ادامه سوال اقدام داروئی برای بار

با سلام مجدد به کارشناس محترم مامائی . اینکه فرموده بودید ازکجا معلوم که شما به طور طبیعی فولیکول غالب نداشته اید دلیلش اینه که تو یه سونوگرافی معمولی که دوماه قبل در روز سیزدهم دوره ام داشتم بزرگترین فولیکولم 8 میلی بود وماه بعدش هم از روز 11 تا روز 21 دوره از بهترین مارک کیت تخمک گذاری استفاده کردم و هیچ روزی جواب مثبت نشد انگار که من اصلا تخمک گذاری نداشتم ! لازم به ذکر است رنج دوره پریودم بین 28 تا 33 روز است که دکترم گفته طبیعیست. آیا ممکن است باوجود پریود هر ماهه تخمک گذاری انجام نشه یا فولیکول غالب نباشه؟خواستم عکس رنگی از لوله های فالوپ بنویسه که گفتند برای اینکار زود است. با توجه به این شرایط نظر شما درباره ادامه مصرف دارو چیست؟الان روز پنجم-ششم دوره هستم میتوانم داروهایم را قطع کنم ولی سونوگرافی مخصوصی را که دکتر نوشته را انجام بدم تا به قول شما امر تشخیصی زودتر از کار درمانی انجام بشه؟

سلام مجدد به شما دوست عزیز!
از نظر علمی امکان اینکه در یک سیکلی که قاعدگی رخ می دهد تخمک گذاری نداشته باشیم و این غیر ممکن نیست اما معمولاً ما تا وقتی قاعدگی های منظمی داشته باشیم و تاخیر بارداری هم قابل عرض نباشد به این مساله -ی با احتمال اندک- اصلاً شک نمی کنیم.
اما در مورد راههای اثبات تخمک گذاری خوب به هر حال همین که طبق گمان من نبوده و لااقل دو روش اثبات تخمک گذاری را استفاده کردید خوب است(البته برای اثبات عدم تخمک گذاری نیاز به بررسی بییشتری می باشد) و بنابراین من از این طریق نمی توانم نظری در مورد ادامه با قطع دارو بدهم. جراکه یکی از شرایط زود شروع کردن دارو_یعنی قبل از 12ماه اقدام- این است که پزشک به اختلالی پی ببرد.
اگر هم نظر پزشک شما بر این بوده است ادامه دهید_تصمیم با شماست اما این سیکل را توصیه ندارم که نیمه کاره رها کنید ادامه دهید تا با توجه به سونوی قبلی شما ببینیم که این سونو چه اطلاعاتی به مامی دهد؟...
موفق و سلامت باشید دوست عزیز!
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان