با سلام
من به پزشکم مراجعه کردم هنوز عفونتو زخم را دارم اما از دفعه قبل خیلی بهتر شدم .هنوز پریود نشدم و باردار هم نیستم .دکتر سونو داده و گفت که بعد از سونو آمپول پروژسترون بزنم تا پریود بشم .داروهایی که تجویز کردند:
1- داکسی سایکلین 2- میکونازول-بهوزان 2 درصد
سوالم این است ممکنه در آزمایش بارداری مشخص نشه اما با سونو ساک حاملگی مشخص بشه؟در ضمن دیشب که از دارو جدید استفاده کردم اپلیکاتور خونی شد و الان لکه بینی دارم ممکن هست برای زخم باشه ؟ آیا داروهام از دفعه قل قوی تر است؟چون مترونیدازول مصرف می کردم
با تشکر فراوان

در ناامیدی بسی امید هست

با سلام مجدد
آیا با وجدی که 12 روز از موعد پریودم می گذرد و هفته پیش 2 بار آزمایش دادم ممکن هست الان آزمایش مثبت شود؟البته پزشکم می گفتند که با وجود زخم بارداری بعید هست.پاپ اسمیر هم نرمال بود.
با تشکر
در ناامیدی بسی امید هست

سلام
دوست عزیز ضمن اینکه تشخیص قطعی احتمال بارداری شما فقط به عهده ی درمانگر بالینیتون هست باید گفته ضود که:
این اتفاق که گاهی تا 40 روزگی هم آزمایش منفی بوده به ندرت اتفاق می افته و همین طور با توجه به زخم دهانه ی رحم طبق گفته ی پزشکتون" بعید است" ولی غیر ممکن نیست.
انجام سونو هم اقدام خوبی ست و هم کمک کننده است.
مترونیدازول داروی انتخابی برای درمان "واژینوز باکتریال و واژینیت تریکومونائی" به حساب می آید.
اما داکسی سایکلین برای درمان عفونت ناشی از "کلامیدیا" تجویز می شود.
کرم و یا شیاف وازینال مایکونازول هم برای درمان عفونت قارچی(کاندیدا) تجویز می شود.
در واقع شما در حال طی کردن پله های درمانی هستید که به صلاح دید پزشکتان برای شما تجویز می شود.
که امیدوارم پس از سریع طی شدن این مرحله به بهبودی کامل دست پیدا کنید.
از جواب سونو مطلعمون کنید.
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز

سلام
از راهنمایی هاتون کمال تشکر را دارم.
یعنی نوع عفونت از باکتریایی به قارچی تبدیل شده ؟ چون 2 روز اخیری که از دارو واژینال استفاده کردم خونریزی داشتم البته دل درد و کمر درد هم دارم که از پزشکم سوال کردم به من گفتند که علت کمر درد شما به علت عفونت است .اگر آمپول را بزنم باید هر دو را در یک روز بزنم؟آخه 2 آمپول پروژسترون تجویز کردند.
در ناامیدی بسی امید هست

سلام
داروی جدید علاوه بر درمان قارچ کاندیدا، ضد کلامیدیا نیز هست و امکان داره که در مراحل درمانی با توجه به پاسخ نگرفتن از درمانهای قبلی، این داروها انتخاب شده باشند.
دوست عزیزم! معمولاً 2 آمپول با هم تزریق می شود.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
جواب سونوگرافی به قرار زیر است:
رحم= 38*41*63 میلیمتر اکوپاترن نرمال
دو لایه آندومتر= 6 میلیمتر
کیست با جدار منظم= 30*30 میلیمتر در تخمدان راست
آیا کیست کوچک است؟رحم مشکلی دارد؟چون پارسال کیست های کوچک زیلدی در 2 تخمدانم داشتم اما الان فقط در یک تخمدان هست . در ضمن من به دلیل وزن زیادی که دارم پزشک غددم برام متفورمین و اسپیرونولاکتون 100 میلی تجویز کردند . که متفورمین را 3 نوبت در روز می خورم .البته من قند ندارم آیا این کیست ها با قرص متفورمین رفع می شود ؟یا باید داروی دیگری مصرف کنم.
با تشکر از شما که همیشه راهنمایی های خوبی داشته اید
در ناامیدی بسی امید هست

سلام
جواب سونوگرافی به قرار زیر است:
رحم= 38*41*63 میلیمتر اکوپاترن نرمال
دو لایه آندومتر= 6 میلیمتر
کیست با جدار منظم= 30*30 میلیمتر در تخمدان راست
آیا کیست کوچک است؟رحم مشکلی دارد؟چون پارسال کیست های کوچک زیلدی در 2 تخمدانم داشتم اما الان فقط در یک تخمدان هست . در ضمن من به دلیل وزن زیادی که دارم پزشک غددم برام متفورمین و اسپیرونولاکتون 100 میلی تجویز کردند . که متفورمین را 3 نوبت در روز می خورم .البته من قند ندارم آیا این کیست ها با قرص متفورمین رفع می شود ؟یا باید داروی دیگری مصرف کنم.
با تشکر از شما که همیشه راهنمایی های خوبی داشته اید
در ناامیدی بسی امید هست

سلام به شما دوست عزیز
"معمولاً در تخمدانهایی با کیست های متعدد بیمار باید تحت نظر باشد و ممکن است سالها تحت درمان طبی باشد که بر حسب شرایط سنی، شرایط زناشوئی، وزن بیمار و وضعیت کیست ها، درمانها متفاوت خواهند بود."
به هر حال اینکه در سونوی فعلی شما تخمدان پلی کیستیک ذکر نشده و کیست منفرد دیده شده، پیش آگهی خوبی دارد. در مورد کیست های منفرد:
"کیست های که جدار نازک و صاف دارند، ساده هستند. در داخل آنها مایع صاف بدون هیچ گونه نسج اضافی ملاحظه می شود.اینها کیست های عملکردی هستند و خود به خود رفع می شوند و نیاز به درمان خاصی ندارند. ولی گاهی همین کیست ها کمی بزرگتر شده و می توانند علائمی مثل درد زیردل و اختلال در عادت ماهانه ایجاد کنند ، گاهی هم لکه بینی در این بیماران ذکر می شود که با استفاده از قرص های ضد بارداری به راحتی برطرف می شوند." منبع: www.aftab.ir
در مورد اندازه کیست شما:دوست عزیز کیستی که ذکر می کنید کوچک است و اصلاً اگر کمتر از 3 سانتی متر باشد فولیکول نامیده می شود و نه کیست.
برای تشخیص طبیعی بودن آندومتر باید مشخص شود که این سونو رو در چه مرحله ای از سیکل قاعدگی انجام دادید؟
مطالعه ی لینک مقابل در مورد علت تجویز متفورمین در تخمدان پلی کیستیک می تواند شما را توجیه کند.http://www.mums.ac.ir/ivfcenter/fa/PCOD
منتظرتون هستم.
كارشناس مامايي فيروز

سلام
دیروز آمپول پروژسترون را تزریق کردم چند روز بعد از تزریق قاعدگی صورت می گیرد؟پزشکم گفتند که برای درمان کیست ال دی مصرف کنم.نحوه مصرف به چه صورت باید باشه؟
با تشکر فراوان که راهنمایی هاتون آرامش بخش است.
در ناامیدی بسی امید هست

ممول عزیز سلام
از آشنایی با شما خوشبختم.
امیدوارم که اطلاعات زیر برای شما دوست عزیز کمک کننده باشد:
در مورد محاسبه ی روزهای سیکل: طول سیکل از اولین روز پریود تا اولین روز پریود بعدی محاسبه می شود.
مثال: شروع پریود شما 3 اسفند باشد و پریود بعدی 3 فروردین، سیکل 30 روزه بوده است. و به همین ترتیب اگر
شروع پریود شما 3 اسفند باشد و پریود بعدی1 فروردین، سیکل 28 روزه بوده است.
اما زمان های نزدیکی:
عموما لقاح تخمک باید در عرض چند ساعت و نه بیشتر از یک روز بعد از تخمک گذاری صورت بگیره . یعنی در زمان ورود تخمک به لوله های رحمی باید اسپرم ها حاضر باشند.
معنی این جملات اینه که تقریبا همه ی بارداری زمانی اتفاق می افته که نزدیکی در طول 2 روز قبل از تخمک گذاری تا روز تخمک گذاری رخ داده باشد.
پس با فرض اینکه روز تخمک گذاری فردی را به عنوان مثال 14 ام در نظر بگیریم، نزدیکی بهتر است از روز 12 تا 16 ام
( به صورت حداقل یک روز در میان) صورت بگیرد. این عبارت به این معنی ست که داشتن این میزان نزدیکی، برای از دست ندادن روز تخمک گذاری ، جهت لقاح لازمه و نباید کمتر از این باشه.

* در مورد عدم موفقیت در بارداری: چنانچه قرار باشد بررسی صورت بگیرد(که البته از نظر علمی باید بعد از 1 سال اقدام بی نتیجه آغاز شود) اولین قدم کلینیکی در این بررسی ها، رد کردن عامل مردانه ( آنالیز مایع منی ) است. که در آن با یک آزمایش ساده، حجم مایع منی، تعداد و تحرک اسپرم و ... اندازه گیری می شود. پس به خاطر بسپارید که حتی در اقدامات کلینیکی هم ابتدا به دارو خوردن مشغول نشوید. مگر در مواردی که مشکلی در معاینات و شرح حال مادر هم موجود باشد که در آن صورت همان ابتدا باید بررسی و درمان شود.

در مورد قانون 14 روزه بودن: ثابت و14 روزه بودن فاصله ی بین تخمک گذاری و ابتدای سیکل بعدی( یعنی فاز لوتئال) در اکثر افراد می تواند معیار خوبی برای تخمین روز تخمک گذاری سیکل پیشین باشد اما گاهاً پیش می آید که در بعضی از افراد فاز لوتئال ثابت هست ولی نه 14 روزه، بلکه مثلاً 15 و یا 13 روزه. که در این صورت باید شواهد دیگر را نیز کنارهم بگذاریم. به هر صورت با استفاده از شواهد بایستی زمانی را ، زمان احتمالی تخمک گذاری در نظر گرفت .
از کیت تخمک گذاری هم می توانید استفاده کنید:
معیار شما با استفاده از کیت تخمک گذاری روزی است که هر دو خط در پر رنگ ترین میزان باشد و از آن روز یک روز در میان (بعضی بر این عقیده اند که هر روز) تا 4 روز بعد ، جهت بارداری اقدام کنید .
در پناه خدا
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 46 مهمان