ناباروري

با سلام خدمت كارشناس محترم فيروز

با تشكر از شما بابت پاسخ به سوالات، يك سوال داشتم و آن اينكه من حدود 5 سال پيش در ماه اول بارداري(ناخواسته )‌عمل ساكشن انجام دادم. الان كه قصد بارداري دارم بعد از شش ماه هنوز نتيجه اي نگرفتم . ايا مي تواند رابطه اي بين ناباروري و عمل ساكشن باشد. در ضمن در سونوگرافي رحم و تخمدان و سونو واژينال موردي ديده نشده است. در ضمن پزشك من دكتر بسيار متعصبي است و من در مراجعاتي كه در چند ماه اخير بعلت ناباروري داشتم هر چه سعي كردم نتوانستم اين قضيه را به ايشان بگويم ايا اين مسئله تاثيري در روند درمان من خواهد داشت.
در ضمن دكترم برايم عكس رنگي رحم نوشته وقتي علتش را پرسيدم گفت كه ممكن است بعد از عمل سزارين دچا چسبندگي شده باشم. اگر اين طور بود كه من چهار سال پيش باردار نمي شدم. خواهش مي كنم راهنماييم كنيد گفتن اين مطلب چقدر در درمان من تاثير دارد. ممنونم سپيدار :oops:

سلام دوست عزیز! نمی وشد تشخیص قطعی گذاشت که حتماً مشکلی وجود دارد(چراکه تازه 6 ماه است اقدام کرده اید) و یا آن مشکل چسبندگی ست و یا اگر چسبندگی ست بر اثر چه علتی به وجود آمده اما در هر حال مسلماً ساکشن کورتاژ و کلاً روشهای تهاجمی یا ایجاد چسبندگی یا ... از نظر علمی بی ارتباط نیستند.
پس اگر پزشکتان هم توصیه کرده می توانید با عکس رنگی از رحمHSG مطمئن شوید. چرا که چسبندگی ها در سونوگرافي مشخص نمی شوند.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 29 مهمان