عکس رنگی

با سلام و خسته نباشید

من تازه با این سایت خوب آشنا شدم

دیروز جواب عکس رنگیمو گرفتم ولی تا شنبه آینده که دکترم بیاد نمی دونم چیکار کنم

میشه لطفا کمکم کنید متنش اینه:

پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پر شده است.
کاویته رحم نسبتاً بزرگ و جادار و بدنه رحم طویل و کشیده و لاتروورسیون به راست در جسم رحم دیده میشود.
در کاویته اندومتریال تصویری دال بر توده فضاگیر و یا دیفکت مشخص دیده نمی شود.
کانال سرویکال ظریف و کوتاه و ناحیه ایسم سیلندریک و رژید و خمیده است.
لوله راست از ماده حاجب پر شده طول و دیامتر و پریستالتیسم لوله عادی و قسمت دیستال چرخیده و پیچیده و در مجاورت کناره چپ کاویته قرار دارد.
لوله چپ از ماده حاجب پر شده ناحیه ایسمیک لوله تا اندازه ای رژید و باریک است.
در کلیشه کنترل لوله راست باز و پر مابلیته لوله چپ کمتر از حد Normal است.
در Postdrainage ماده حاجب لوکالیزه در اطراف حفره های تخمدانی جمع شده و هر دو Ovarean Fossa تا اندازه ای بزرگ نمایان است.
در کلیشه تاخیری ماده حاجب از راه پریتوئن جذب و از کلیه ها دفع و در مثانه جمع شده است.
همچنین تصویری به شکل توده فضاگیر در طرف راست و پائین حفره لگن و بالای مثانه نمای جسم رحم و پاتالوژیک نمی باشد.

همیشه آخر هر چیز خوب میشود اگر نشد بدان هنوز آخر آن نرسیده

ببخشیدا ولی چقدر باید منتظر بمونم؟

فردا هم تعطیله دسترسی به اینترنت ندارم :cry:

باران عزیز یک شنبه سوال پرسیدید الان هم هنوز عصر یکشنبه ست و دارید پاسخ می گیرید اما از انتظار بیش از حد گله مند هستید 8O 8O 8O :!: :!:
از طریق مجازی قرار بر این نیست که تشخیص گذاشته شود و این کار فقط توسط متخصص شما باید انجام شود اما به طور خلاصه خط اول نشانگر باز بودن لوله هاست و مشکل اساسی وجود ندارد اما مختصری در کلیشه کنترل لوله چپ ایده آل ایده آل نبوده (که مورد خاصی نیست) که بررسی دقیق تر توسط متخصص شما صورت می گیرد.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنون

در مورد عجله کردنم هم باید بگم اگه عجله نداشتم میرفتم پیش دکترم

وقتی این سایتو دیدم سریع عضو شدم چون فکر میکردم که قراره خیلی سریع بهم جواب بدن

:?: :?: :!: :!:

با سلام میشه لطفا کمکم کنید من عکس رنگی انداختم وجوابش این هست .پس از تزریق ماده حاجب کانال سرویکال ورحم وهر دو لوله از ماده حاجب پر شده در سری کلیشه ها برآمدگی در قسمت سانترال فوندوس ناشی از نمو بیش از اندازه کانال مولرین وپاتالوژک نمیباشدتصاویر روشن ناپایدار در سگمان انفر یور رحم ناشی از air bubbles مشهود است در سری کلیشه ها سر کانول فلزی داخل کانال سرویکال وناحیه ایسم قرار گرفته ورویت را در این ناحیه مشکل نموده است لوله چپ از ماده حاجب پر شده طول ودیامتر وپریستالتیسم لوله عادی وقسمت دیستال چرخیده وپیچیده است لوله راست با وجود بکار بردن تدابیر لازم تا ناحیه ایسمیک از ماده حاجب پرشده دیامتر لوله باریک وتغیراتی ناشی از salpingitis در آن مشهود است در کلیشه کنترل لوله چپ باز وپرمالیت لوله راست بکلی نقصان یافته ماده حاجب لوکالیزه در حفره لگن وپیچیدکی لوله ها وکاویته رحم باقی مانده وتخلیه وپخش دارو به کندی انجام میشودتجمع دارو به این شکل loculation وعارضه در لوله راست با سابقه infertility به مدت طولانی در اکثر موارد نشانه adhesion در pelvic peritoneum وتوجه به آن توصیه میگردد .....دکترم گفته که کمی چسبندگی دارم وممکنه که رفع شده باشه و2 ماه بهم فرصت داد واگه در این 2 ماه نشدم باید برم برای آی یو آی با این تفاصیل آیا امکان باردار شدنم هست لطفا کمکم کنید :cry:

بله دوست عزیزم لوله چپ طبیعی اما لوله راست دچار چسبندگی می باشد. اما به هر حال هر دو لوله پر شده است و امید باروری هم هست امیدوارم که زودتر و قبل از نیاز به درمان، خود به خود باردار شوید. از نظر علمی در وضعیت شما با توجه به شواهد بالا، بازهم احتمال باروری هست.
كارشناس مامايي فيروز

3 دوره قرص کلومیفن استفاده کردم وسری آخر آمپول هم تزیق کردم والان 2 ماه هست که دارو استفاده نکردم وبعد عکس دکتر 2 ماه بهم فرصت داده که طبیعی باردار بشم واگه جوواب نگرفتم برای آی یو آی آماده شم امکانش هست که توی این 2 ماه فولیکول خوب داشته باشم 2 ماه پیش که دارو استفاده کرده بودم فولیکولم 22 23 و18 بود

بله عزیزم حتی با قطع دارو هم این امکان وجود دارد. به طور کل احتمال برطرف کردن میزانی از چسبندگی در این روند وجود دارد اما اغلب رفع کامل برای موارد چسبندگی های ناچیز تر صورت می گیرد.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام از این که جوابم رو دادین ومن رو از نگرانی در آوردین بسیار خوشحال شدم امیدوارم توی این شبهای عزیز هرچی از خدا میخواین بهتون بده وما رو هم از دعای خود بهرهمند کنید واقعا از شما متشکرممممممممممممم :P

سلام ببخشید که دوباره مزاحم شما شدم آیا لوله راست کاملا گرفته ویا این که خفیف هست وجای امیدواری هست؟ممکنه که با عکس برطرف شده باشه ویا این که با لاپراسکوپی بر طرف میشه :oops:
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 39 مهمان