سقط زودرس

سلام
من سه ماه هست که برای بارداری اقدام کرده ام. ماه پیش بعد از پریود که اقدام کردم 2 هفته بعد از شروع پریودم مدام زیر دلم و کمرم درد میکرد این دردها یک هفته ادامه داشت. 5روز مانده به پریودم آزمایش خون دادم و HCG کمتر از 5 بود. دو روز بعد از آزمایش پریود شدم یعنی 3 روز زودتر آن هم با خونریزی زیاد و کمی لخته.
می خواستم بدونم آیا من سقط زودرس داشته ام یا خیر و آن زمانی که آزمایش خون دادم آزمایش می توانسته مشخص کند که من باردار هستم یا نه.
اگر سقز بوده چند وقت باید برای بارداری بعدی صبر کنم؟
پیشاپیش از راهنمایی شما متشکرم.

سلام
دوست عزیزم تشخیص قطعی نمی توان گذاشت اما اولاً ما انتظار داریم که بتای خون در حول و حوش مزان قاعدگی بعدی و یا 2-3 روز بعد از تاخیر مثبت گردد تا احتمال بارداری را در نظر گیریم. ثانیاً عدد زیر 5 خود به خود منفی ست. و فعلاً هیچگونه احتمال غیر عادی را مطرح نمی کند.
حتی در صورتیکه برای فردی این وآزه ی سقط زودرس اثبات گردد؛ اغلب نیازی به عدم بارداری در سیکلهای بعد نیست.
كارشناس مامايي فيروز

باسلام
کارشناس محترم از پاسختان کمال تشکر را دارم.
من این ماه قصد اقدام برای بارداری داشتم اما متوجه شده ام که دربرابر سرخجه مصون نیستم. آیا ضروری است که حتماً واکسن را تزریق کنم و یا بدون تزریق واکسن هم می توانم اقدام کنم و خطر جدی درصورت بارداری جنین را تهدید نمی کند.
باتشکر از راهنمایی های شم
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 55 مهمان