کلومیفن

با عرض سلام
کارشناس عزیز من 5ماهه که برای بارداری دوم اقدام میکنم روز اول سیکل سونوگرافی کاملا طبیعی بود وقرص کلومیفن را خریدم وازروز 4ام مصرف میکنم البته بدون مشورت با پزشک وامروز روز 3ام داروست.
پزشکم بااولین ویزیت گفتند باید برای عکس رنگی اقدام کنم بنظر شما زود نیست.درضمن خوردن کلومیفن عارضه ای ندارد؟درصورت قطع دارو پس از سه روز مصرف مشکلی پیش نمیاید؟
پریود من بین26تا28روزه هست چه زمانی باید برای سونوی واژینال تخمکگذاری اقدام کنم؟

الهی مرا به حال خود رها مکن یا حی یا قیوم...........

سلام به نظر منکه زوده عجله نکن. هر وقت چند ماه متوالی فولیکول هات تحت کنترل بود و در همه دفعات فولیکول خوب داشتی و باز هم باردار نشدی اونوقت برو عکس بگیر . ولی الان که نمیدونی تخمکات بالغ بودن یا نه دلیلی نداره بری. شاید با همین کلومفین تخمکات بالغ شدن و باردار شدی

ممنونم ازت هنگامه جون.
من ازاینکه سرخود کلومیفنو خوردم میترسم امروز روز پنجمیه که باید بخورم خیلی میترسم.خانم کارشناس عزیز میشه کمکم کنین؟
درضمن استفاده از کرم واژینال کلوتریمازول تداخلی با اقدام بارداری ندارد؟طریقه مصرف راهم توضیح بدید قبلش یا بعدش یاتویه ساعت دیگه ای از روز

حالا که خوردی اشکال نداره تنها ضرری که اونم ممکنه داشته باشه(چون واسه همه پیش نمیاد) به وجود اومدن کیسته که با انجام سونو توی یکی از روزهای پریود بعدیت حل میشه .اگه دوس داشتی چکاپ کیست بدی روز 3 پریودت برو سونو بده تا خیالت راحت بشه البته ایشالله که پریود نشی دیگه.مشکل دیگه ای نداره جز اینکه تو روزای تخمکگذاریت یه ذره تخدونات درد میگیره. روز 12 یا 13 هم برو ببین فولیکولات چقد رشد داشتن.
بهتره از کلوتریمازول تو زمانی که داری اقدام به بارداری میکنی استفاده نکنی چون پمادها کمی روغنی هستن .اینو دکترم بهم گفت .
البته نظر اخر رو از کارشناس بگیری بهتره.

خانم کارشناس میتونم نظر شماروهم بدونم............
البته هنگامه جون ازشماهم خیلی ممنونم

Re: کلومیفن

amirhosein نوشته شده:با عرض سلام
کارشناس عزیز من 5ماهه که برای بارداری دوم اقدام میکنم روز اول سیکل سونوگرافی کاملا طبیعی بود وقرص کلومیفن را خریدم وازروز 4ام مصرف میکنم البته بدون مشورت با پزشک وامروز روز 3ام داروست.
پزشکم بااولین ویزیت گفتند باید برای عکس رنگی اقدام کنم بنظر شما زود نیست.درضمن خوردن کلومیفن عارضه ای ندارد؟درصورت قطع دارو پس از سه روز مصرف مشکلی پیش نمیاید؟
پریود من بین26تا28روزه هست چه زمانی باید برای سونوی واژینال تخمکگذاری اقدام کنم؟
سلام عزیزم اگر همه چیز نرمال است و فقط مشکل همین 5 ماه اقدام است اصلاً نیاز به هیچ چیز نبود. با این حل حالا که مصرف کردید(البته خیلی اشتباه است که زیر نظر درمانگر نباشد) در هر حال فقط همین 1 سیکل رو درست به پایان ببرید. یعنی اینکه 5 روز مصرفتون که تمام شد از 9 ام ام (همانطور که در پست دیگرتون توضیح دادم) یک شب درمیان اقدام کنید و روز 11 هم یک سونوی تخمدان برای پک فولیکول بروید.تا اگر تخمدانتون تحریک پذیر بوده و تعداد بالایی فولیکول رشد داده بدانیم و یا اگر هیچ فولیکولی رشد نکرده بازهم مطلع شویم. و نزدیکی ها را تا 17 ام ادامه دهید.
مگر اینکه درسونویی که نتیجه اش را برایم زدید تایم تخمک گذاری مشخص تر باشد.
فراموش نکنید که پریود که شدید باید به درمانگری مراجعه بفرمائید.
آخرین ويرايش توسط 1 on KarshenaseMamaee, ويرايش شده در 0.
كارشناس مامايي فيروز

ببخشید که وقتتونومیگیرم من برای فردا سونودارم البته واژینال نیست موردی نداره که سونوی ساده برم فعلا واژینال برام مقدور نیست.فرداروز 12ام پریمه

سلام خدمت خانم کارشناس
امروز روز 12ام پریودم بوده وسونوی شکمی انجام دادم .
رحم دارای ابعادواکوپترن نرمال است.ضخامت اندومتر در فاز پرولیفراتیو3/6میلیمترواکوپترن ان هموژن.تخمدان راست وچپ ابعاد نرمال دارند.33در17و34در17واکوپترن نرمال.
تصویر یک فولیکول بالغ باابعاد18در18میلیمتر در تخمدان راست مشاهده میشود.مایع ازاد دیده نشد.
ایا ضخامت اندومتر طبیعی ست.در ضمن برای تایید تخمکگذاری کی باید مراجعه کنم؟فرداغروب یا صبح جمعه؟اگه شنبه برم دیده میشه؟باتشکر

با سلام دوباره
باتوجه به اینکه من این دوره کلومیفن مصرف کردم ایا وجود تنها یک فولیکول بالغ میتواند ناشی از مصرف قرص باشه ؟من در دوره های قبل فولیکول بالغ نداشتم؟جایی خونده بودم باید چند فولیکول بالغ داشت تا باردارشد

سلام
اره این قرص خیلی تخمدانو تحریک میکنه و تاثیر زیادی توی رشد فولیکول داره اما اینکه حتما باید چند تا باشن این درست نیست خیلی ها با یک فولیکول حامله میشن .تازه چند تا فولیکول ممکنه با هم ازاد شن و باعث 2 یا چند قلوزایی بشه. فولیکول 18 هم خیلی خوبه تازه روزی 2 تا 3 میلی متر هم رشد میکنه.نگران نباش.روز چند سیکلت رفتی سونو؟
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان