Re: اقدام برای بارداری

با سلام.من 31 سال سن دارم و همیشه کیست تخمدان داشتم تا دوسال پیش یه کیستم پاره شد و مجبور به جراحی شدم و بعد از شش ماه دوباره کیستهای ریز زدم یک ماه پیش به متخصص مراجعه کردم و بعداز سونو گفتند کیستهای ریز در تخمدان سمت راست داریو چون گفتم میخواهم برای بارداری اقدام کنم دارویی ندادند.از روی ماشین حساب تخمک گذاری حدود تاریخ رو پیداکردم و در ان یک هفته هرشب نزدیکی داشتم و پاهام رو بالا نگه داشتم تا روز آخر از آن یک هفته که تخمدانم شدید درد گرفت و بعداز مراجعه به بیمارستان و سونوگرافی گفتند داخل تخمدان پر از مایع است که یا کیست پاره شده و یا تخمک آزاد شده وکیست هم همچنان به تعدادی بود.از آن روز به بعد تخمدانم کمی درد میکنه و کمی بیحال بودم که الان درد رو گاهی دارم ولی بیحال نیستم و یک روز شدید درد سینه داشتم که بعد از یک روز برطرف شد و دوروز هم شدید میل به غذا داشتم که الان دیگه اونجوری نیستم. باتوجه به دوره های قائدگیم که نامنظمه و بین بیست و شش روز تا بیست و هشت روز هست امروز روز بیست و هشتم از قائدگیمه و هنوز پریود نشدم و دیروز هم بیبی چک گذاشتم که منفی بود ولی امروز ترشح دارم.میخواستم بدونم با تمام اینها احتمال داره باردار باشم؟ و این ترشحات ممکنه دلیلش بارداری باشه یا به خاطر اینه که پریود میشم؟ خواهش میکنم جوابمو بدید خیلی نگران برای بارداری

سلام
عزیزم متاسفانه درد و علائم این چنینی خیلی مشترک هستند بین دو احتمال
بنابراین کمکی به ما نمی کنند
شما چون بی نظم بوده اید تا حدود 35 قاعدگی تون می توانید صبر کنید و سپس آزمایش دهید
در ضمن کلا یک شب درمیان اقدام کنید
پریودی که بی نظم است را فقط 1 هفته نباید برایش مشخص کنیم
كارشناس مامايي فيروز

باعرض سلام وخسته نباشید. من۲۰سالمه و دوساله هم ازداواج کردم وتقریبا۵ماه اقدام پشت سرهم که بچدار شیم نشدیم رفتیم دکتر شوهرم آزمایش اسپرم داد مشکلی دیده نشد منم رفتم سونوگرافی وآزمایش پاپ اسمیر دادم تو آزمایش پاپ اسمیر دکتر گفت که کمی عفونت داری اونم اشکالی نداره رفع میشه فقط قرص فولیک اسیدو ویتامین ای نوشت الان دوماه قبل این آزمایش و دادم وایشون ماه قبل معاینه کردن وآزمایش پی اچ گرفتن ویدونه برنامه نوشتند وگفتند با این برنامه رابطه تون بشه ولی بهازم حامله نشدم الان هم روز تخمک گذاریمه بنظرتون مشکلمن کجاست که نمیتونم باردار شم؟

سلام ..من 25 سالمه .1وسالو نیمه که ازدواج کردم اوایل 6ماه با قرص جلوگیری کردم ولی بعدش طبیعی بو تا چندماه..ولی همیشه پریودیهام نامنظم بوده مثلا 30روز بیشتر بوده.سونو دادم در هردو تخمدان کیستهای ریز دارم وpcoخفیف دارم.اندازه فولیکول راستم 18 و چپم 16 بوده..دکترم رفتم قرص لتروزول و دگزامتازون و امپول روز 9 استفاده کردم...خیلی دلم میخواد زود حامله بشم...توروخدا بهم بگید مشکلی خاصی هست یا نه یا چیکار کنم...خیلی ممنون میشم حتما جواب بدید.دیروزم رفتم دکترم گفت مشکلی نیست و فولیکولهام عالیه.دیگه چیزی برام ننوشت.

سلام، این ماه کلومیفن استفاده کردم. روز ۱۳ سیکلم رفتم سونو ی فولیکول ۱۵ و ی ۱۷ داشتم. روز ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ پریودم رابطه داشتم
الان روز ۲۰ هستم و هیچ علائمی ندارم، آیا امکان بارداری وجود دارد؟ امکان دو قلو زایی هم وجود دارد؟

sima 76 نوشته شده:باعرض سلام وخسته نباشید. من۲۰سالمه و دوساله هم ازداواج کردم وتقریبا۵ماه اقدام پشت سرهم که بچدار شیم نشدیم رفتیم دکتر شوهرم آزمایش اسپرم داد مشکلی دیده نشد منم رفتم سونوگرافی وآزمایش پاپ اسمیر دادم تو آزمایش پاپ اسمیر دکتر گفت که کمی عفونت داری اونم اشکالی نداره رفع میشه فقط قرص فولیک اسیدو ویتامین ای نوشت الان دوماه قبل این آزمایش و دادم وایشون ماه قبل معاینه کردن وآزمایش پی اچ گرفتن ویدونه برنامه نوشتند وگفتند با این برنامه رابطه تون بشه ولی بهازم حامله نشدم الان هم روز تخمک گذاریمه بنظرتون مشکلمن کجاست که نمیتونم باردار شم؟
سلام
عزیزم یعنی سونوگرافی اواسط سیکل رفتید و تخمک گذاری اثبات شد؟
اگر بلی : اقدامم یک شب در میان حداقل از 10 تا 22 سیکل را دارید؟
اگر بلی: اگر عجله دارید می توانید عکس رنگی از رحم بگیرید (جزو موارد لازم برای بررسی در بارور نشدن زوج هاست البته اگر عجله نداشتند بعد از 8-12 ماه توصیه می کنند)
كارشناس مامايي فيروز

زهرا و مشهید نوشته شده:سلام، این ماه کلومیفن استفاده کردم. روز ۱۳ سیکلم رفتم سونو ی فولیکول ۱۵ و ی ۱۷ داشتم. روز ۱۴ و ۱۶ و ۱۸ پریودم رابطه داشتم
الان روز ۲۰ هستم و هیچ علائمی ندارم، آیا امکان بارداری وجود دارد؟ امکان دو قلو زایی هم وجود دارد؟
بله اگر هر دو آزاد شوند.
حدود 3-4 روز هم زمان لازم داشتند برای رشد کردن(از سونو به بعد)
سونو علی الحساب خوب است عزیزم
تا خدا چه بخواهد...
كارشناس مامايي فيروز

zhila r نوشته شده:سلام ..من 25 سالمه .1وسالو نیمه که ازدواج کردم اوایل 6ماه با قرص جلوگیری کردم ولی بعدش طبیعی بو تا چندماه..ولی همیشه پریودیهام نامنظم بوده مثلا 30روز بیشتر بوده.سونو دادم در هردو تخمدان کیستهای ریز دارم وpcoخفیف دارم.اندازه فولیکول راستم 18 و چپم 16 بوده..دکترم رفتم قرص لتروزول و دگزامتازون و امپول روز 9 استفاده کردم...خیلی دلم میخواد زود حامله بشم...توروخدا بهم بگید مشکلی خاصی هست یا نه یا چیکار کنم...خیلی ممنون میشم حتما جواب بدید.دیروزم رفتم دکترم گفت مشکلی نیست و فولیکولهام عالیه.دیگه چیزی برام ننوشت.
سلام
عزیزم اگر فولیکولهاتون خوب شده پس از زمان نرمال شدن به بعد باید 4 ماه فرصت دهید تا انشالله باردار شوید
زوج های سالم هم همین مقدار رو منتظر می مانند و طبیعی ست
اگر نشد همسرتون آزمایش اسپرم و شما عکس رنگی از رحم بگیرید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان