عوارض آمپول پروژسترون

سلام خسته نباشین . ۴ تا آمپول پروژسترون زدم و میخوام بدونم عوارضش چیه .
از دو سه ساعت قبل درد شدید در کتف دست راستم وجود داره که بی دلیل به سراغم اومده . نه کار سنگین کردم و نه داروی دیگه ای مصرف کردم . میخوام بدونم میتونه بخاطر آمپول پروژسترون این درد طاقت فرسا به سراغم اومده باشه؟

Re: عوارض آمپول پروژسترون

سلام به کارشناس محترم
۳ ماه پیش به پزشک مراجعه کردم و بهم لتروزول داد و اینکه گفت روز ۲۰ پریودت به مدت یک هفته قرص پروژسترون بخور (روزی ۲عدد) . ولی گفت فقط ماه اول تروزول بخور ولی قرص پروژسترون رو هر بیستم ماه مصرف کن تا سه دوره.
با اینکه همیشه پریودام سروقته . بنظرتون چرا دکتر این تجویز رو کردن .
الان ماه دومه که قرص پروژسترون رو میخورم ولی علت رو نمیدونم.

سلام دوست عزیز
معمولا پروژسترون به این صورت ،زمانی تجویزمیشود که پزشک احتمال میدهید شما در آن سیکل باردار میشوید و برای تقویت هورمونهای مترشحه از جفت و ساپورت بارداری پروژسترون تجویزمیکند
كارشناس مامايي فيروز

سلام.من ۹ ماه دارم دارو استفاده میکنم.متروفین لتروزل.گلوکوفاژ.دوفاستون.والوارات.کولمیفنم یکبار تجویز شده.اسم های دارودها فقط همیناش به یادم مونده.سه ماه پیش یه سونو برام نوشتن در۱۴پریودی. درسمت راست فولیکول ۱۱ و درسمت چپ ۱۴ و۱۶ .تا الان بازم دارو تجویز کردن.همین چیزایی رو که نوشتم.دیروز روز ۱۵ پریودی سونو فقط درسمت راست ۱۲ داشتم.تازه درروز ۷ و۸و۹امپول hmg زدم.چرا اون فولیکولام درسه ماه پیش سونو دادم دیگه وجود.ندارن.ایا امکانش هست در۱۲ پریودی ازاد شده باشن ولی تو سونو نشون نده؟من۲۴سالمه ویکساله اقدام کردم.من پریودیام ۳۲ روزش بایک روز تاخیر.ایا امکانش هست فولیکول این ماهم که ۱۲ هستش تا سه چهارروز دیگه بشه ۱۸ یا ۱۹؟من هردفعه پریود میشم خیلی گریه میکنم.اگه میشه به همه سوالام جواب بدین تا روشن بشم.تشکر

سلام مجدد به کارشناس محترم ممنون از پاسختون.
پس منظور شما اینه که اثرات لتروزول که دکترم فقط برای یک دوره نوشتن تا سه ماه در بدنم میمونه و باعث ایجاد فولیکول در هردوره میشه ؟ چون لتروزول رو یک دوره نوشتن ولی قرص پروژسترون رو به مدت سه دوره نوشتن مصرف کنم.

سلامMom ۷۵ عزیز
معمولا در ابتدای هر سیکل قاعدگی تعدادی فولیکول تحت تاثیر هورمونها شروع به رشد میکنند .معمولا از بین آنها تعدادکمی به عنوان فولیکول غالب رشد میکنند و تخمک گذاری صورت میگیرد اگر تخمک در مجاورت اسپرم قرار بگیرد بارداری صورت میگیرد در غیر اینصورت تخمک وبقیه فولیکولها از بین میروند و خونریزی (پریود)اتفاق میافتد.سرعت رشد فولیکول هم روزانه۱-۲میلیمتر است فولیکول شما هم قاعدتا باید تا روز ۱۵به اندازه کافی رشد میکرد با اینحال هنوز هم امکان رشد بیشتر دارد
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
من دیروز براساس استفاده از کیت تخمکگذاری فهمیدم امروز یعنی ۲۷ مهر تخمکم آزاد میشه .
دوره های من ۲۹ روزست . و امروز روز ۱۶ سیکلمه.
سوالم اولم اینه که آیا نیاز هست روز ۲۰ سیکل قرص پرژسترون بخورم تا یک هفته ، یا خیر؟
سوال دوم: اگر لقاح دیر صورت بگیرد و من قرص پرژسترون رو روز بیستم مصرف کنم ، آیا باعث باردار نشدنم نمیشه؟ میترسم قرص پرژسترون رو بخورم و لقاحی که قرار بوده تشکیل بشه، دیگه تشکیل نشه.
لطفا منو از این گمراهی دربیارین . ممنونم.
من طی دوماه گذشته طبق دستور دکتر پروژسترون مصرف کردم از روز ۲۰ سیکلم.
با اینکه پریودهام منظمه .
حالا نمیدونم نیازی هست این ماه هم مصرف کنم یا خیر؟
اخه هیچ قرص تحریک تخمدانی نمیخورم بجز متفورمین نصف قرص.
آخرین ويرايش توسط 1 on 12345Khatereh, ويرايش شده در 0.
ارسال پست

بازگشت به “مشاوره ”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 51 مهمان