سقط و بارداری مجدد

سلام.من 24 مرداد سقط داشتم.سقط جنین توی سیزده هفته.بعد از انجام آزمایش غربالگری معلوم شد قلب بچه ایستاده.ولی سقط من طبیعی بدون کورتاژ یا خوردن هر دارویی بود و یک هفته هم خونریزی داشتم.بعدشم دکتر برام سونو نوشت و معلوم شد چیزی نمونده و یه سری شیافت و قرص داد که فکر کنم برای عفونت بود.پریودی ماه بعد منم سر موقع بود.ولی من دیگه پیش دکتر نرفتم و بعد از پریودیم به گفته ی دوستم که خودش مشکل بارداری داشت و دکترش بهش گفته بود بعد پریودیت هر چهل و هشت ساعت نزدیکی داشته باش.منم همین کارو کردم ولی نه باردار شدم نه پریود میشم.سری اول خیلی زود باردار شدم.ولی الان شاید بیشتر از پونزده بار نزدیکی داشتم ولی باردار نیستم.همین امروزم آزمایش دادم جواب منفی بود.خیلی جالبه که من سر بچه ی اول هیچ علامت بارداری نداشتم نه حالت تهوع نه خستگی نه هیچی.فقط اوایل بارداریم احساس درد داشتم که فکر میکردم هر لحظه ممکنه پریود شم.الانم از ده روز قبل پریودیم همون درد داشتم و دردی شبیه درد پریودی بود.من خیلی نا امیدم و از لحاظ روحی داغونم چیکار باید کنم

Re: سقط و بارداری مجدد

سلام
نه عزیزم اصلاً نگران نباشید کلآً بهتر است که تا 3 ماه به رحم فرصت دهید تا آمادگی تحمل بارداری بعدی را پیدا کند و سپس اقدام کنید
ثانیاً در چند ماه اول پس از سقط ممکن است کلآً تخمک گذاری نداشته باشید و یا نامرتب باشد .حتی بی نظمی سیکل هم انتظار می رود.
ثالثا حتی اگر منظم هم بودید و از تخمک گذاری هم مطلغ بودید ، بازهم اگر باردار نشده بودید جای نگرانی نداشت چراکه بدن افراد در هر بارداری با بارداری بعدی متفاوت عمل می کند و ممکن است به طور طبیعی برای این بارداری حتی تا چندین ماه منتظر بمانید و این آنرمال نیست
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان