عفونت های مکرر

سام خسته نباشید من میخوام واسه بارداری اقدام کنم ولی یه مدت طولانی عفونت ادراری و عفونتهای زنانه داشتم البته درمان کردم منتها کاهی وقتها یک خارش و سوزش خفیف دارم میترسم اقدام کنم .از اینکه باردار بشم ولی عفونت داشته باشم میترسم البته دکترم گفته دیگه هیچ مشکلی نداری ولی من هنوز نگرانم لطفا راهنمایی کنید

سلام عزیزم
با توجه به این که عفونت در بارداری می تواند باعث مشکلاتی از قبیل زایمان زودرس ، پارگی کیسه اب و ... شود پیش از بارداری به متخصص زنان مراجعه کرده ، برای انجام پاپ اسمیر اقدام کنید . در صورتی که در معاینه آثاری از عفونت نبود و پاپ اسمیر نیز شرایط را طبیعی گزارش کرد ، می توانید برای بارداری اقدام کنید . در عین حال که در بارداری بایستی بیش از شرایط عادی بهداشت را رعایت کنید .
لباس های زیر را نخی استفاده کرده و به هیچ وجه نگذارید قسمت تناسلی مرطوب بماند . لباس های زیر را پس از شستن نزدیک یک منبع گرمایی خشک کنید تا زود خشک شود و رطوبتش ایجاد مشکل نکند .شلوارهای تنگ و چسبان نپوشید و ترجیحا از دامن استفاده کنید .
در طی بارداری مایعات زیاد مصرف کنید و از عدم تخلیه ادرار به مدت طولانی خودداری کنید .
در طی بارداری هر زمان با علایم عفونت مواجه شدید ، در اولین فرصت ممکن به پزشک مراجعه کنید تا درمان لازم اتجام شود . به هر صورت اگر هم مستعد عفونت باشد با درمان به موقع از عوارض بعدی پیشگیری خواهد شد .
با توکل بر خدا امیدواریم بارداری سلامتی را پیش رو داشته باشید .
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

با تشکر از راهنمایی شما من حدودا 3 ماه پیش پاپسمیر دادم ایا باز هم نیاز هست؟توی جواب اون پاپسمیر مقدار کمی عفونت دیده میشد.

نه عزیزم
پاپ اسمیر در خانم های جوان 6 ماه یک بار تکرار می شود و سپس در صورتی که بعد از 2سال مشکلی نباشد ، سالی یک بار تکرار می شود .
عفونت هم که درمان شده ، پس با رعایت نکات گفته شده و البته توکل بر پروردگار می توانید برای بارداری اقدام کنید.
در پناه امام عصر آرام و موفق باشید.
 کارشناس مامایی

سلام خسته نباشید
من مدت 4 ساله که ازدواج کردم و الان تقریباً 3 ماهه که تصمیم دارم بچه دار بشم قبل از این سه ماه مدت یکسال تحت نظر دکترم بودم تا عفونتهایی را که داشتم از بین ببرم چندین دوره از قرصهای و پمادهای واژنال و همینطور چندیدن دوره از کپسولهای آنتی بیوتیک تجویز شده توسط دکترم استفاده کردم سعی میکنم بهداشت شخصیم رو رعایت کنم زو د به زود حمام میرم هر روز خودم رو با لوسیون تجویزی دکترم میشورم لباس زیر نخی استفاده میکنم و یا اصلاً نمی پوشم اما هنوز ترشح سفید رنگ دارم و مدتی است که احساس می کنم بوی ادارارم تغییر کرده همینطور موقع نزدیکی کمی درد دارم دیگه خسته شدم از بس پماد و ژل و قرص مصرف کردم و دیگه جلوگیری هم نمی کنم .از شما خواهش میکنم من رو راهنمایی کنید که خودم چطور این مشکل را از بین ببرم با توجه به اینکه قصد باردار شدن دارم .
پیشاپیش از توجه شما متشکرم

سلام
رزیتاجان! اگر ترشحات شما رنگی، چرکی همراه با بو یا خارش و سوزش نباشد نگران کننده نیست.
اما تغییر بوی ادرار ممکن است عفونت ادراری باشد (یعنی مجزا از عفونت زنان)
که اگر تداوم پیدا کرد باید به اورولوژیست مراجعه کنید.
علائم دیگر ادراری نظیر سوزش، تکرر ادرار فوریت در ادرار، سخت ادرار کردن، قطره قطره خارج شدن ادرار را ندارید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم
اول از همه متشکرم که برای سوال من وقت گذاشتید و اما در مورد سوالتون باید بگم که من در روزهای عادی ماه اون علائمی را که ذکر کردید ندارم اما چند روز قبل از پریود شدنم که دل درد میگیرم تعداد دفعاتی که در روز ادرار میکنم بیشتر میشه و شاید یه روز مونده به پریودم وقتی ادرار میکنم خیلی کم سوزش داشته باشم البته چند ماه قبل آزمایش خون دادم دکترم گفت عفونت ادرای داری ولی اینقدر کم هست که اصلاً ارزش دارو خوردن نداره .حالا به نظر شما چه کنم ؟و اون درد در موقع نزدیکی دلیل خاصی داره چون من سه هفته در ماه شوهرم پیشم نیست و ما فقط یک هفته پیش هم هستیم می تونه از این هم باشه ؟
ببخشید من یه سوال دیگه هم ازتون دارم من تا 4 ماه پیش پریودم نا منظم بود اما از وقتی ورزش می کنم دقیقا سر همون تاریخ قبلی پریود میشم که سیکلش هم 31 روزه است به نظر شما روز تخمکگذاری من ممکن رزو چندم بعد از پریود باشه و اینکه تو اون دوره من باید هروز نزدیکی داشته باشم یا یکروز در میون ؟
باز هم بابت لطفی که میکنید بسیار سپاسگذارم

سلام
دوست عزیزم!
در یک سیکل 31 روزه احتمال وقوع تخمک گذاری در روز 17 سیکل بیشتر است ولی از ازآنجایی که بدن در حال تغییر است باید بازه بیشتری را مد نظر بگیریم پس فرض را بر محدوده ی 15تا19 سیکل می گیریم.
از آنجایی که بارداری ها زمانی صورت می گیرند که نزدیکی در دو روز پیش از تخمک گذاری و روز تخمک گذاری انجام شده باشد پس برنامه نزدیکی را از 14 سیکلتان18 ام به صورت یک روز درمیان قرار دهید.
علائم عفونت در مراحل اولیه ممکن است در تمام سیکل وجود نداشته باشند و اولین فرصتشان هم پیش از قاعدگی و قاعدگی ست پس اینکه همیشگی نیستند دلیل بر رد عفونت نیست.
درد هنگام نزدیکی هم دلائل مختلفی دارد که باید بالینی بررسی و علت یابی شود.
عفونت هم خود یکی از همان علل می باشد.
علل درد هنگام نزدیکی در لینک زیر آورده شده است
http://www.engfa.com/main/page/026164.php:
در پناه خدا
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

با سلام
من حدودا 6 ماه برای عفونت هایی که داشتم دارو مصرف می کنم و الان عفونتم برطرف شده فقط زخم کوچکی دارم حال چه کارهایی باید انجام دهم که عفونت نداشته باشم؟
عید شما مبارک
با تشکر
در ناامیدی بسی امید هست

سلام کارشناس محترم
ممنون از جوابی که به سوالاتم دادید
1-من به چندتا داروخانه برای خرید تست زمان تخمکگذاری مراجعه کردم ولی نبود با توجه به اینکه من ساکن اصفهان هستم میشه لطفا من رو راهنمایی بفرمائید که از کجا باید تهیه کنم ؟
2- اگر توی اون دوره تخمکگذاری هرروز نزدیکی انجام بشه آیا مشکلی برای باردار شدن بوجود میاره ؟
بسیار متشکرم

سلام کارشناس محترم و خسته نباشید
من همونطور که شما گفتید تست مکث 14 رو تهیه کردم و از روز 11 سیکلم شروع به استفاده کردم روز 11 فقط یک خط در بالا نشون داد روزهای 12 و13 و14و15 یک خط پررنگ در بالا و یک خط کمرنگ در پائین بود اما روزهای 16و17و18 دوخط کاملاً پررنگ بود که من از روز 14تا 18 هرشب رابطه داشتم .روزهای 19 و 20 دوباره یک خط پررنگ در بالا و یک خط کمرنگ در پائین دیدم .میخواستم ببینم با توجه به موارد بالا امکان حاملگی وجود داره یا نه و با توجه به اینکه من 12 روز دیگه تا پریودم زمان دارم آیا باید تا اون موقع صبر کنم یا الانم می تونم آزمایش خون بدم .
و سوال دوم اینه که من هرروز بعداز ظهر حدود یک تا یکساعت و نیم پیاده روی می کنم آیا اگه باردر باشم برام ضرر داره .
ممنون میشم اگه جوابم رو بدید چون من خیلی استرس دارم .
بی نهایت ازتون سپاسگذارم

سلام خسته نباشید . من یه دختر 20 ساله هستم که چند وقته ترشحات سفید رنگ دارم نمی دونم طبیعه هست یا ؟ توی یه سایت با یه دکتر مشورت کردم گفت که عفونت از نوع قارچ دارم . ولی بهم نگفتن که باید چیکار کنم که خوب بشم ؟ اگه می شه شما راهنماییم کنید . :( :?: :?: :?:
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت جسمی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 2 مهمان