خطر قرص مدروکسی پروژسترون

داروهاي تحريك تخمك گذاري فقط و فقط مي بايد با تجويز پزشك متخصص مصرف شود زيرا مي تواند باعث عارضه خطرناك Hyper stimulation (افزايش حساسيت تخمدانها ) شوند.قرص پروژسترون جلوي بارداري را نمي گيرد بلكه مصرف قرصهاي سنتتيك پروژستروني (مدروكسي پروژسترون استات) در حاملگي باعث مي شود كه چنانچه جنين دختر باشد شكل ظاهري دستگاه تناسلي اش غير طبيعي شود و چون شما جلوگيري نداشته و قصد بارداري داريد مصرف اين قرصها را توصيه نمي كنيم (چون ممكن است ضمن مصرف باردار باشيد).
باسلام کارشناس محترم من متن بالا رو از یکی ازسایتها matab.samenblog.com/6گرفتم میخواستم بدونم ایا درسته وروی جنین اثر منفی دارد اگه اینجوریه برای مرتب شدن پریود باید چی مصرف کنم چون من پری نامرتب است

سلام
باید دانست که مدروکسی پروژسترون زمان مصرفش(15 تا 25 قاعدگی ست)
یعنی زمانی که حتی اگر لقاح هم انجام شده باشد هنوز داخل رحم جایگزین نشده است که بخواهد در صورت داشتن تاثیر منفی ، روی جنین اثر بگذارد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام

من از نگرانی دارم میمیرم.دکتر به من مدروکسی داده برای تنظیم پریود.میخوام بدونم مصرف روزی 3 عدد از این قرص از روز 15 تا 25 پریود کمک به بارداری می کند یا خیر؟

نام قرص:مدروکسی پروژسترون استات 5 میلی گرم :? :? :? :?

ضمنا یه چیز دیگه دکتر این میزان رو برای 2 ماه تجویز کرده

آیا بعدش میتونم این قرص رو قطع کنم؟

دکتر خودش بهم گفت که این قرص رو همراه قرصای دیگه بعد از اون 2 ماه بازم میده

آیا به نظر شما کدوم بهتره این که قطع کنم بعد از 2 ماه مصرف یا بازم بخورم؟

سلام خانم کارشناس من الان 2 ساله برای منظم شدن پریودم مدروکسی مصرف می کنم
به نظر شما چرا پریودام منظم میشه ولی وقتی 1 دوره فطع کی کنم بعد 50 یا 55 پریود میشم
تا کی باید این دار رومصرف کنم از عوارضش می ترسم چون ب مدت طولانی دارم مصرف می کنم؟ :?:
یا امام حسین کمکم کن

سلام
به نظم سیکل و موفقیت در بارداری کمک می کند. در کل تحقیقات نشان داده که سودش از ضرر احتمالی بیشتر است (اغلب هم توسط حاذق ترین متخصص های ما از 15 تا 25 روزی دو عدد تجویز می شود) در ثانی همانطور که توضیح دادم به بارداری برخوردی ندارد.نگران نباشید.
افرادی که تنبلی تخمدان دارند با قطع درمان تنظیم کننده نظم سیکلشان به هم می خورد و این طبیعی ست.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 11 مهمان