کانال سرويکس رحم

سلام خسته نباشيد

من در سونوي هفته دوازدهمم يک کيست در پروگزيمال سرويکس رحمم مشاهده شده.

همينطور جنين کاملاً روي آي ان او اس را پوشانده خواستم بدونم آيا اينها خطرناکه خيلي نگران جنين هستم خيلي خواهشن جواب بدين

Re: کانال سرويکس رحم

سلام بله حتما"
يک جنين زنده با ضربان قلب نرمال ب حالت شناور است
جفت قدامي گريد صفر بوده .
Low lying است.
جفت روي in-os را پوشانده.

يک کيست نبوتين به اندازه دوازده ميليمتر در پروگزيمال سرويکس مشاهده شد.

ان تي و ان بي نرمال است

خواهش ميکنم کارشناس محترم خيلي زياد ميترسم آيا موارد فوق براي جنين خطرناکه خواهش ميکنم جواب بديد

سلام
عزیزم هیچ جای نگرانی ندارد . جنین و مایع آمنیوتیک و سن بارداری و طول دهانه ی رجم... همه چیز نرمال است و وضعیت خوبی دارد.
فقط جفت از نوع سرراهی از نوع خفیف است. که آنهم اغلب با رشد بارداری مکانش اصلاح می شود.
کیست نابوتین مربوط به سرویکس و ارتباط معنی داری با بارداری ندارد(در وضعیت های غیر بارداری هم ایجاد می شود ) درمانگر شما هم باید در مورد آن نظر بدهند که اقدامی لازم است یا خیر
كارشناس مامايي فيروز

با سلام خدمت شما کارشناس محترم واقعاً ممنونم که اميدوارم کردين

ي سواله ديگه اي هم داشتم خواستم بدونم papp-a در نتيجه ي آزمايش خون ب چه معني هست آخه من آزمايش سلامت جنين دادم papp-a ,14/2 بود

پيشاپيش ساله خوبي را براتون آرزومندم

سلام
مرسي از لطفا

آزمايش غربالگريم ب صورت زيره

Papp-a 14.60 ug/ml 1.17 mom
Free b-hcg 15.9 ng/ml 0.43
Nt 1.10 mm 0.79 mom
Nb present
Risk assessment (at term)
Down syndrome <1:50000
Age alone 1:1250
Equivalent age risk <15.0
Trisomy 18/13 1:99000

The risk of down syndrome is less than the screening cut-off

The risk of trisomy 18 is less than the screening cut-off

A screen negetive result does not exclude the possibility of downs’ syndrome,because screening dose not detect all affected pregnancies

کارشناس محترم سلام واقعاً به من کمک کرديد ممنونم ببخشيد ي سوال ديگه هم داشتم من دو روزه رفتم تو هفته ي هيجدهم بارداري اما از همون دو روز تا الان ک سومين روز گاهي اوقات زير شکمم درد ميگيره بعد از چند ساعت خوب ميشه البته بيشتر شبها و صبح ها اين اتفاق ميافته بعد ظهر به بعد خوب ميشه الان دو سه روزه اينطوري شدم بيشتر هم زير رحمم درد ميگيره بعد خوب ميشه بعد اينکه الان يک هفته هست که شکمم يک روز در ميون کار ميکنه نميدونم چرا اينطوري شدم چند وقت پيش سونو بودم ولي نرمال بود خواستم بدونم اين درد ها مشکله خاصيه خيلي نگرانم گاهي اوقات از اين همه نگراني خسته ميشم ميزنم زير گريه ...

دوست عزیزم دردهای مبهم زیر دل و ... در بارداری توسط بسیاری از مادران گزارش می شود. اما اگر احساس درد یا انقباض جدیدی دارید به راحتی با یک مراجعه از نرمال بودن آن مطمئن شوید. چراکه ممکن است به علت بزرگ شدن رحم(و اینکه تا 2 هفته آینده به ناف می رسد) کشش عضلات و واسپاسم آنها چنین دردهایی را ایجاد کرده باشید و شما بیهوده نگران باشید. بنابراین مراجعه رو داشته باشید. در ضمن عزیزم این استرس و نگرانی خودش ضرباتی که به بارداری می زند از یک درد و انقباض حتی جدی، هم ممکن است بیشتر باشد. به خدا بسپارید و آسوده باشید
كارشناس مامايي فيروز

خداروشکر مهدیه جان! مشکل جدی نیست اما جدآً باید برطرف شود چراکه یبوست خودش چه برای باردار چه غیر باردار تبعات بسیار بدی دارد.
برای حل آن چه کارهایی کرده اید؟انجیز یا برگه خیس کرده به همراه آب آن ناشتا و هنگام خواب بسیار موثر است.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 25 مهمان