لطفا در تفسیر سنوگرافی واژینال و ابدومینال و رکتال کمکم کنید

سلام
من امروز سنوگرافی واژینال و ابدومینال و رکتال انجام دادم، ممنون میشم بگید دقیقامشکلم چیه؟
۳۵ سالمه و بارداری نداشتم تا الان

رحم رتروورسه است
ابعاد رحم ۴۱*۹۰ م م در حد طبیعی است.
یک میوم اینترامورال-ساب سروز ۲۲ م م در خلفی راست بادی دیده میشود

اکوی میومتر یکنواخت است

ضخامت آندومتر ۱۵ م م و درحد ترمال است

در داخل کاویتی رحم و کانال سرویکال ضایعه فضاگیر به چشم نمی خورد

تخمدان چپ سایز و اکوی نرمال دارد
در تخمدان راست یک کورپوس لوتئوم ۱۳ م م دیده مشود
در لیگامان یوتروساکرال راست یک پلاک اندومتریوز ۶ م م همراه با thickening در لیگامان یوتروساکرال چپ مشاهده میشود

در جدار مثانه و رکتوم و رکتوسیگموئید و سپتوم رکتوواژینال پلاک اندومتریوز دیده نشد

مختصر مایع آزاد در لگن مشهود است که میتواند ثانویه به تخمک گذاری و یا عفونت لگنی باشد.

Re: لطفا در تفسیر سنوگرافی واژینال و ابدومینال و رکتال کمکم کنید

سلام دوست عزيز
اندازه ميوم داخل رحم كوچك است و تا زمانيكه علائم باليني و فشاري نداشته باشيد مشكلي نيست.پلاك آندومتريوز(وجود بافت ءندومتر رحم در خارج از رحم)که معمولا باعث پریودهای دردناک ،درد هنگام نزدیکی و در موارد شدید باعث نازایی میشود.مایع آزاد داخل لگن هم در مواردی مثل عفونت و تخمک گذاری اتفاق میافتد
كارشناس مامايي فيروز

KarshenaseMamaee نوشته شده:
شنبه 20 مهر 1398, 10:11 pm
سلام دوست عزيز
اندازه ميوم داخل رحم كوچك است و تا زمانيكه علائم باليني و فشاري نداشته باشيد مشكلي نيست.پلاك آندومتريوز(وجود بافت ءندومتر رحم در خارج از رحم)که معمولا باعث پریودهای دردناک ،درد هنگام نزدیکی و در موارد شدید باعث نازایی میشود.مایع آزاد داخل لگن هم در مواردی مثل عفونت و تخمک گذاری اتفاق میافتد

ممنونم دوست عزیز از پاسختون.
البته الان کمر درد و درد دو طرف بدنم دارم(دو طرف لگن) خطرناکه؟ میخوام برای باراری هم اقدام کنم در بارداری مشکلی ایجاد نمیکنه؟

سلام دوست عزیز
از انجاییکه مایع آزاد داخل لگن گاهی اوقات در عفونتها دیده میشود بهتر است معاینه بالینی شوید شاید علت کمردردتان همین مورد باشد البته همانطور که میدانید کمردرد علتهای مختلفی دارد.در صورتیکه مشخص شود علت کمردردتان عفونت است بهتر است قبل از بارداری درمان صورت گیرد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 35 مهمان