Re: راهنمایی درخصوص تنبلی تخمدان

کارشناس عزیزم ممنون از پاسختون.من اینماه روز ۱۳ میرم سونو فولیکول ببینم چه وضعیتی دارم.امروز روز ۴ پریودمه و از دیروز تخمدان چپم که کیست داره گهگاه تیر میکشه.بنظرتون ممکنه در حال بزرگتر شدن باشه؟آخه ماه قبل که پریود شدم اصلا درد نداشت.
ببخشید سوالم ممکنه مسخره بنطر برسه ولی این کیست از لحاظ روانی خیلی رو من تاثیر گذاشته و کوچکترین دردی منو نگران میکنه.احتمالش هست بخاطر فعالیت تخمدانی درد داشته باشه؟

سلام
بله عزیزم کلآً خانم ها گزارشات زیادی از دردهای زیر دل که (در حدی نیستند که مسکن لازم باشد ) می دهند به خصوص آنها که در حال اقدام هستند. و بدیهی ست که خیلی از آنها کیست ندارند.پس بیهوده خودتون رو نگران نکنید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس جونم.باز من اومدم با یه عالمه سوال و غصه.
امروز سیزده سیکلمه من رفتم سونو.کیستم که بقوت خودش باقیه و سونو آندومتریوما تشخیصش داد.تو تخمدان راستم یه فولیکول ۲۱ میل و یه ۱۰ میل داشتم و ضخامت آندومتر ۱۲.بسری قبل که رفته بودم سونو فولیکول ۲۰ میل داشتم و ضخامت ۸.بنظرتون ضخامت ۱۲ میل زیاد نیست؟دلیلش چی میتونه باشه؟این ضخامت برای لانه گزینی مناسبه؟سیکلای من معمولا ۳۰ روزه لس البته ماه قبل ۲۸ روزه بود.من خیلی نگران این ضخامتم.توروخدا زود جوابمو بدین

سلام
عزیزم اگر سایز کیستتون هم 4 سانت مانده و تغییر نکرده در مورد اینکه اقدامی جهت برداشتنش نکنند می شود فکر کرد؛ یعنی فعلآً تحت نظر گرفته شود.
در این رابطه؛ اندومتر هم :نهایتا تا 10 میلی متر رو شاید می شد به ایام تخمک گذاری نسبت داد ولی 12 میلی ، شبیه اواسط فاز لوتئال(تخمک گذاری تا پریود بعدی) است.
و نیز با توجه به طول سیکلتون که فرمودید، هم، نمی شود گفت که شاید تخمک گذاری رو پشت سر گذاشته اید و الان در فاز لوتئال هستید.
اما سایز فولیکول مناسب است.
البته تشخیص با درمانگر بالینی تون هست عزیزم
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیز دکتر من اینهفته نیستن و عملا من کار خاصی نمیتونم بکنم.بنطر شما دلیل ضخیم شدن آندومتر چی میتونه باشه؟این موضوع خطرناکه؟میگید این ضخامت مربوط به فاز لوتئاله یعنی این فولیکول دیگه آزاد نمیشه؟

نه عزیزم منظورم این نبود که باعث آزاد نشدن فولیکول از تخمدان شود .نه لزوما ارتباطی ندارد.
منظورم این بود که برای این زمان از سیکل، این ضخامت زیاد است.
که باید جهت بررسی از نبود مشکل، هفته ی آینده مراجعه بالینی داشته باشید.
كارشناس مامايي فيروز

چشم حتما پیگیری میکنم.
در کل بنظرتون دلیل ضخیم شدن آندومتر چی میتونه باشه؟
من دقیقا دوماه قبل روز 13 سیکلم سونوگرافی دادم و فولیکول 20 میل و ضخامت 8 میل داشتم.ماه بعدش عرق رازیانه و سیاهدانه و حلوای گرم زیاد مصرف کردم و زمانی که پریود شدم خونرییم شدید بود ولی درد زیادی نداشتم.پس احتمالا ماه قبلم آندومترم ضخیم شده بوده.درسته؟

سلام کارشناس عزیزم.بازم من اومدم
راستش من رفتم دکتر و سونوگرافیمو نشونشون دادم.درباره ضخامت اندومتر ازشون پرسیدم گفتن مشکلی نیست و با اینکه من چند باری تاکید کردم که نگرانم گفتن مشکلی نداره.امروز 27 سیکلم هست. من هر ماه از روز 15-16 سیکلم درد سینه هام شروع میشه و روز دوم پریود از بین میره. دو سه روز قبل از موعدم هم نوک سینه هام دردناک میشه و وقتی از بین میره فرداش پریود میشم.دوباره اینماهم همین اتفاق افتاده درد نوک سینه هام امروز از بین رفت و با این حساب فردا باید پریود بشم البته سیکلای من معمولا 30 روزه هست ولی ماه قبل 28 روزه شد.
می خوام ببینم میشه اینو به عنوان یه قانون در نظر گرفت که چون دردناکی نوک سینه هام کمیاز بین رفت پس دیگه بارداری منتفیه؟!

سلام کارشناس جونم.بازم من اومدم مزاحمت بشم
راستش من سر موعدم پریود شدم.بازم از بارداری خبری نبود.البته اسپرم شوهرمم مقادیری ضعیفه واریکوسل داره و فعلا داره آمپول گونال و قرص کلومیفن مصرف میکنه.چنتا سوال دارم از خدمتتون
۱-خونریزی اینماه من به نسبت ضخامتی که سونو نشون داده بود شدید نیست ولی تا الان که روز دومم هست ۵-۶ بار دفع لخته های اندازه دو بند انگشت داشتم.جایی خوندم این لخته ها ءندومتر هستن که دفع میشن.بنظرتون درسته؟ممکنه با این روال ضخامت آندومترم نرمال بشه؟
۲-و اینکه بنظرتون با داروهایی که شوهرم مصرف میکنه امکان بارداری طبیعی هست؟تعداد اسپرما خوبه ولی سرعت کند و مورفولوژی پایینه.

عزیزم این خونریزی قاعدگی(خون و لخته و ...) همگی همان ریزش دیواره ی رحم هستند .در نتیجه قبل از قاعدگی ضخیم و بعد از آن نازک می شود.
سرعت و مورفولوژی هم بسیار در باروری موثر است اما در هر صورت درصد برای موفقیت بارداری نمی توان بیان کرد و اصولا اگر واریکوسل درجه خفیف باشد با دارو جواب می دهد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 5 مهمان