سونوگرافی تخمدان

لام من ۳۸ سالمه و یه دختر ۱۵ ساله دارم سه سال پیش باردار شدم سقط شد الان چهار ماه اقدام هستم عکس رنگی انداختم و آزمایش قبل بارداری همه خوب بوده امروز روز هفتم پریودمه سنو دادم که این متن نوشته. رحم با ابعاد نرمال و اوکی میومتر یکنواخت و طبیعی دیده میشود. ضخامت اندومتر ۶/۵ میلیمتر میباشد. تصویر یک ناحیه هیپراکو به سایز ۳/۱×۵/۱ م. م درکاویته اندومتر رویت شد که میتواند بیانگر clot ویا پولیپ باشد. برسی در روز پنجم پریود توصیه می گردد. فولیکول های ریز و متعدد وپریفرال در هر دو تخمدان دیده می شود. اکوی پارانشیمال تخمدان ها افزایش یافته می باشد. ولی حجم هر دو تخمدان نرمال است. احتمال PCOD را باید درنظر گرفت. در ادنکسها ضایعه پاتولوژیک دیده نشد. در کلدوساک خلفی مایع آزاد دیده نمی شود. ممنون میشم بگین سنوم چیه خوبه یا بد

Re: سونوگرافی تخمدان

کارشناس محترم توروخدا هرچه سریع تر جواب سوالم رو بدین ممنون بعد یه سوال دیگه داشتم من سیکلم ۳۰ روزه بود دو ماه قبل ۲۴ ۲۵ پریود شدم ولی این ماه ۲۱ شدم میشه راهنماییم کنید سیکلم این ماه چند روزه میشه خواهش میکنم راهنماییم کنید و زود جواب بدین خیلی نگرانم

sara59 نوشته شده:لام من ۳۸ سالمه و یه دختر ۱۵ ساله دارم سه سال پیش باردار شدم سقط شد الان چهار ماه اقدام هستم عکس رنگی انداختم و آزمایش قبل بارداری همه خوب بوده امروز روز هفتم پریودمه سنو دادم که این متن نوشته. رحم با ابعاد نرمال و اوکی میومتر یکنواخت و طبیعی دیده میشود. ضخامت اندومتر ۶/۵ میلیمتر میباشد. تصویر یک ناحیه هیپراکو به سایز ۳/۱×۵/۱ م. م درکاویته اندومتر رویت شد که میتواند بیانگر clot ویا پولیپ باشد. برسی در روز پنجم پریود توصیه می گردد. فولیکول های ریز و متعدد وپریفرال در هر دو تخمدان دیده می شود. اکوی پارانشیمال تخمدان ها افزایش یافته می باشد. ولی حجم هر دو تخمدان نرمال است. احتمال PCOD را باید درنظر گرفت. در ادنکسها ضایعه پاتولوژیک دیده نشد. در کلدوساک خلفی مایع آزاد دیده نمی شود. ممنون میشم بگین سنوم چیه خوبه یا بد
سلام عزیزم
بله احتمال تنبلی تخمدان هست
شک به پولیپ داخل رحم هم گزارش شده
برای تشخیص قطعی:
سونوی واژینال روز 5 پریود
آزمایش هورمونی که حتما آنتی مولرین هم داشته باشد: روز دوم یا سوم قاعدگی
انجام شود
برای تحریک تخمک گذاری هم کمک دارویی لازم است چون فولیکول مناسبی رویت نشده
كارشناس مامايي فيروز

sara59 نوشته شده:کارشناس محترم توروخدا هرچه سریع تر جواب سوالم رو بدین ممنون بعد یه سوال دیگه داشتم من سیکلم ۳۰ روزه بود دو ماه قبل ۲۴ ۲۵ پریود شدم ولی این ماه ۲۱ شدم میشه راهنماییم کنید سیکلم این ماه چند روزه میشه خواهش میکنم راهنماییم کنید و زود جواب بدین خیلی نگرانم
21 دی ماه منظور تون است؟
یعنی از 30 روز 5 روز کمتر
یعنی 25 روزه بوده سیکلتون
ولی نمیشه ماه بعد رو پیش بینی کرد
چون منظم نبوده طول سیکل 3 ماه اخیرتون
كارشناس مامايي فيروز

سلام ممنون از راهنماییتون آزمایش هورمونی انجام دادم خوب بوده دو ماه پیش و برای تحریک تخمک گذاری کلومیفن خوردم ماه قبل و این ماه بهم لتروزل داده و متفورمین خارجیم الان چهار ماه میخورم روزی دوتا احتمال داره این ماه باردار بشم توروخدا راهنماییم کنید آزمایش اسپرم همسرمم خوب بودش

Re: دفع بقایا بارداری

سلام .زایمان زودرس دوقلو داشتم تو ۲۴ هفته.سونو دادم بقایا۲ سی سی داشتم ۱۰ روز مترژن خوردم ولی اصلا خونریزی نداشتم الان ۴۰ روزمه که پریود شدم خواستم بدونم با توجه به سایزش اگه چطور متوجه بشم دفع میشه همراه با درده یا خودم متوجه نمیشم؟

sara59 نوشته شده:سلام ممنون از راهنماییتون آزمایش هورمونی انجام دادم خوب بوده دو ماه پیش و برای تحریک تخمک گذاری کلومیفن خوردم ماه قبل و این ماه بهم لتروزل داده و متفورمین خارجیم الان چهار ماه میخورم روزی دوتا احتمال داره این ماه باردار بشم توروخدا راهنماییم کنید آزمایش اسپرم همسرمم خوب بودش
ان شاءالله عزیزم
چراکه نه
از تخمک.گذاری مطمئن شوید حتی پس از مصرف دارو
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت کارشناس محترم .ماه پیش(دی ماه)سنو تخمگذاری انجام دادم متاسفانه کیست 30mm داشتم که دیگه دکترم اجازه اقدام به بارداری رو ندادن وقرص اناگول و ویتاگنس برام تجویز کردن والبته پیاز درمانی بعد سه روزسنو مجدد انجام دادم خوشبختانه کیست رفع شده بود دکترم دستور به اقدام داد با وجود اینکه مایع موردنظر و سایز مناسب فولیکول دیده نشده بود داخل سنو من اینکارو نکردم چون از بارداری پوچ وخارج رحمی ترس داشتم ایا اگه سایز و شرایط فولیکول مناسب نباشه اقدام کنی مشکل پیش میاد یا نه
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 31 مهمان