پریودهای طولانی کممممممممممممک

سلام
من 1 سوال دارم لطفا کمک کنید.
من 30 سالمه و 2سال و نیمه که ازدواج کردم. از همون اول ازدواج به تدریج زمان پریودام طولانی شد و از 10 روز 15 روز الان دیگه یکسره کل ماه خونریزی دارم. اول فقط لک بود اما الان خون تازه است.خیلی دکتر رفتم و آز دادم اما همش طبیعی بود غیر از اینکه گفتن شاید تخمدان پلی کیستیک داشته باشم.
من خیلی ناراحتم و کلافه نمیدونم چی کارکنم. همه جور قرص جلوگیری مثل یاسمین و مارولون و دیان و قرصهای دیگه مثل استرادیول والرات و مدروکسی پروژسترون خوردم.1 بار هم برای 5 روز آمپول پروزسترون زدم اما هیچ کدوم اثری نداشتند.
الان میخوام بدونم آیا کسی مشکل منو داشته؟چی کار کرده تا خوب بشه؟اگر دکتر خوبم سراغ دارید بهم معرفی کنید میخوام تخصصش در زمینه بیماری های زنان باشه.
ممنونم از راهنماییتون.من میترسم این مشکل بعدا برای بچه دار شدنم هم دردسر درست کنه.
کممممممممممممممممممممممممممممک

دوست عزیزم سلام
تخمدان پلی کیستیک چیزی نیست که بر سر تشخیصش شاید و اما باشد چراکه در سونو مشخص می شود که هست یا نیست/
آزمایش هورمونی کامل، بررسی کم خونی/بررسی هورمون تیروئید / سونوی کامل از رحم و تخمدان؟ چک عفونت و ... داشته اید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام و ممنون از جوابتون
من 1 آزمايش كامل براي چك ميزان هورمون هام دادم كه همه چيز طبيعي نشون داده شد. سابقه تيروئيد ندارم تو آزمايشمم چيزي در اين مورد مشكوك نبود. تنها چيزي كه همه دكترا سرش توافق داشتنpco بود. در مورد عفونت هم چند باري كه پاك بودم و مورد معاينه قرار گرفتم مشكلي نبود. الان ميخوام بدونم اين همه خونريزي ميتونه براي تخمدان پلي كيستيك باشه صرفا. راستي توي سونو هم به غير از مشكل بالا بقيه چيزا حتي تخمك گذاري طبيعي بود
ممنون ميشم بازم راهنماييم كنيد.

اگر در سونوی شما PCO اثبات شده : متاسفانه این مساله می تواند بی نظمی بسیاری در سیکل ایجاد کند (البته برای هر کس متفاوت است ممکن است کسی مبتلا باشد اما مشکلی هم نداشته باشد )
مساله ای که هست قطعاً باید این خونریزی شما قطع و سپس کنترل و علت یابی شود.
باید برای سیکلتان تنظیم کننده و برای پیشگیری از کم خون شدنتان هم آهن مصرف کنید.
تجت نظر پزشک حاذقی باشید.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان