Re: کیست تخمدان

سلام عزیزم
در پست دیگرتون هم پاسخ داده بوده
در ادامه اون:
یک تا دو دوره محرک تخمدان مصرف نکنید تا کیست تولید نشود
در سونوی بعدی هم پیگیری کنید تا از تحلیل رفتن این فولیکول که کمی زیادتر بزرگ شده مطمئن شوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام،٣٧ سالمه و همسرم ٤٧ سالشه وزنم ٦٢ و قدم ١٥٥ است،٥ ساله كه ازدواج كردم و يك سال هست كه اقدام به بارداري كردم كه متاسفانه تحقق نيافت،در بهمن ٩٦ اي وي اف كردم كه سه عدد جنين داشتم و سوم اسفند ٩٦ جواب ازمايش منفي بود و از سوم اسفند ٩٦ تا امروز ٩٧/٣/٣١ كه سونو دادم هيچ دارويي مصرف نكردم و نتيجه سونوي من در روز ١٣ ام سيكل اين بود: يك عدد فوليكول ١٨/٥*١٦ داشتم و نوشته شده چندين فوليكول مارژينال (كمتر از ده عدد) در تخمدان چپ و راست به اندازه ٦-٤ ميليمتر ديده ميشه ،ضمنا در ازمايش AMH = 5 است و نوشته شده از ٥ بالاتر= PCOS ، پريودهاي من از زمان بلوغ هميشه جلو ميافتاد ولي از خرداد پارسال كه يادداشت كردم بين ٢٢ روز تا ٢٦ روز متغيره و هفت روز طول ميكشه ،ولي بعد از اي وي اف چندين دوره هست كه سيكل ٢٦ روزه است٠سوْال::::
ميخوام ببينم ايا من پلي كيستيك هستم؟ ايا درمان داره؟ ايا من تنبلي تخمدان دارم؟ايا ممكنه ديگه پريود نشم؟ ايا ميتونم دوباره اي وي اف كنم؟ ايا پلي كيستيك براي بارداري طبيعي يه مشكل بزرگه؟
ممنون ار شما

سلام عزیزم
حتی اگر هم باشید اما فولیکول خوب رشد کرده هم داشتید و این عالیست
همیشه اینطور نیست که هرکس تخمدان پلی کیستیک داشت تخمک.گذاری اش حتما مشکل دار باشد
یعنی به طور عادی هم امکان بارداری دارید
چه رسد به ای وی آف و ...
چرا پریود نشوید.نه عزیزم نگران نباشید
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 15 مهمان