سلام
در صورتیکه بهداشت محل طوری باشد که مادر اطمینان از عدم احتمال ابتلا به عفونت دارد و نیز رعایت نکات پیشگیری از خطر(ضربه و سرخوردن و ...) و مهم تر از همه ی اینها با مجوز از درمانگر دوران بارداری خود!می تواند. (چرا که هر بارداری شرایط خاص خودش را دارد و ممکن است برای مادری به طور کل ممنوع باشد)

كارشناس مامايي فيروز

سلام به كارشناس محترم فيروز من تو دو ماه اول بارداري هستم و تهوع و استفراغ دارم ............طوري كه هيچي تو معدم نميمونه و همون لحظه بر ميگرده دكترم به من ب6 نداده ولي خودم 3/4 روزه دارم ب6 ميخورم ........از موقعي كه مصرف كردم حالم خيلي بهتر شده حالا ميخوام بدونم مصرف ب6 براي هر زن بارداري خوبه يا نه ضرر نداره؟؟؟//// ميتونم بخورم روزي يكي

سلام
دوست عزیز چنیدن روش دارد:
ساده ترین آن کیت تخمک گذاری ست.
سونوگرافی هم برای چک سایر فولیکولها در میانه سیکل کمک کننده است.
اندازه گیری درجه حرارت بدن و ترشات خاص تخمک گذاری(شبیه سفیده تخم مرغ که در تخمک گذاری بیشتر می شود) هم کمک می کند اما این دومورد آخر نیاز به بررسی لااقل چند سیکل متوالی دارد
كارشناس مامايي فيروز

دوست عزیز بین 3-6 ماه بعتر است فاصله باشد !
در حالت عادی دلیلی برای استفاده از قرص های ضد بارداری وجود ندارد مگر مشکل خاصی وجود داشته باشد !!؟؟؟؟
برای آزمایش ژنتیک هر زمانی می توانند مراجعه کنند !
مصرف اسید فولیک را فراموش نکنند !
كارشناس مامايي فيروز

سلام به کارشناس مهربون

من در هفته هشت بارداری بودم که سونو دادم معلوم شد که از هفته شش بارداری قلب نی‌نی از کار افتاده و باید به طور طبیعی دفعه بشه در ضمن من یک کیست داشتم و این بار نشون داد که اندازه آاش کوچیک شده بود سوال من اینکه:

اگه خون ریزی شروع بشه به کیست آسیب نمیرسه خطری نداره؟

اگه همزمان کیست هم خون ریزی کنه چی‌ می‌شه ؟

خواهش می‌کنم مثل همیشه با حوصله و لطف که دارین راهنمائیم کنید من واقعا روحیه‌ام رو باختم و خیلی‌ میترسم که مشکلم دو برابر بشه.

باز هم ممنون

:roll:
به ندای قلبت گوش کن،این همان است که تو میخواهی‌

سلام
دوست خوبم! امیدوارم که همدلی من رو بپذیرید و نیز به زودی و در بهترین زمان خبر یک بارداری خوب و سلامت رو مجدداً ازتون بشنوم!
عزیزم کیست در تخمدان است وبه رحم و محصولان حاملگی ارتباطی ندارد. هیچ گونه نگرانی در این زمینه وجود ندارد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام مجدد

ممنون از آرزوی پر از محبتتون ،همچنان از راهنمایی‌ خوبتون قول میدم دفعه بعد خوش خبر باشم به لطف و خواست خدا.

به خدای مهربون میسپارمتون

:wink:

سلام
لطفاراهنماییم کنید

اما مشکل من
من در دوره قبل پریودم با نامزدم چند با رابطه محافظت شده با کاندوم از روی شلوار داشتم اما هر با از ترس دست آلوده از روش اورژانسی با قرص اچ دی به طور صحیح استفاده کردم اما طی
مدت 14 روز 26 قرص مصرف کردم اما کمی حس سنگینی معده و دردناک بودن سینه ها علایمی نداشتم وروز دورهام پریود شدم کمی بیشتر از قبل اما همان 5 روز
اما در دوره جدید روز 9 دوره ام رابطه محافظت شده با کاندوم از روی شلوار داشتم اما کاندوم خارج شد و از پشت شلوارم خیس شد سریعا شلوار و لباس زیرم در آوردم و محل با آب و صابون شستم 2 ساعت
بعد 4 تا ال دی و 12 ساعت دیگر 4 تای دیگر خوردم اما حس تهوع پیدا کردم بر خلاف قبل و دوباره 2 روز بعد رابطه داشتم طبق منوال قبل اما بازم از ترس چون آلتها با وجود کاندوم به طور سطحی و کوتاه در تماس بود (هیچ اتفاق خاصی هم نیفتاد ) دوباره 10 ساعت بعد 4 تا ال دی و 12 ساعت بعد 4 تای دیگر خوردم
اما اینبار به شدت حس تهوع دارم امروز برای رفع تهوع از قرص ویتامین ب 6 استفاده کردم اما ادرارم به شدت تغییر رنگ داده ، حال سوالم اینه با این ترتیب
قرص خوردن من و نوع رابطه ام امکان بارداری وجود دارد ؟ آیا این احساس تهوع ناشی از عوارض قرص هاست ؟ برای رفع مشکلم چه پیشنهاد میکنید
در ضمن یکی از دوستانم میکه با این وضع قرص خوردن من اکه مایع وارد واژینال هم میشد اتفاقی نمیفتاد ، درسته یا نه؟
اگه راهنماییم کنید بسیار ممنون میشم چون به شدت استرس دارم

موفق و پیروز باشید

سلام
دوست عزیز! به طور کل موفقیت پیشگیری از بارداری روش اورژانس، منوط به استفاده صحیح از آن است که یکی از موارد صحیح بودن آن این است که در هر سیکل فقط یکبار استفاده شود و بدیهی ست اگر این قضیه رعایت نشود به موفقیت آن مطمئن نخواهیم بود. پس اگر اینطور است احتمال بارداری وجود دارد.
اما اگر روش اورژانس صحیح اجرا شود جواب سوال دومتان مثبت می شود یعنی حتی اگر نزدیکی کاملاً غیر محافظت شده هم باشد این روش 97% احتمال موفقیت دارد.
یک نکته: اصلاً این روش جای روش پیشگیری همیشگی را نمی گیرد و توصیه دارم هر چه سریعتر پس از اولین قاعدگی که داشتید روش مطمئنی را اتخاذ کنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام امیدوارم که در کمال صحت وسلامت باشید ،لطف کنید و رهنماییم کنید؛

همونطور که قبلا گفتم من جنینم رو از دست دادم و 3روز پیش با عمل کورتاژ رحمم رو تخلیه کردن بماند که مردم از درد، ولی‌ خوب به هر حال با تمام سختیهاش تمام شد .

الان من دردهایی دارم که تو این3 روز تازه امروز ساکت تر شده هنوز هم درد تو دلم می‌پیچه به طوری که اصلا نمیتونم بشینم همش احساس می‌کنم تو رحمم خشک و پر از بعد هست .

همینطور زمانی‌ که مثانه‌ام پر هست تا وقتی‌ که تخلیه می‌شه درد تو شکمم می‌پیچه حتی در تخمدونها هم احساس درد وحشتناکی دارم وقتی‌ هم که خارج می‌شه[مثانه تخلیه می‌شه]اون لحظه هم من درد دارم حالا نمیدونم باید این درد رو جدی بگیرم یا طبیعی هست و نیاز به زمان داره چون اینجا به من گفتن که وقتی‌ تب داشتم مراجعه اورژانسی داشت باشم و بعد از یک ماه هم وقت چکاب دارم .در ضمن خدارو شکر خونریزی هم ندارم فقط در حد لک هست .

لطف کنید و مثل همیشه راهنماییم کنید .من منتظر هستم.
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 18 مهمان