بارداری

سلام من تو هفته 13 به سونگرافی مراجعه کردم و نتیجه رو اینطور اعلام کردن :
رشد حاملگی بر اساس اندازه گیری BPD,FL برابر 5/13 هفته از LMPمی باشد جفت آنترولترال چپ و میزان مایع آمنیوتیک در حد طبیعی است. طول کانال سرویکس 31 میلیمتر است که در حداقل نرمال میباشد. و دکتر گفت که طول سرویکسم باریکه و باید عمل جراحی کنم و اگه جراحی نکنم امکان سقط جنین وجود داره میخواستم ببینم نظرشما چیه؟

سلام
دوست عزیز! طول کانال کمتر از 25 کوتاه و بین 25-35 حد مرزی نامیده می شود.
بسته به وضعیت مادر و شرایط بارداری او درمانگر بالینی وی تصمیم می گیرد که کدام از روشهای زیر را اتخاذ کند:
1- پایش منظم طول سرویکس توسط سونوگرافی د رادامه ی بارداری ( که بارداری هایی را داشتیم که طول سرویک مرزی بوده اما تا انتهای بارداری کوتاهتر نشده و به مشکلی برخورد نکرده است)
2-سرکلاژ ( اگر درمانگر شرایط فرد را کاملاً ایمن ارزیابی نکند تصمیم می گیرد برای جلوگیری از این خطر سرکلاژ کند)
امیدورام که در بهترین وضعیت قرار گیرید
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام.مشاور عزیزخسته نباشید.
چند تا سوال داشتم.اول اینکه به نظر شما اگه از دکترم بخواهم برای اینکه سریع باردار بشم برام قرص کلومیفن تجویز کنه ضرری داره؟من 4ماه برای بارداری اقدام کردم اما باردار نشدم بعد متوجه شدم ممکن بوده به خاطر عفونت باشه میخواهم تا عفونت بر نگشته زود باردار بشم/
سوال دیگه ای که داشتم این بود که خیلی دوست دارم بچه ام دختر بشه شنیده ام اگه از یک ماه قبل بارداری منابع کلسیم زیاد مصرف کنیم این احتمال بالا میره شما چه قرص کلسیم پیشنهاد می کنید که از یک ماه قبل بارداری مصرف بشه و روی جنین تاثیر بد نگزاره؟ایا مصرف قرص امگا3 هم لازمه؟اینها چه طور باید مصرف بشن؟
با تشکر از زحمات بی دریغتان/

سلام
پرنیان عزیز به هیچ عنوان برای 4 ماه انتظار خودتون به پزشکتون چنین درخواستی ندهید این داروها فقط باید وقتی تجویز شوند که سود آنها به ضررشان غالب باشد چراکه ریسک دوقلویی، زایمان زودرس و به دنبال آن عوارض نوزادی و ... را بالا می برند.
همانطور که می دونین جزو تجویز های روتین پیش از بارداری مکمل کلسیم و امگا 3 نیست بلکه بنا به نظر درمانگر دوران بارداری شما اگر لازم باشد در طی بارداری تجویز می شود. اما اگر به جهت تعیین جنسیت می خواهید به لینک زیر مراجعه کنید:
http://www.drmirshojaee.com/index.php?T ... s&AID=2254
http://www.aftab.ir/lifestyle/view/89370
البته اینکه این روشها به واقع تاثیر دارد یا خیر ، نظارت بسیار متفاوت است.
سلامت و پایدار باشید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان