سونوگرافی بارداری

سلام خسته نباشید.بنده باردار هستم دیروز چهاردهم اسفند سونو انجام دادم که توی سونو سن بارداری را هشت هفته و پنج روز مشخص کرده.دوتا سوال دارم.
سونوی ان تی از چه تاریخی تا چه تاریخی میتونم انجام بدهم؟
توی سونو وضعیت جفت را زده سیرکولار.این وضعیت بده؟
از شما متشکرم

Re: تفسیر سونوگرافی

Ffffff نوشته شده:سلام من در تخمدان راستم کیستی به قطر 60mmدارای سپتیشنو المنهای اکوژن با نمای کیست کامپلیکه
میخواستم بدون ایا خطر ناک هست یا ن و عوارضش چیه و ایا درمان میشه یا ن؟
Ffffff نوشته شده:سلام من در تخمدان راستم کیستی به قطر 60mmدارای سپتیشنو المنهای اکوژن با نمای کیست کامپلیکه
میخواستم بدون ایا خطر ناک هست یا ن و عوارضش چیه و ایا درمان میشه یا ن؟

Re: سونوگرافی بارداری

ترمه شمسی نوشته شده:سلام خسته نباشید.بنده باردار هستم دیروز چهاردهم اسفند سونو انجام دادم که توی سونو سن بارداری را هشت هفته و پنج روز مشخص کرده.دوتا سوال دارم.
سونوی ان تی از چه تاریخی تا چه تاریخی میتونم انجام بدهم؟
توی سونو وضعیت جفت را زده سیرکولار.این وضعیت بده؟
از شما متشکرم
سلام نه عزیزم
آنهم از 11هفته و 13هفته و شش روز
كارشناس مامايي فيروز

سلام وقتتون بخیر ببخشید من روز هفتم سیکلم درد زیادی در لگن چپم داشتم. روز نهم سیکلم نزدیکی داشتم و همچنین درد داشتم شک کردم که باردار شده باشم.روز چهاردهم سنوی تخمک گذاری دادم که تیجه این شد مخاط اندومتر با ضخامت 11mmبا نمای triple line است. تخمدان راست با ابعاد 23 در 26 مسیلی فاقد فولیکول غالب و حاوی فولیکول آنترال پریفرال با اندازه 8mm است تخمدان چپ با ابعاد 14در 25 فاقد فولیکول غالب و مایع به عمق 8میلی متر در لگن مشهود است. بررسی از نظر pidتوصیه میگردد.
میشه لطف بفرمایید بگید فولیکول آنترال پریفرال منظور چیه؟و شرایطم چطوره؟ما قصد تعیین جنسیت پسر داشتبم و بعد باردار بشم. برای مایع لگنم نیاز به معاینه هست؟ و pid چیه؟تست خونم را 5 روز بعد از نزدیکی دادم منفی بود ولی گفته معلوم نیست ببین ماه بعد عقب میفته یا نه
متشکرم

Nasim-h نوشته شده:سلام وقتتون بخیر ببخشید من روز هفتم سیکلم درد زیادی در لگن چپم داشتم. روز نهم سیکلم نزدیکی داشتم و همچنین درد داشتم شک کردم که باردار شده باشم.روز چهاردهم سنوی تخمک گذاری دادم که تیجه این شد مخاط اندومتر با ضخامت 11mmبا نمای triple line است. تخمدان راست با ابعاد 23 در 26 مسیلی فاقد فولیکول غالب و حاوی فولیکول آنترال پریفرال با اندازه 8mm است تخمدان چپ با ابعاد 14در 25 فاقد فولیکول غالب و مایع به عمق 8میلی متر در لگن مشهود است. بررسی از نظر pidتوصیه میگردد.
میشه لطف بفرمایید بگید فولیکول آنترال پریفرال منظور چیه؟و شرایطم چطوره؟ما قصد تعیین جنسیت پسر داشتبم و بعد باردار بشم. برای مایع لگنم نیاز به معاینه هست؟ و pid چیه؟تست خونم را 5 روز بعد از نزدیکی دادم منفی بود ولی گفته معلوم نیست ببین ماه بعد عقب میفته یا نه
متشکرم

سلام عزیزم
فولیکول ی که دال بر امکان تخمک گذاری باشد نبوده در سونو عزیزم
و از طرفی مشکوک به عفونت و التهاب لگنی شده اند که بررسی لازم داره عزیزم مثل معاینه
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید
من یه دختر 15ساله هستم الان یک ساله پریود نشدم و قبلا هم پریودیم خیلی نامنظم بود یه ماه میشدم یه ماه نمیشدم بعضی اوقات هم سه ماه میشدم بعد یه ماه نمیشدم حدودا از 12سالگی پریودیم شروع شد.و رفتم پیش دکتر آزمایش برام نوشت و سونوگرافی
تو سونوم اینا نوشته:
رحم دارای ابعاد و اکو میومتر نرمال می باشد.
سرویکس سایز و اکوی نرمال داشته فاقدmass و ضایعه فضاگر می باشد.
اندومتر به ضخامت4 م.م دارای حدود منظم و اکوی نرمال است.
تخمدان ها نمای طبیعی دارند.
در آدنکس های دوطرف تصویری از توده پاتولوژیک سالید و یا کیستیک دیده نمی شود.
مثانه اکوفری،ضخامت جدار و محتویات درونی آن طبیعی فاقد سنگ ادراری است.
مایع آزاد و کالکشن در لگن مشاهده نشد.
ممنون میشم برام بگید وضعیتم چجوره خوبه یا بد؟بعد این مایع ازاد یعنی چه؟ممنون

سلام دوست عزيز
خوشبختانه با توجه به سونو همه موارد نرمال است .مايع آزاد هم در حالت نرمال نبايد ديده شود.
جهت منظم شدن پريود به پزشك مراجعه نماييد تا در صورت لزوم يكسري آزمايش و دارو براي شما تجويز شود
كارشناس مامايي فيروز

سلام
خسته نباشید
من حدود شهریور اسکن داشتم و توی اسکن پنج تا فیبروم دیده شده که بزرگ‌ترین چهار سانت بود.
روز هفتم دوره،‌ سایز تخمدان راست ۹.۹ تخمدان چپ ۷.۸ و سایز رحم ۶۴*۴۰

حدودا شش ماه بعد دوباره اسکن انجام دادم یه جای دیگه و این سری نه تا یازده فیبروم دیده شد از نوع اینترامورال .
اسکن های من انگلیسی هست و این یکی رو نمی تونم بفهمم
The largest is anterior walled, possibly pedunculated, measuring 34*29
سایز تخمدان راست ۳.۳ و تخمدان چپ ۴ در هفته ی سوم
سوالی که دارم اینه که الان شش ماه هست برای بارداری اقدام دارم و موفق نشدم. آیا این فیبروم ها باعث مشکلات بارداری می شن؟ چون دکتر شش ماه پیش به من گفتن محل فیبروم جایی نیست که مشکل ایجاد کنه
و وقت متخصص برای سری جدید سونو سه روز دیگه دارم...
ممنون می شم راهنماییم کنید.
ارسال پست

بازگشت به “آزمایش ، سونوگرافی و ...”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 13 مهمان