بارداری با وجود کم کاری تیرویید

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت کارشناس محترم

من حدودا" 8 ماه پیش متوجه شدم که تیروییدم کم کار شده و به تجویز پزشک قرص لووتیروکسین مصرف می کنم(6روز در هفته). اکنون تصمیم دارم باردار شوم ولی خیلی نگرانم که آیا با وجود این بیماری قادر به بارداری هستم یا خیر .و در حال حاضر به پزشکم دسترسی ندارم.در ضمن با وجود اینکه خیلی به بهداشتم اهمیت می دهم در طول این 3سالی که ازدواج کرده ام همیشه ترشحات بی رنگی دارم که گاهی سفید رنگ می شود و بوی بدی دارد طوری که مجبورم حتما" از پد روزانه استفاده کنم.تا به حال به چندین پزشک مراجعه کرده انواع داروها را استفاده کرده ام حتی 2جلسه فریز هم شده ام اما هنوز ترشحات برطرف نشده و هر چند ماه یکبار سوزش و خارش شدیدی دارم. می شه لطف کنید راهنماییم بفرمایید که با وجود تمام این مسایل می توانم اقدام به بارداری کنم با خیر؟

سلام
گلنار عزیز! عفونت اگر وجود داشته باشید نیازمند درمان پیش از اقدام به بارداری ست چراکه گاهی برخی عفونت ها ضربه جدی به بارداری می زنند اما مجوز اقدام به بارداری با وجود ترشحاتی که دارید باید بعد از معابنه توسط پزشک شما داده شود.
در مورد کم کاری تیروئید: اگر کم کاری تیروئید کنترل شده باشد(توسط درمان ) نگران کننده نیست و فقط باید داروها در بارداری ادامه یابد. حتی گاهی دوز آنهم باید اضافه شود.
در این مورد هم باید از پزشک غددتان مجوز اقدام به بارداری را بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “بهداشت جسمی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان