ایا با این شرایط اقدام برای باردا

با سلام
من یک سال و نیمه که ازدواج کردم ، با شوشو نسبت فامیلی ندارم و کاملا غریبه هستم ، پدرومادرشوشو دختردایی و پسرعمه بودن و 4تاپسرو2تادختر دارن به ترتیب تولد:پسر سالم- دختر مریض - پسر سالم - پسر سالم - پسر مریض - دختر مریض اما با شدت کمتر
علائم این بیماری بصورا ابله های درشت ابدار روی تمام پوست بدن ، لاغری شدید ، دندونای خراب و گاها همراه با خونریزی ، ناخونهای خراب بطوری که بعضی از انگشتای پا اصلا ناخون نداره ، مقداری خمیدگی در ستون فقرات و در نتیجه اشکال کمی در راه رفتن ، چشمهای کج ، قد بلند هم هستن که البته بخاطر بلند قد بودن مادرشون هست
در خانواده خاله شوشو هم بلندقدی و لاغری مفرط اما بدون بقیه عارضه هایی که خدمتتون گفتم دیده میشه
در خانواده دایی ناتنی شوشو فرزند بزرگشون دختره که سالمه ولی 2 تا پسر دارن با فاصله سنی یکسال که خیلی لاغرن و به مرور زمان دچار فلج شدن و الان دستها و پاها بطور کامل از کار افتادن فقط می تونن بشینن و توی حرف زدن هم مشکل دارن اما ذهنشون خوبه
حالا ، 2 تا برادر شوهر بزرگم که سالمن ازدواج کردن و هرکدوم یک بچه دارن که دخترن و سالم هستن ، اولی بچش 9 سالشه و دومی بچش 5 سالشه و مشکلی ندارن ، من می خوام واسه بچه دار شدن اقدام کنم با تمام این اوضاع و احوال و ضمنا شوهرم میگه دکتر بهشون گفته بچه اول حتما سالم خواهد بود اما برای بچه دوم باید ازمایش انجام بشه ( میدونم که هیچ مرکز ژنتیکی نرفتن ) شوشو خیلی از ازمایش بدش میاد و حتی میگه نه ازمایش میدم و نه بچه میخوام ، با تمام این مواردی که براتون توضیح دادم بددن ازمایشهای ژنتیکی صلاح هست اقدام کنیم یا اینکه اگه باردار شدم تست مایع امینیوتیکم کمکی به تشخیص بیماری میکنه ؟
میشه بفرمائید این علائم مربوط به چه بیماریی میشه ( اسم بیماری رو می خوام بدونم ) ؟
با تشکر

سلام
دوست عزیز! سوال شما جنبه ی تشخیصی دارد و متاسفانه نمی توانم کمک زیادی کنم دوست عزیز!
چراکه تشخیص این بیماری باید ابتدا توسط پزشک حتماً به شکل بالینی و با دیدن و معاینه بیمار و انجام تست های لازم(و در صورت تشخیص ارجاع به متخصص مربوطه) صورت گیرد. و مسلماً از این طریق، گذاشتن هیچگونه تشخیصی صحیح نمی باشد.
اما در این شرایط که ذکر کردید، مشاوره ژنتیک لازم است لااقل اینکه خود شما مراجعه کنید و فعلاً مشاوره بگیرید، در صورتیکه اهمیت آن واضخ تر شد شاید بتوانید همسرتان را قانع کنید. فعلاً پله پله!
انشالله که فرزندان شما هم سالم و سلامت خواهند بود اما به هرحال احتیاط شرط عقل است.
اما دقت کنید دوست عزیز! تا به شکل علمی به بیماری که مطرح است پی نبرید نمی توانید برای مشاوره ژنتیک به شکل صحیح اقدام کنید. برای من سوال است اینکه آیا هیچ کدام از بیمارانی که فرمودید، به پزشک مراجعه نکردند تا در مورد وضعیتشون کنجکاوی کنند؟
اما در مورد نمونه گیری هایی که در بارداری صورت می گیرد قطعاً آنها تشخیص هایی ست که ضمن خطرناک بودن برای جنین، در اغلب موارد فقط جنبه ی اطلاع رسانی دارد و آن زمان دیگر کار زیادی نمیشود کرد.( حتی اگر منظورتان این است که برای تشخیص فرزند دوم در بارداری اول آزمایش کنید، باید با سند علمی مطمئن شوید که اول برای فرزند اول احتمال مشکل نیست و ... ثانیا نمونه گیری پرخطر در بارداری را نمی شود به جنین اول تحمیل کرد)
زمان درست پیگیری الان است! امیدورام که موفق باشید!
اگر اقدامی انجام دادید من رو هم مطلع کنید دوست عزیز!
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس محترم
با سلام و تبریک میلاد با سعادت مولای متقیان امام علی ( ع )
بابت توجه و دلسوزیتان بسیار سپاسگذارم امیدوارم که خداوند متعال اجر دنیوی و اخروی این اعمال خیر را نصیب شما و فرزندانتان گرداند
خبر خوشی براتون دارم : شوهرم دیروز بالاخره با انجام آزمایشهای ژنتیک موافقت کرد ( حربه های زنانه و کمک خدای بزرگ )
قرار شد بعد از ماه مبارک بریم تهران واسه تمام ازمایشات
حالا باید یه جوری نتایج ازمایشاتی که خانوادش تا حالا انجام دادن بدست بیارم
انشاالله نزدیکای رفتنمون که شد راجع به ازمایشای خواهر برادراش باهاش صحبت میکنم
خدا کنه ناراحت نشه

سلام !
امیدوارم که بر شما هم مبارک باشه عزیزم! از دعای خیرتان ممنون!
خیلی خوبه! خدارو شکر! باقی ش رو هم به خدا می سپاریم!
خوشحال می شم من رو هم از نتیجه مطلع کنید!
به خدا می سپارمتون
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم
دیروز خیلی در مورد نینی با همسرم صحبت کردیم و اینده و اینکه خوشبختیمون با امدنش کامل میشه
شاید باورتون نشه اما بهم گفت که میخوای زودتر بریم واسه مشاوره؟ حقیقتش جفتمون خیلی دوست داریم بچه دار بشیم
حالا اگه من برم مشاوره و از خانواده همسرم ازمایشی چیزی نتونم ببرم چطور میشه؟
یعنی رفتنم بیهوده هست ؟ :(

میدونین دیروز زنگ زدم به کلینیک ژنتیک دکتر فرهودی تا همین سوالا رو از ازاونجا بپرسم تا این همه راه که میرم بیخود نباشه
خانومی که جواب تلفنها رو میداد خیلی ناراحت شد گفت من که نمی تونم برای هر مریضی اینقدر وقت بزارم مشاوره تلفنی که نمی دیم باید با خود دکتر صحبت کنی هرچی خواست بیار !!!
حالا من چیکار کنم ؟

سلام.من در چند ماه آینده قصد دارم باردار بشم.همسرم تیروئید کم کار داره و 4 سالی هست که دارو مصرف می کنه.ممکن این دارو ها توانایی باروری شو کم کرده باشه؟

armine نوشته شده:میدونین دیروز زنگ زدم به کلینیک ژنتیک دکتر فرهودی تا همین سوالا رو از ازاونجا بپرسم تا این همه راه که میرم بیخود نباشه
خانومی که جواب تلفنها رو میداد خیلی ناراحت شد گفت من که نمی تونم برای هر مریضی اینقدر وقت بزارم مشاوره تلفنی که نمی دیم باید با خود دکتر صحبت کنی هرچی خواست بیار !!!
حالا من چیکار کنم ؟
سلام
عزیزم همینش هم خیلی خوبه! فعلاً تنها راه اینه که حضوری مراجعه کنید و کار رو پیش ببرید ببینید دقیقاً چه چیزایی لازم دارند و ...؟
موفق باشید دوست عزیز!
كارشناس مامايي فيروز

سلام
نسرتن عزیز! کمکاری تیروئید یکی از علل اصلی نازایی مردان به حساب می آید چراکه می تواند باعث اولیگو اسپرمی(کاهش تعداد اسپرمها) شود.
تشخیص با درمانگر بالینی ست اما در صورت درمان و تحت کنترل بودن این هورمون در بیشتر مواقع خللی ایجاد نمی کند.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام مشاور عزیز
من رفتم تهران و برگشتم
با پروفسور فرهود هم مشاوره انجام دادم ایشون با بررسی خیلی دقیقی که انجام دادن تشخیصشون رو اینجور اعلام کردن که احتمال مشکلدار شدن بچه ما خیلی پایینه و خیالمون رو راحت کردن حتی گفتن نیازی به ازمایشات قبل از بارداری هم نیست
خیلی خوشحالم و امیدوار و منتظر رحمت خداوند
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان