بکلی نقصان یافته است.
تجمع دارو به این شکل loculation و عارضه در لوله چپ نشانه adhesion و در pelvic peritoneum و در صورت لزوم توجه به آن توصیه میگردد.
همچنین تصویری به شکل توده فضاگیر در قسمت سانترال و پایین حفره لگن و بالای مثانه نمای جسم رحم نسبتا بزرگ و پاتالوژیک نمی باشد.

در ضمن من سه هفته پیش یه پولیپ اندو سرویکس داشتم که داخل مطب جراحی شد. اینجا انگار دوباره از پولیپ حرف زده!!!!!!!! 8O
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان