Re: جواب عکس رنگی رحم

سلام.لطفا جواب بخشی از عکس رنگی مرا بدهید.
لوله راست با وجود بکار بردن تدایبر لازم از ماده حاجب پر نشده و compelet obstruction از ناحیه جدای در سری کلیشه ها مشهود است لوله چپ تا اندازه ای به زحمت و تحت فشار از ماده حاجب پرشده دیامتر لوله باریک و تغییراتی ناشی از salpingitis در آن مشهود است.
ماده حاجب بعلت فشار تزریق از جداره چپ کاویته و فوندوس به خارج نشت کرده و وارد پلکسوسهای وریدی در اطراف رحم گردیده است.
در کلیشه کنترل ماده حاجب به مقدار کم توسط لوله چپ وارد حفره لگن گردیده است.

سلام
عزیزم متاسفانه فقط لوله ی چپ آنهم تا حدی باز است.
(با فشار وارد کردن ماده حاجب در پروسه ای که انجام دادید بخشی از گرفتگی لوله ی چپ رو احتمالا باز کرده اما چون اثر سالپنژیت(عفونت ) دیده شده باید درمان شود
تا بیشتر گرفته نشود.
به متخصص حاذقی مراجعه کنید
كارشناس مامايي فيروز

من قبل و بعد از عکس رنگی انتی بیوتیک داکسی سایکلین به دستور پزشک خودم و پزشک عکس رنگی به اندازه ی دو بسته کامل خوردم.1- ممکنه لوله چپم کاملا با انتی بیوتیک باز شده باشه؟
2- اگر باز نشه باید حتما لاپاراسکوپی کنم؟
3- ممکنه با دارو درمانی باز بشه؟
4-ممکنه عفونت لوله ها از همسرم منتقل شده باشه چون ایشان هم ترشحات زرد رنگ دارن؟
5- همسرم

سلام
عزیزم این که عفونت از شما به ایشان و یا برعکس بوده و ... تشخیصی نیست که به من به این شکل بتوانم بدهم.
آنتی بیوتیک مفیدی بوده اما به هر حال ضمن انجام پروسه عکس ، هنوز اثر سالپنژیت دیده شده و هنوز لوله ها مشکل داشتند.
حتما به متخصص حاذقی مراجعه کنید و نظرشون رو بگیرید.
اگر هم قرار بر لاپاراسکوپی شد، حتما تحت نظر جراح حاذقی باشید
كارشناس مامايي فيروز

با سلام.لطفا جواب عکس رنگی رحم من رو برام تفسیر کنید.سپاسگزارم.
پس از تزریق ماده حاجب کانال سریال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پر شده است.کاویته رحم جادار و کشورها کشیده و بدنه funnel shaped و جسم رحم در قسمت وسطی حفره لگن و در پوزیسیون اناتومیک قرار دارد.در کاوی اندومتریال تصویری دال بر توده فراگیر و یا دیسکت مشخص دیده نمیشود.
در سری کلیشه ها سر کانول فلزی دستگاه هیستری داخل کانال سرویکال و ناحیه ایسم قرار گرفته و پاتولوژیک نمیباشد.
هر دو fallopian tubes از ماده حاجب پر شده ناحیه ایسم لوله ها باریک و قسمت دیستال پیچیده است.
در کلیشه کنترل هر دو لوله باز و ماده حاجب توسط لوله ها وارد حفره لگن گردیده است.
در postdraiage film ماده حاجب لوکالیزه در قسمت سانترال حفره لگن و پیچیدگی لوله چپ و اطراف حفره تخمدانی راست باقیمانده و تخلیه و پخش دارو بموقع انجام نگرفته است.
خیلی استرس دارم ممنون میشم پاسخم رو بدین.

باسلام و خسته نباشیدمیخاستم جواب عکس رنگی رو بهم بدید خیلی نگرانم جوابش اینه
پس از تزریق حاجب کانال سریکال و رحم از ماده حاجب پرشده است.
کاویته رحم جادار وکورنهاکشیده وبدنه سیلندریک وجسم رحم درقسمت وسطی حفره لگن ودرپوزیسیون اناتومیک قرار دارد.درکاویته اندومتریال تصویری دال بر توده فضاگیرویا دیفکت مشخص دیده نمیشود.کانال سرویکال دارای طول ومخاط وقابلیت اتساع عادی وناحیه ایسم سیلندریک نمایان است.
لوله راست ازماده حاجب پرشده وطول ودیامتر وپریستالتیسم لوله عادی وقسمت دیستال پیچیده است.لوله چپ با وجودبکاربردن تدابیرلازم به زحمت و تحت فشار از ماده حاجب پرشده ناحیه ایسمیک لوله باریک وقسمت دیستال پیچیده است درکلیشه کنترل لوله ی راست باز و پرمابلیته لوله ی چپ به کلی نقصان یافته است.در postdrainage filmماده حاجب لوکالیزه درقسمت سانترال حفره لگن وپیچیدگی لوله چپ واطراف حفره تخمدانی راست باقیمانده وتخلیه وپخش دارو بکندی انجام میگیرد.
آخرین ويرايش توسط 1 on ملیحه, ويرايش شده در 0.
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان