راهنمایی درخصوص تنبلی تخمدان

سلام کارشناس عزیز وقتتون بخیر.من ۳۲ سالمه و مدتیه برای بارداری اقدام کردم.بعد از دو ماه از اقدام به بارداری سه روز تاخیر پریود داشتم که با سونوگرافی مشخص شد یه کیست هموراژیک ۴ سانتی دارم.آزمایش هورمونی دادم تو روز چهارم سیکلم که FSH =6.5 با رنج فولیکولار ۳.۵ تا ۱۲.۵ و lh=10.6 با رنج ۲.۴ تا ۱۲.۶.دکتر احتمال تنبلی تخمدان مطرح کردن.نطر شما چیه؟من تو سونوگرافی که کیست تشخیص داده شد و روز ۱۳ سیکلم بود یه فولیکول ۲۰ میل داشتم .با وجود تنبلی تخمدان فولیکول با این اندازه بوجود میاد؟

Re: راهنمایی درخصوص تنبلی تخمدان

سلام
دوست عزیزم! سونوتون با توجه به داشتن فولیکول بالغ و نداشتن فولیکولهای ریز متعدد(که در سندرم تخمدان پلی کیستیک رویت می شوند)موید تنبلی تخمدان نیست.
در هرصورت تشخیص با درمانگران بالینی شماست.
كارشناس مامايي فيروز

اگر نسبت بالای 3 و یا حداقل بالای 2 باشد مطرح کننده ی سندرم تخمدان پلی کیستیک است عزیزم(برای شما درست است که LH کمی بالاست اما نسبت همچنان به 2 نرسیده است.)
تشخیص با درمانگران بالینی ست.
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیزم من پیش سه تا دکتر رفتم هرکدوم در مورد کیستم یه نظر میده با اینکه سونوگرافی معتبر رفتم ولی یکی میگه آندومتریوما یکی میگه هموراژیک.من آزمایش ca125 هم دادم که جوابش 24 بود علایم آندومتریوزم ندارم. حالا موندم دردم چیه. فعلا گفتن 3-4 ماه اقدامتو ادامه بده.
سوالی که الان دارم اینه ماه پیش من روز 13 رفتم سونوگرافی یه فولیکول 20 میل داشتم اقدامم کردم ولی باردار نشدم و از روز 16 درد سینه م شروع شد. ماهایی که اقدام سفت و سخت دارم درد سینه هام خیلی زود شروع میشه و ماهایی که اقدام مرتب نداشتم همون نزدیک پریود درد میگیره.بنظرتون ممکنه اصلا تخمکی آزاد نشه که از روز 16 درد دارم یا این درد بخاطر تغییرات هورمونی مان اقدامه(یه نفر به من گفت بخاطر ورود اسپرم به رحم علایم با ماهای بدون اقدام متفاوت میشه) از دیشب این فکر مثل خوره افتاده به جونم که شاید تخمک من آزاد نمیشه یا لوله هام بسته اس

th13 نوشته شده:کارشناس عزیزم من پیش سه تا دکتر رفتم هرکدوم در مورد کیستم یه نظر میده با اینکه سونوگرافی معتبر رفتم ولی یکی میگه آندومتریوما یکی میگه هموراژیک.من آزمایش ca125 هم دادم که جوابش 24 بود علایم آندومتریوزم ندارم. حالا موندم دردم چیه. فعلا گفتن 3-4 ماه اقدامتو ادامه بده.
سوالی که الان دارم اینه ماه پیش من روز 13 رفتم سونوگرافی یه فولیکول 20 میل داشتم اقدامم کردم ولی باردار نشدم و از روز 16 درد سینه م شروع شد. ماهایی که اقدام سفت و سخت دارم درد سینه هام خیلی زود شروع میشه و ماهایی که اقدام مرتب نداشتم همون نزدیک پریود درد میگیره.بنظرتون ممکنه اصلا تخمکی آزاد نشه که از روز 16 درد دارم یا این درد بخاطر تغییرات هورمونی مان اقدامه(یه نفر به من گفت بخاطر ورود اسپرم به رحم علایم با ماهای بدون اقدام متفاوت میشه) از دیشب این فکر مثل خوره افتاده به جونم که شاید تخمک من آزاد نمیشه یا لوله هام بسته اس
سلام دوست عزیز من کاملا حال شمارو درک میکنم من هم مشکل تنبلی تخمدان دارم دوسال منتظرم و تا حالا جوابی نگرفتم حتی مصرف دارو هم بی نتیجه بوده .
دوست عزیز علایم بارداری برای هر خانمی متفاوته و خیلی شبیه علایم پریوده آزاد شدن تخمک فقط با سونوگرافی معلوم میشه و درد سینه هم ربطی به آزاد شدن یا نشدن تخمک و بسته یا باز بودن لوله نداره با اینکه سخته ولی همه سعی خودتو بکن ک کمتر بهش فکر کنی و کمتر دنبال علایم و نشانه هات بگردی من هم مثل شما هستم و دقیقا هر ماهی ک بیشتر دنبال سوال و جواب بودم بیشتر اذیت شدم من ابن ماه بعد از ده روز تاخیر امروز پریود شدم :oops: :cry:

th13 نوشته شده:کارشناس عزیزم من پیش سه تا دکتر رفتم هرکدوم در مورد کیستم یه نظر میده با اینکه سونوگرافی معتبر رفتم ولی یکی میگه آندومتریوما یکی میگه هموراژیک.من آزمایش ca125 هم دادم که جوابش 24 بود علایم آندومتریوزم ندارم. حالا موندم دردم چیه. فعلا گفتن 3-4 ماه اقدامتو ادامه بده.
اینکه نتیجه نگرفتید دال بر نداشتن تخمک گذاری نیست عزیزم همه چیز هم که نرمال باشد بازهم بارداری چند ماه زمان می تواند ببرد.
برای تشخیص تخمک گذاری مرتب یا غیر مرتب اصلا ًاین علائم کار ساز نیستند عزیزم. باید حتما سونوگرافی فولیکول داشته باشید.گهگاه با آزاد شدن فولیکول، مایع آزاد نیز در سنو مشاهده می شود و کمک به تشخیص می کند.اگر خیلی به این مساله حساس باشید، (ممکن است ناچار شوید با اختلاف 24 ساعت مجدد سونو دهیدکه از آزاد شدنش هم مطلع شوید)
برخی افراد فولیکول بزرگ دارند اما بلوغ نهایی اش انجام نمی شود و در نتیجه آزاد نمی شود(که در اینجا که با آمپول کمک میشود)
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیم من میخاستم بی خیال باشم.اما از دیروز که 13 سیکلم بود درد خفیف سینه هام شروع شد و فکر منو مشغول خودش کرد. من اینماه در حال اقدامم و دارم از کیت استفاده میکنم هنوز کیتم پررنگ نشده ولی شروع این درد یعنی قراره پریود بشم.ممکنه این درد تفسیر دیگه ای داشته باشه؟

کارشناس عزیز سلام.وقتتون بخیر.
من اینماهم باردار نشدم خودم حدسم اینه که تخمک نداشتم.چون از کیت تخمکگذاری هم که استفاده کردم فقط هاله میوفتاد و هیچ روزی پررنگ به اندازه خط کنترل نشد. ولی روز 16 سیکلم پررنگ ترین هاله را داشت سیکل های من 30 روزه هست که اینماه من دو روز زودتر پریود شدم و سیکلم 28 روزه بود. با این اوصاف بنظرتون با وجود یه کیست تخمدان و مطمین نبودن برای وجود تخمک تکلیف من چیه؟
(من دو ماه پیش روز 13 سیکلم رفتم سونو یه فولیکول 20 میل و ضخامت 8 داشتم دکتر گفتن چون تخمک داری احتیاج به قرص محرک نیست)
و چنتا سوال دارم:
1-عدم تخمکگذاری در یک سیکل علایم خاصی داره؟من وسط سیکلم ترشحات تخم مرغی زیادی داشتم.الان که پریود شدم به نسبت شدت خونریزیم زیاد بود.
2- ممکنه چند سیکل پشت سر هم تخمکگذاری انجام نشه؟
3-تخمدانی که کیست داره به هیچ عنوان تخمکی آزاد نمیکنه؟

سلام
خیر ممکنه بی علامت باشد عزیزم
بله برخی ها قدرت باروری شون کم می شود ولی نابارو نیستند مثلآً در 1 سیکل تخمک گذاری دارند و در دیگری ندارند. (البته تشخیص اینکه شما اینطور باشید رو ندادم عزیزم)
ممکن است آزاد کند.لزوما اینطور نیست که منتفی کند
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان