Re: تفسیر سونوگرافی

سلام دوست عزیز
نظر هر پزشک در مورد درمان متفاوت است. برخی از آن‌ها توصیه می‌کنند که بیمار فعالیت‌های روزانه‌ی خود را ادامه دهد در حالی‌که برخی دیگر استراحت را پیشنهاد می‌کنند. بعضی از پزشکان برقراری رابطه‌ی جنسی را نیز منع می‌کنند و استراحت مطلق را توصیه می‌نمایند. جراحی، از گزینه‌های درمانی به‌شمار نمی‌رود. درست مانند بارداری‌های طبیعی دیگر، باید از فعالیت‌های کششی و بلند کردن اجسام سنگین اجتناب نمود.

برخی پزشکان رویکرد "صبر کنیم و ببینیم" را پیش می‌گیرند در حالی‌که برخی دیگر برای بیمار دارو تجویز می‌کنند. پروژسترون نیز گاهی به منظور کمک به پیش‌برد بارداری مصرف می‌شوند.

آمار کنونی در مورد از بین رفتن بارداری در صورت وجود هماتوم ساب کوریونیک حدود 1 تا 3 درصد است. این آمار پایین به لخته‌های خونی بزرگ مربوط می‌شود. بیشتر بارداری‌ها بدون هیچ نوع پیچیدگی دیگری پیش می‌روند. اکثر لخته‌ها نیز تا حدود 20 هفتگی از بارداری به صورت خود به خود از بین می‌روند. لخته‌ها یا به صورت خونریزی از بین می‌روند یا جذب بدن می‌شوند.

كارشناس مامايي فيروز

سلام من ازدواج دوم كردم و يك فرزند دوازده ساله دارم براى جلوگيرى پارسال يك امپول سه ماهه زدم و الان يك سال پريود نميشم ماه دوماه پيش همون دكتر بهم امپول زد و اندازه دوروز پريود شد و الان رفتم سونگرافى كه جوابش اينه لطفا راهنماييم كنيد من ميخواد بچه بيارم همسرم فرزندى نداره
زحم داراي سايز و اكوى نرمال در ميومتر و اندومتر ضخامت 5ميلى متر و بدون ضايعه خاصى تخمدان راست سايز و اكوى نرمال توده اى وحود ندارد
تصوير يك كيست به ديامتر 23 mmدر مجاور تخمدان چپ ديده ميشود.تصوير يك ناحيه اكوژن فاقد واسكولاريته چسبيده به جدار كيست مذكور ديده ميشود
در كلدوساك خلفي مايع ازاد مشهودنيست
ممنون از پاسخگويي

سلام دکتر.
توی جواب سونوگرافی من نوشته وریدهای بیصه چپ کمی دیلاته می باشد.
قطر متوسط وریدهای بیضه راست در حالت ایستاده و فورس: ۱/۲ میلی متر و سمت چپ: ۱/۹‌میلی متر.
RT= 42×22mm&LT=41×21mm
خواستم ببینم برای درمان چیکار باید کرد؟
جراحی نیازه؟
من ۱۷ سالمه.

سلام دکتر.
توی جواب سونوگرافی من نوشته وریدهای بیصه چپ کمی دیلاته می باشد.
قطر متوسط وریدهای بیضه راست در حالت ایستاده و فورس: ۱/۲ میلی متر و سمت چپ: ۱/۹‌میلی متر.
RT= 42×22mm&LT=41×21mm
خواستم ببینم برای درمان چیکار باید کرد؟
جراحی نیازه؟
من ۱۷ سالمه.

سلام مریم تبی عزیز
در مورد سونوگرافی شما باید عرض کنم که کیستی که در تخمدان چپ دیده شده احتمالا کیست ساده ای است که معمولا با مصرف قرص پیشگیری برای دو ماه قابل درمان است و ناحیه اکوژن مجاور کیست پس از درمان توسط سونو پیگیری شود.برای مصرف قرص پیشگیری اول آمپول پروژسترون تجویز شود تا پریود شوید سپس قرص را مصرف نمایید.ضمنا دوست عزیز از آنجاییکه تاخیر پریود داشته اید بهتر است هرچه سریعتر بتا را نیز چک نمایید چون گاهی حاملگیهای خارج رحمی اشتباها به صورت توده یا کیست در مجاورت تخمدان دیده میشوند
كارشناس مامايي فيروز

سلام
من در ۱۲هفته سونوگرافی انجام دادم که در اون نوشته شده بود: جفت به صورت غیر پرویا در جداره قدامی میانی و لترال چپ قرار دارد.
در ۱۷هفته و ۶روز سونوگرافی آنومالی:
Placenta: low lying and anterior grade I, inferior border of placenta more than 20mm in far from internal Os.
لطف میکنین اگه زودتر سونوگرافی رو برام تفسیر کنید چون از سونوگرافی آنومالی چیزی سر در نیوردم فقط دکتر سونوگرافی گفت جفت پایینه، این ممکنه خطرناک باشه؟

سلام دوست عزیز
در سونوگرافی آنومالی بعضی از اندامها و اعضای داخلی بدن جنین بررسی میشود که در این سونو اصلا اشاره ای به این موارد نشده و فقط در مورد جفت توضیح داده است که در سگمان تحتانی رحم و پایینتر از حد عادی قرار گرفته که معمولا با استراحت و گذشت زمان بالا کشیده شده و به جایگاه طبیعی خود برمیگردد.بهتر است تا سونوی بعدی رابطه جنسی نداشته باشید
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید میشه سونومو برام تفسیر کنید ممنون
سایز رحم۳۹*۷۵میلیمتر.اکوی میومتر طبیعی میباشد
ضخامت اندومتر۸میلیمتر.
ابعادتخمدان هادرحداکثر ابعادطبیعی بوده وحاوی فولیکول های ریزمحیطی میباشد.اکوی استرومای تخمدان هاافزایش یافته ومجموعه شواهد فوق مطرح pcod میباشد مطابقت باعلائم بالینی وازمایشگاهی توصیه میشود.در محل ادنکس های دوطرف ضایعه فضاگیر دتکت نگردید.مایه ازاد درلگن مشهود نیست نزدیک ۴پنج روز به پریودم دادم میخام بدونم واسه بارداری مشکل ایجاد میکنه ممنون

سلام دوست عزیز
تخمدانها حاوی کیستهای ریزی هستند که باعث بزرگ شدن تخمدان و اصطلاحا تخمدان پلی کیستیک میشوند اگر پریودهای نامنظم ویا علائم بالا بودن هورمونهای مردانه دارید مثل موهای زائد ویا آکنه .بهتر است اول این موارد را برطرف کنید سپس اقدام به بارداری نمایید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان