Re: کانال سرويکس رحم

mahdiyeh67 نوشته شده:سلام کارشناس عزيز ممنونم فقط يک چيز ديگه دکترم به من گفت جنين بعد از هر وعده غذايي بايد چهار تا لگد بزند در صورتي که من صبح ها و ظهر ها که غذا ميخورم چهار تا لگد ميزنه اما شب که ميشه هر چي ميخورم لگد نميزنه هر شب همينطوره من الان تو هفته بيست و پنجم آيا اين اشکالي داره آيا بعد از هر چيزي که ميخورم بايد لگد بزنه
نه لزوما بلافاصله. در 20 دقیقه اولش 1 حرکت حداقل داشته باشد. اگر نداشت در 20 دقیقه دوم باید داشته باشد . در غیر این صورت کاهش حرکت محسوب می شود

كارشناس مامايي فيروز

رهام نوشته شده:سلام طول سرویکسم در هفته 21بارداری25بود که دکتر استراحت مطلق و آمپول پورلوتون هفته ای یک عدد دادن.میخواستم بدونم ممکن دهانه رحم به حالت اول برگرده و طول سرویکس بیشتر بشه.خیلی نگران زایمان زودرس هستم.چون بعد از چندسال باردارشدم
سلام
گاهی اوقات در سونوهای پشت هم پیش می آید که به هر علت (اغلب تفاوت اندازه گیزی سونولوژیستها) اندازه تغییر می کند.یعنی احتمال خطا هم هست. در عین حال بارداری هایی را هم شاهد بوده ایم که کوتاهتر نشده و بارداری به سلامت به انتها رسیده
كارشناس مامايي فيروز

سلام خانم کارشناس خسته نباشيد و نماز و روزتون قبول خواستم يک نگاهي به سونوگرافيم بندازين
يک جنين زنده با ضربان قلب نرمال مشهود است
Fhr=144
جفت قدامي گريد دو است
پروبا مشاهده نشد
Bpd=70،hc=257،fl=53ac=240 ميليمتر است
سن بارداري بر اساس bpd,hc,fl,ac برابر با 28 هفته دو روز است
وزن جنين 1220 است
مايع آمونياک سيزده سانتيمتر است
طول کانال 39 است
Boulging خفيف در محل ناف مشهود است
خواستم بدونم آيا سونو خوبه يا مشکلي است
بعد اينکه من روز سه شنبه بيست و هشت هفتم تموم ميشد ولي رفتم سونو گفتن 28 و دو روزه آيا آيا موردي نداره
با تشکر

سلام
نه عزیزم این اختلاف طبیعی ست .
در سونوهای بعد هم به دو نکته باید دقت شود یکی اینکه این Boulging خفيف در محل ناف مشهود است همچنان گزارش می شود یا خیر ؟ و دیگر اینکه گرید جفت در سونوی بعدی 3 نشود. اما در حال حاضر طبیعی ست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

خانم کارشناس سلام ممنون که راهنماييم ميکنيد خواستم بدونم آيا ممکن هست که من باعث بالجينگ خفيف ناف شده باشم آخه من زياد چاق نيستم لاغرم و غذا هم که ميخورم کمي نفخ دارم ممکنه اينا باعث بالجينگ شده باشه بالجينگ ناف بچه خيلي من ترسونده آخه تو خانواده هاي ما هيچکي همچين چيزي نداشت

mahdiyeh67 نوشته شده:کارشناس عزيز خواستم سوال کنم منظور از انقباض چيه من وقتي ميشينم يا گاهي اوقات دراز ميکشم بچه خودش و چندين بار سفت ميکنه خواستم بدونم اين آيا نوعي انقباض محسوب مي شه
ر
سلام نه عزیزم . انقباض ربطی به جنین ندارد و عضلات رحم منظور است
كارشناس مامايي فيروز

mahdiyeh67 نوشته شده:ببخشيد سوال ديگه هم داشتم اينکه من کمي عفونت ادراري داشتم دکتر واسم سفالکسين نوشت مصرف کردم اما بازم دستشويي زياد ميرم اين قرص تاثيري نداشت حالا نگرانم از اينکه تکرر ادار دارم
کلاً تکرر ادرار ممکن است ثانویه به بارداری تون باشد (نرمال)
اما اگر هنوز سوزش ادرار و رنگ تیره ادرار و ... هست اینها ارتباط به باقی ماندن عفونت دارند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 17 مهمان