Re: جواب عکس رنگی رحم

Khatun62 نوشته شده:با سلام.لطفا جواب عکس رنگی رحم من رو برام تفسیر کنید.سپاسگزارم.
پس از تزریق ماده حاجب کانال سریال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پر شده است.کاویته رحم جادار و کشورها کشیده و بدنه funnel shaped و جسم رحم در قسمت وسطی حفره لگن و در پوزیسیون اناتومیک قرار دارد.در کاوی اندومتریال تصویری دال بر توده فراگیر و یا دیسکت مشخص دیده نمیشود.
در سری کلیشه ها سر کانول فلزی دستگاه هیستری داخل کانال سرویکال و ناحیه ایسم قرار گرفته و پاتولوژیک نمیباشد.
هر دو fallopian tubes از ماده حاجب پر شده ناحیه ایسم لوله ها باریک و قسمت دیستال پیچیده است.
در کلیشه کنترل هر دو لوله باز و ماده حاجب توسط لوله ها وارد حفره لگن گردیده است.
در postdraiage film ماده حاجب لوکالیزه در قسمت سانترال حفره لگن و پیچیدگی لوله چپ و اطراف حفره تخمدانی راست باقیمانده و تخلیه و پخش دارو بموقع انجام نگرفته است.
خیلی استرس دارم ممنون میشم پاسخم رو بدین.
سلام
عزیزم لوله ها باز بوده و ماده حاجب را رد کرده و تا این قسمت نرمال است
اما تخلیه دارو در لگن کند انجام گرفته که شاید مطرح کننده ی کمی گرفتگی و یا چسبندگی باشد
تشخیص با درمانگر بالینی شماست
كارشناس مامايي فيروز

ملیحه نوشته شده:باسلام و خسته نباشیدمیخاستم جواب عکس رنگی رو بهم بدید خیلی نگرانم جوابش اینه
پس از تزریق حاجب کانال سریکال و رحم از ماده حاجب پرشده است.
کاویته رحم جادار وکورنهاکشیده وبدنه سیلندریک وجسم رحم درقسمت وسطی حفره لگن ودرپوزیسیون اناتومیک قرار دارد.درکاویته اندومتریال تصویری دال بر توده فضاگیرویا دیفکت مشخص دیده نمیشود.کانال سرویکال دارای طول ومخاط وقابلیت اتساع عادی وناحیه ایسم سیلندریک نمایان است.
لوله راست ازماده حاجب پرشده وطول ودیامتر وپریستالتیسم لوله عادی وقسمت دیستال پیچیده است.لوله چپ با وجودبکاربردن تدابیرلازم به زحمت و تحت فشار از ماده حاجب پرشده ناحیه ایسمیک لوله باریک وقسمت دیستال پیچیده است درکلیشه کنترل لوله ی راست باز و پرمابلیته لوله ی چپ به کلی نقصان یافته است.در postdrainage filmماده حاجب لوکالیزه درقسمت سانترال حفره لگن وپیچیدگی لوله چپ واطراف حفره تخمدانی راست باقیمانده وتخلیه وپخش دارو بکندی انجام میگیرد.
سلام عزیزم
لوله ی چپ باز است اما لوله ی راست دچار گرفتگی ست.
تشخیص اینگه آیا نیاز است با جراحی باز شود یا اینکه تا زمانی معلوم اقدام برای بارداری کنید و در صورت نگرفتن نتیجه اقدام کنید با درمانگر بالینی ست.
كارشناس مامايي فيروز

جواب عکس رنگی رحم

سلام.وقت بخیر.
لطفا عکس رنگی من را تفسیر کنید:

در گرافی ساده قبل از تزریق ماده حاجب در محوطه لگن،ضایعه مشهود نیست.
پس از تزریق های مکرر:
رحم باشکل طبیعی بخوبی مشهود است.
لوله های رحمی دو طرف نرمال مشاهده شدند.
اسپیلاژ واضح در دوطرف رویت نشد.
Filling Defect در حفره آندومتر مشاهده شد.جهت اطمینان،تطبیق با سونوگرافی نیز توصیه می شود.

سلام.ممنون میشم جواب عکس منو تفسیر کنین.
رحم موقعیت انته ورسه لتروورسه راست دارد.اندازه و شکل رحم طبیعی است.
هر دو لوله حاجب گردیده و باز می باشد.پاساژ ماده حاجب به داخل پریتوئن طبیعی است.
کشیدگی لوله چپ به سمت بالا و عدم انتشار ازاد کنتراست در سمت چپ مطرح کننده چسبندگی لگنی است.
این قسمت اخر نگرانم کرده.ایا با وجود تزریق ماده حاجب همچنان چسبندگی برطرف نشده؟لطفا راهنمایی کنید

سلام کارشناس محترم خسته نباشید ،
من امروز عکی رنگی دادم توو جوابش نوشته همه چیز نرماله فقط لوله سمت چپ نمایان نگردید،دکتر گفت که عفونت زیاد دارم .
میخواستم ببینم با مصرف دارو لوله باز میشه یا باید درمان دیگه ای شروع کنم؟
من خیلی میترسم یعنی با این اوضاع باردار نمیشم؟
توروخدا زودتر جواب بدید نگرانم

ی سوال دیگه ببخشید ،
مگه وقتی عفونت توو رحم هست نباید عکس رنگی رو بعد از برطرف شدن عفونت بگیرن؟ به من اولش گفت خیلی عفونت داری ولی عکس رنگی رو گرفت . حالا خیلی نگرانم نکنه عفونت لگنی بگیرم یا عفونتم بدتر شه.
توروخدا نگرانم جوابمو بدید
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 22 مهمان