تفسیر سونوگرافی

سلام خسته نباشید. من پنج ماه پیش به خاطر جوش های صورتم سونوگرافی دادم. دکتر برای درمانم یه بسته پنج تایی شیاف داد که اسمش یادم نیست ولی از نظر خودم درمان نشدم.سنم هم ۲۳ هست که برای جوش های جوانی دیر هست. جوش های صورتم درمان شده و نسبت به قبل بیشتر شده. از طرفی اخیرا درد هایی در ناحیه زیر شکمی احساس می کنم. هم در قسمت تخمدان راست و هم در قسمت تخمدان چپ. ممنون می شم بگین مشکل من با توجه به سونو چیه و ایا اگه کیسی هم هست با گذشت این چند ماه احتمال زیاد تر شدنش هست؟ متفورمین می تونه مشکل منو حل کنه یا باید داروی تحریک تخمدان بخورم؟(البته زیر نظر پزشک)
البته اینم بگم قبل از رفتن پیش دکتر عفونت گرفته بودم مجبور شدم پیش دکتر دیگه ای برم که امپول ها وداروهای قوی داد و تا یه مدت جوش های صورتم کامل از بین رفت. اما بعد مدتی دوباره برگشت.
رحم به ابعاد ۳۲*۴۴*۶۴ mm دارای سایز و اکوی نرمال است. اکوژینسته میومتر یکنواخت و فاقد ضایعه فضاگیر است. ضخامت دو لایه آندومتر ۹mm و در تخمدان راست به ابعاد ۱۷*۳۹ mm نمایpco دارد.تخمدان چپ به ابعاد 20*40 سایز و اکوی نرمال دارد. در آندکسها توده سالید یا کیستیک و مایع آزاد در لگن دیده نشد.

Re: تفسیر عکس رنگی رحم

سلام وقتتون بخیر
لطفا میشه عکس منم تفسیر کنید
دراین بررسی رحم در موقعیت مختصری لتروورسه به سمت چپ درحفره لگن قراردارد.پس از تزریق ماده حاجب کاویته رحمی و لوله های فالوپ رحم بطورطبیعی ازماده حاجب پرونمایان شدند.درهیستروگرام شکل واندازه کاویته رحم نرمال وحدود ان منظم است .نمای کامل سرویکال و دیامتر اندوسرویکس نیزطبیعی است.
دیامترلوله فالوپ درطرف راست طبیعی است.این لوله رحمی باز می باشدوشواهد spillageماده حاجب در پریتوئن ملاحظه میگردد.درطرف چپ نیز علائمی از هیدروسالپنگس قابل توجه رویت نمیشود.مقدارکمی ماده حاجب ازطریق این لوله فالوپ وارد پریتوئن شده و لیکن علائمی از انتشاریکنواخت و طبیعی ماده حاجب در پریتوئن مشاهده نمیشود و احتمال درجاتی از pertioneal adhesionمطرح میگردد.
ممنون میشم زودتر جوابمو بدین
سپاس از شماا

Re: تفسیر سونوگرافی

لیلا۱۲۳۴ نوشته شده:سلام خسته نباشید. من پنج ماه پیش به خاطر جوش های صورتم سونوگرافی دادم. دکتر برای درمانم یه بسته پنج تایی شیاف داد که اسمش یادم نیست ولی از نظر خودم درمان نشدم.سنم هم ۲۳ هست که برای جوش های جوانی دیر هست. جوش های صورتم درمان شده و نسبت به قبل بیشتر شده. از طرفی اخیرا درد هایی در ناحیه زیر شکمی احساس می کنم. هم در قسمت تخمدان راست و هم در قسمت تخمدان چپ. ممنون می شم بگین مشکل من با توجه به سونو چیه و ایا اگه کیسی هم هست با گذشت این چند ماه احتمال زیاد تر شدنش هست؟ متفورمین می تونه مشکل منو حل کنه یا باید داروی تحریک تخمدان بخورم؟(البته زیر نظر پزشک)
البته اینم بگم قبل از رفتن پیش دکتر عفونت گرفته بودم مجبور شدم پیش دکتر دیگه ای برم که امپول ها وداروهای قوی داد و تا یه مدت جوش های صورتم کامل از بین رفت. اما بعد مدتی دوباره برگشت.
رحم به ابعاد ۳۲*۴۴*۶۴ mm دارای سایز و اکوی نرمال است. اکوژینسته میومتر یکنواخت و فاقد ضایعه فضاگیر است. ضخامت دو لایه آندومتر ۹mm و در تخمدان راست به ابعاد ۱۷*۳۹ mm نمایpco دارد.تخمدان چپ به ابعاد 20*40 سایز و اکوی نرمال دارد. در آندکسها توده سالید یا کیستیک و مایع آزاد در لگن دیده نشد.
سلام عزیزم
ببخشید متاهل هستید و در حال اقدام برای بارداری یا خیر؟
سونوتون نرمال است فقط تخمدان پلی کیستیک گزارش شده که تنبلی تخمدان است
داروتون بستگی به جواب سوالم داره
ممنون میشم پاسخ بدید
كارشناس مامايي فيروز

Re: تفسیر عکس رنگی رحم

Vahideh20 نوشته شده:سلام وقتتون بخیر
لطفا میشه عکس منم تفسیر کنید
دراین بررسی رحم در موقعیت مختصری لتروورسه به سمت چپ درحفره لگن قراردارد.پس از تزریق ماده حاجب کاویته رحمی و لوله های فالوپ رحم بطورطبیعی ازماده حاجب پرونمایان شدند.درهیستروگرام شکل واندازه کاویته رحم نرمال وحدود ان منظم است .نمای کامل سرویکال و دیامتر اندوسرویکس نیزطبیعی است.
دیامترلوله فالوپ درطرف راست طبیعی است.این لوله رحمی باز می باشدوشواهد spillageماده حاجب در پریتوئن ملاحظه میگردد.درطرف چپ نیز علائمی از هیدروسالپنگس قابل توجه رویت نمیشود.مقدارکمی ماده حاجب ازطریق این لوله فالوپ وارد پریتوئن شده و لیکن علائمی از انتشاریکنواخت و طبیعی ماده حاجب در پریتوئن مشاهده نمیشود و احتمال درجاتی از pertioneal adhesionمطرح میگردد.
ممنون میشم زودتر جوابمو بدین
سپاس از شماا
سلام عزیزم
لوله ها باز هستند
فقط چسبندگی کمی در سمت چپ محتمل است
كارشناس مامايي فيروز

Re: تفسیر سونوگرافی

freshteh63 نوشته شده:سلام من امروز۶ اسفند سونوگرافی دادم گفت جنین ۴ هفته داره درصورتی که دکتر براساس پریود حساب کرده بودن۶ هفته در صورتی که آخرین پریود من ۱۸ دی بود و دوره پریود من نامنظم هست آیا مشکلی هست؟
سلام.در پریود بی نظم: خیر
همین که سونو های بعدی با این سونو مطابق باشد کافیست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان