ميخواهم باردار شوم

با سلام
ضمن خسته نباشيد و تشكر از برپايي اين سايت خوب و آموزنده من تازه عضو شدم و مطالب و سئوالات را مرور كردم.
اميدوارم كه در اين سايت خانواده خوبي براي هم باشيم.
من متولد 1352 هستم دقيقاً 2 ماهه كه ازدواج كردم و حالا تصميم دارم كه باردار شوم و هيچگونه اطلاعي از بارداري ندارم ميتونين منو راهنمايي كنين به طور كلي در واقع صفر كيلومتر هستم.
ممنونم

سلام
دوست عزیز! ورودتون رو به جمع دوستان این سایت خوشامد می گم و امیدوارم که
پاسخ سوالاتتون رو دریافت کنید.
هر شخصی پیش از اقدام برای بارداری، باید:
1- یک ویزیت پیش از بارداری داشته باشد که در آن، شرح حال کامل از وضعیت سلامت مادر آینده، در صورت نیاز معاینه، و نیز آزمایشات کامل پیش از بارداری را گشت سر گذارد.
سپس تا زمانی که از تیجه ی آزمایشات مطمئن نشده و از درمانگرش مجوز برای بارداری نیافته است اقدام نکند(چراکه گاهی 1 ماه جلوتر اقدام کردن، یک بارداری ایمن را به یک بارداری پرخطر تبدیل می کند) بدیهی ست چنانچه هر گونه بیماری یا ... مداخله گر در بارداری در میان باشد پیش از اقدام باید برطرف گردد.
2- مصرف اسید فولیک را شروع نماید(بسیار ضروری ست و حتی بهتر است در اولین فرصت شروع شود و ارتباطی به آزمایش و نتیجه ی آن ندارد.
3-برای بالابردن احتمال بارداری و زود نتیجه گرفتن بهتر است بازه های اقدام برای بارداری را با روزهای تخمک گذاری تنظیم کند.
4-برای آنکه از همان ابتدا بارداری ایمنی را به لطف خدا شروع کرده باشد باید از مواردی که در بارداری خطرناک هستند و یا مصرف و تماس با آنها برای جنین مضر است از پیش مطلع باشد.
در هر کدام از موارد بالا اگر سوالی داشتید در خدمت شما هستم.
امیدوارم که بارداری سلامتی را در آینده داشته باشید!
كارشناس مامايي فيروز

سلام خسته نباشید من سه سال ازدواج کردم و الان قصد دارم بچه دار بشم قبل از پریودی لک بینی دارم بعد ار چند روز پریود میشم رفتم دکتر سونوگرافی تخمدان نوشت انجام دادم مشکلی نبود و آزمایش روز سوم قاعدگی که اگر اشتباه نکنم پلاتیون خونم بالا بود این دارو ها رو بهم داد کلومیفن_کتوتیفن_لتروزول سها_ وdost inex از روز چهارم پریودی شروع کردم تا الا ن هم جلوگیری میکردم از هفته آینده نمیخام جلوگیری کنم حالا برای باردار شدن مشکلی دارم؟ ممنونم

سلام
احتمالاً منظور شما پرولاکتین بوده است عزیزم
دوست عزیز حتماً پیش از اقدام، باید آزمایش هورمونی تون رو تحت نظر درمانگرتان تکرار کنید.
خود عدم تعادل هورمونی حتی می تواند بارداری را به تعویق بیاندازد.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از لطفتون بله شما درس گفتین prolactinهست آزمایشم رو نگاه کردم بخاطر درد سینه ام دکتر ویتامین e برام تجویز کرد استفاده میکنم و دکتر این دارو رو dostinex برام تجویز کرده جز داروهایی بود که سری قبل براتون نوشتم ولی دیشب که ا ستفاده کردم سینه سمت راستم از داخل سوز میده و5تا جعبه برام تجویز کرده و هفته ای یکبار نمیدونم سوزش سینه ربطی به این دارو داره یا نه ؟آخه قرص کتوتیفن هم مصرف میکنم ولی dostinexرو مصرف کردم سوزش شروع شد راستش نگران و ناراحتم ممکنه چقدر به تعویق بیفته ؟آخه سه سال هست جلوگیری دارم دکتر بهم گفته یک شب در میون نزدیکی داشته باش ولی من از اول اردیبهشت دارم اصول تغذیه مربوط به پسردارشدن رو رعایت میکنم بعداینکه داروها هورومونی هستن بخصوص کلومیفن تاثیری زیادی روی جنسیت برا دختردارشدن داره به نظر شما چیکار کنم؟حالا شما میفرماید از کی دیگه جلوگیری نکنم ؟و روز تخمک گذاریم رو چطور باید محاسبه کنم؟ ممنونم
آخرین ويرايش توسط 1 on roz64, ويرايش شده در 0.

سلام
رز عزیزم داستینکس دقیقاً برای متعادل کردن پرولاکتین تجویز می شود و برای شما الزامی ست. کلومیفن محرک تخمک گذاری و کمک باروری ست.(البته تشخیص اینکه دقیقاً این دارو در این برای شما که هنوز اقدام ناموفق زیادی نداشته اید صورت دارد یا خیر، با پزشک شماست)
به هر حال در چنین شرایطی ارجحیت با برطرف کردن مشکلات است و تعیین جنسیت را به خدا بسپارید آسوده تر خواهید بود...
یک سوال: آیا پزشک شما فرموده است که جلوگیری کنید؟ و نیز همزمان با جلوگیری کلومیفن تجویز کرده است؟!!
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیزم ممنونم از اینکه جواب دادین پزشکم گفت جلوگیری نداشته باشم یک شب در میون نزدیکی کنم زمانی که کلومیفن میخوردم پریود بودم یک بسته برام تجویز کرد روزی دو عدد یعنی روز چهارم پریودی خوردم به مدت پنج شب راستش جلوگیری داشتم ولی انشاا... از بعد پریوذی بعدی میخام اقدام کنم نظر شما چیه؟ دیروز رفتم پیش دکترم بهش گفتم برا سوزش سینه م گفت طبیعی هست و علامت خوبیه در پناه حق منتظرتون هستم

سلام کارشناس عزیز ممکنه قرص های داستینکس باعث سقط بشه؟پریودی منظمی ندارم همه قرص هایم تمام شده جزداستینکس ماه قبل 8 پریود شدم تا امروز خبری نبو دبعضی وقتا زیر دلم درد میگرفت امشب هم باید داستینکس بخورم هفته ای یکبار ساعتی معین ممکنه باردار باشم؟دکتر گفت اگر عقب انداختی خبرم کن عقب انداختن باید چند روز باشه که متوجه بشم عقب افتاده؟ممنونم

سلام
خیر ، فقط باید در صورت اطلاع از بارداری قطع شود.تاخیر هم اگر در سیکلهای شما بی سابقه بود و موعد قاعدگی شما 8 ام بوده است این تاخیر را باید به درمانگرتان اطلاع دهید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام این ماه پریود شدم یعنی باردار نشدم به نظر شما کی دوباره به دکتر مراجعه کنم ؟قرص های داستینکس تا 12 تیر دارم برای مصرف هفته ای یکبار بود مصرفش ممنونم
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 37 مهمان