یه روش خوب برای بارداری

سلام
من 30 سالمه 1/5 ساله که ازدواج کروم و 6 ماهه که قصد حاملگی دارم که بعد از گذشت 3 ماه که حامله نشدم به متخصص مراجعه کردم برای خودم و همسرم ازمایش نوشت که بعد از گرفتن جواب برای من قرص داکسی سیکلین و لتروزول و داستینکس تجویز کرد ( لتروزل از روز 5 بعد از شروع پریودی هر 12 ساعت یکی به مدت 5 روز و داستینکس هر هفته نصفی ) و برای همسرم ویتامین ای و داکسی سیلین . و الان بعد از مصرف 2 ماهه داروها ونزدیکی از شب 15 بعد از شروع عادت یک شب در میان باردار نیستم به نظر شما من چیکار کنم

سلام
دوست عزیزم حتیاگر هیچ دارویی هم مصرف نمیکردید 6 ماه غیر طبیعی نبود بارداری حتی در زوجی که کاملاً سلامت هستند ممکن است 12 ماه زمان بخواهد.
اما در مورد: لتروزول داروی اصلی شماست که تحیقیقات 6 ماه درمان را برایش نتیجه بخش نشان داده است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام نی نی ناز عزیز
امیدوارم تا حالا مامان شده باشی شرایطتون مثل منه از این لحاظ که شش ماهه اقدام کردین. فقط من دارو مصرف نکردم فقط برای چک اپ رفتم پیش متخصص.شایدم از ماه دیگه دارو داد. بی خیالی و ارامش میگن خیلی موثره .
شما نوشتین که پانزدهم سیکلتون به بعد نزدیکی دارین. من فکر میکنم دیر دارین اقدام میکنین و تخمک گذاریتون زودتره. مگه اینکه دوره سیکلتون طولانی باشه
باارزوی بهترینها

Re: یه روش خوب برای بارداری

ممنون از پاسختون.
من خودم کارشناس بهداشت خانواده هستم اما الان گیج شدم! سیکلهای من همیشه بالای 30 روز بوده اما آبان ماه 40روزه هم شد حتی فک کردم باردارم و تست هم دادم منفی بود.برای باردار شدن حتما باید سیکل منظم باشه؟
متخصص خواست داروی منظم شدن سیکل بده خودم اصرار کردم کلومیفن و استرادیول بنویسه از روز سومه عادت روزی دو تا کلومبفن 50 و از روز هشتم روزی یه دونه استرادیول که هنوز یکیش مونده.تو این ماه دوبار نزدیکی داشتم که ترشحات صورتی داشتم بعدش خیلی نگرانم کرد بدبو هم نبود طبیعیه؟کیت تخمک گذاری رو از کی استفاده کنم؟احتمال اینکه این ماه باردار بشم چقدره؟

سلام
خداروشکر مینا جان! پس خودتون آگاه و منطقی هستید.
دوست عزیزم! اگر از نظر احتمالات و ... بخواهید: درست است که ما افرادی رو هم داشتیم که در عین بی نظمی سیکل و .... با اقدام منظم بعد از حدود 6 ماه باردار شده اند (حتی بدون دارو) اما خوب از آنجائیکه در مقیاس کلان اینطور است که سیکلی که طول آنرمال دارد(بالای 35 روز) احتمال تخمک گذاری کمتری دارد؛ در نتیجه اگر بخواهیم آزمون و خطایی پیش برویم و ببینیم که آیا بدون درمان نتیجه می گیریم یا خیر؛ ممکن است زمان را از دست بدهیم. پس عاقلانه اش این است که هم برای نظم سیکل و هم برای کمک تخمک گذاری دارو مصرف شود همزمان در وسط سیکل از نظر اینکه ما در درمانمان موفق بوده ایم یا خیر یعنی تخمک آزاد شد یا خیر؛ پیگیری کنیم(سونو و کیت و ...)
از خدای مهربان آرزومندم که به زودی به آرزوی قبلی تون برسید عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
بازم ممنون از پاسختون به سوالام.از اون روز من سه بار کیت lh استفاده کردم اما دو تا خط صورتی کمرنگ افتاد تفسیرش چیه ؟!! یک بارم خط پایین پررنگ بود وخط بالا کمرنگ !
تو بروشورش همچین چیزی نبود لطفا راهنماییم کنید.
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 30 مهمان