اقدام برای بارداری

با سلام به شما
دختری 24 ساله هستم.4 سال است ازدواج کرده ام.3 ماه است که برای بارداری اقدام کرده ایم ولی نتیجه نگرفتیم.روز 12 سیکل سونو دادم که اندازه فیلوکول 13 بود.دوره سیکل من اغلب 30 روزه است.این ماه 5 روز قبل از زمان پریدی تا دو روز لک دیدم.که اصلا سابقه جلو بندازم.حالا نمیدونم چکار کنم.منتظر بشم که تا 3 روز دیگه پریود بشم یا برم ازمایش بارداری؟
و سوال بعدی سایز فولیکولم خوب بوده؟ چون دکتر زنان گفت به قرص و امپول نیاز نداری
ممنون از شما

Re: اقدام برای بارداری

سلام و خسته نباشید خدمت شما کارشناس محترم
من این ماه هم همیتطور که گفتید تا روز 34 سیکل صبر کردم.و دقیقا در روز 34 سیکل پریود شدم و باردار نشدم.
به نظر شما طبق سونوی ماه قبل من که در روز 12 سیکلم انجام دادم و سایز فولیکولم 13 بوده و پریود شدن من در روز 34 سیکل , روز تخمک گذاری من 16 سیکلم بوده یا 20 سیکلم؟
و اینکه برای این ماه بهتره کدام فاصله ی سیکلی را جلوگیری نداشته باشم؟
البته من روز 16 سیکلم همه ی علايم تخمک گذاری رو داشتم.و به مقدار خیلی ضعیف تر در 21 سیکلم.

سلام خسته نباشید سوالی ازتون داشتم قاعدگی منظم 23روزه .میخوام باردارشم متاسفانه همسرم اسپرمش خیلی ضعیفه پزشک اورولوریست گفتن که احتمال بارداری خیلی کمه.مگراینکه درزمان تخمک گداری باشه..میشه لطف کنیدراهنماییم کنیدچطوری میتونم زمان تخمک گداری روتعیین کنم ممنون

متشکر از پاسخگویی شما کارشناس محترم.
فقط اینکه من بعد از نزدیکی فقط 20 دقیقه دراز میکشم و زیر کمرم بالشت میذارم.و وقتی بعد از 20 دقیقه بلند میشم و میرم سرویس همه ی مایع منی بیرون میریزه.
به نظر شما 20 دقیقه کافیه ی یا اینکه تا صبح بخوابم و بلند نشم؟
ضرر نداره بیشتر از 20 دقیقه؟
ممنون از صبوری شما...

هستی جون نوشته شده:سلام خسته نباشید سوالی ازتون داشتم قاعدگی منظم 23روزه .میخوام باردارشم متاسفانه همسرم اسپرمش خیلی ضعیفه پزشک اورولوریست گفتن که احتمال بارداری خیلی کمه.مگراینکه درزمان تخمک گداری باشه..میشه لطف کنیدراهنماییم کنیدچطوری میتونم زمان تخمک گداری روتعیین کنم ممنون
سلام
به طول سیکل شما می خورد که روزهای 9 تا 12 محتمل باشد(که از روز 7 ام باید اقدام شروع شود) برای روز دقیقش حدود 10 سیکل سونو دهید عزیزم و نه دیرتر. ببینید فولیکول بالغ دارید یا نه هنوز رشدش کامل نشده و ...
همسرتون هم تحت درمان هستند دیگر؟
كارشناس مامايي فيروز

hamidreza نوشته شده:متشکر از پاسخگویی شما کارشناس محترم.
فقط اینکه من بعد از نزدیکی فقط 20 دقیقه دراز میکشم و زیر کمرم بالشت میذارم.و وقتی بعد از 20 دقیقه بلند میشم و میرم سرویس همه ی مایع منی بیرون میریزه.
به نظر شما 20 دقیقه کافیه ی یا اینکه تا صبح بخوابم و بلند نشم؟
ضرر نداره بیشتر از 20 دقیقه؟
ممنون از صبوری شما...
نه عزیزم بیشتر نیازی نیست. از نظر بهداشتی هم درست نیست.اشکالی ندارد .عادی اش همین است
كارشناس مامايي فيروز

با عرض سلام و تبریک اعیاد شعبانیه به شما کارشناس محترم
3 تا سوال ازتون داشتم ممنون میشم پاسخگو باشید
1- ایا در سونوی واژینال , عفونت , کیست , و بسته بودن لوله های رحمی مشخص میشود؟
2- من بعد از اینکه پاک میشم یعنی روز 8 و 9 سیکلم واژنم خیلی مرطوب میشه و ترشحاتم زیاده.باز قطع میشه تا 14 -15 -16 سیکلم.یه جا خوندم که زنانی که بعد از اینکه پاک میشن ترشحات زیادی دارن باردار نمیشن و اگه هم باردار بشن سقط میکنن.این مطلب درسته؟
3- و اینکه بعد از نزدیکی من تا نیم ساعت دراز میکشمو ولی به محض بلند شدن همه ی مایع منی بیرون میریزه.شنیدم اگه لوله ها مشکل داشته باشن اینطوریه ی.میخواستم ببینم درسته ؟واقعیت داره ؟
و اینکه الان 5 ماهه برای بارداری اقدام کردم ولی هنوز باردار نشدم.

سلام
کیست بله.عفونت هم اگر منجر به دیده شدن مایع آزاد در لگن شود ؛ بله .در غیر این صورت خیر. باز بودن و بسته بودن لوله های رحمی نیز ، خیر مشخص نمی شود
در مورد مطلبی که فرموده اید من چیزی نخوانده ام.خیر
بیرون ریختن مایع منی هم طبیعی ست و ارتباطی به این مساله ندارد
بهتر است یک سونوی وسط سیکل جهت چک تخمک گذاری داشته باشید.
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از پاسخگوییتون
بله ماه قبل 13 سیکلم سونو دادم که فولیکول 17.5 در تخمدان چپم بود. و اندومتر 8 بود. سیکل من 32 روزه است.که این ماه دقیقا روز 32 سیکلم پریود شدم.
در صورتی که ماه قبلش 10 روز عقب انداختم.
اسفند 93 ازمایش پاپ ا سمیر دادم.عفونت هم نداشتم.لازمه دوباره ازمایش پاپ اسمیر رو بدم.؟اگه ازمایش ندم و حامله بشم مشکلی داره؟

با سلام.من 31 سال سن دارم و همیشه کیست تخمدان داشتم تا دوسال پیش یه کیستم پاره شد و مجبور به جراحی شدم و بعد از شش ماه دوباره کیستهای ریز زدم یک ماه پیش به متخصص مراجعه کردم و بعداز سونو گفتند کیستهای ریز در تخمدان سمت راست داریو چون گفتم میخواهم برای بارداری اقدام کنم دارویی ندادند.از روی ماشین حساب تخمک گذاری حدود تاریخ رو پیداکردم و در ان یک هفته هرشب نزدیکی داشتم و پاهام رو بالا نگه داشتم تا روز آخر از آن یک هفته که تخمدانم شدید درد گرفت و بعداز مراجعه به بیمارستان و سونوگرافی گفتند داخل تخمدان پر از مایع است که یا کیست پاره شده و یا تخمک آزاد شده وکیست هم همچنان به تعدادی بود.از آن روز به بعد تخمدانم کمی درد میکنه و کمی بیحال بودم که الان درد رو گاهی دارم ولی بیحال نیستم و یک روز شدید درد سینه داشتم که بعد از یک روز برطرف شد و دوروز هم شدید میل به غذا داشتم که الان دیگه اونجوری نیستم. باتوجه به دوره های قائدگیم که نامنظمه و بین بیست و شش روز تا بیست و هشت روز هست امروز روز بیست و هشتم از قائدگیمه و هنوز پریود نشدم و دیروز هم بیبی چک گذاشتم که منفی بود ولی امروز ترشح دارم.میخواستم بدونم با تمام اینها احتمال داره باردار باشم؟ و این ترشحات ممکنه دلیلش بارداری باشه یا به خاطر اینه که پریود میشم؟ خواهش میکنم جوابمو بدید خیلی نگران برای بارداری
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان