Re: راهنمایی درخصوص تنبلی تخمدان

سلام خدمت کارشناس محترم و خانم های عزیز.
شهریور 95 ازدواج کردم .همون ماه با قرص اورژانسی پیشگیری از بارداری داشتم.ولی از مهرماه برای بارداری اقدام کردم.آبان ماه آزمایشات هورمونی و سونو دادم که آزمایشاتم مشکلی نداشت.ولی اندازه فولیکولم 14 بود که دکتر برام قرص متفورمین نوشت.چند دوره متفورمین مصرف کردم بی نتیجه.
اسفند ماه شوهرم آزمایش اسپرم داده و مشکلی نداشت.فروردین و اردیبهشت از روز سوم قاعدگی شبی ی دونه خوردم.بی نتیجه
خرداد فقط متفورمین خوردم.روز دوازدهم قاعدگی سونو انجام دادم.فقط ی فولیکول داشتم به سایز 17.
دکتر برام عکس رنگی نوشت که تیر ماه روز بعد از اتمام قاعدگی انجام دادم.و خداروشکر دکتر بهم گفت اگر مختصر چسبندگی هم بوده برطرف شده و الان هیچ مشکلی نیست. همزمان در همون ماه از روز سوم شبی دوتا لتروزول خوردم باز هم بی نتیجه.
مرداد ماه از روز چهارم قاعدگی شبی دوتا لتروزول خوردم.و پودر اینو فولیک از روز پنجم .
روز دوازدهم قاعدگی سونو انجام دادم دوتا فولیکول داشتم یکی 18 و یکی 24.
همون روز آمپول اچ سی جی تزریق کردم ی دونه.
و ی شب در میان نزدیکی داشتم.ولی باز هم بی نتیجه.
من یک سالی هست که موقع پریود دو روز اولش لکه های قهوه ای میبینم بعد خونریزیم شروع میشه.بعضی وقتا تعداد روزهای لکه بینی ام تغییر میکنه.گاهی دو روز، گاهی سه روز و گاهی هم چهار روز.
امروز که 5 شهریور هست هم روز دومی هست که لکه های قهوه ای دیدم.
بخدا خسته شدم.ی طوری هم هست که اصلا نمیتونم به بچه فکر نکنم.چون خیلی به بچه علاقه دارم.و صبح تا شب که شوهرم از سرکار برمیگرده تنهام.
26 سالمه. بعد از ازدواجم ی کم چاقی شکمی آوردم.و اضافه وزن.
الان یک ماهی هست پودر اینو فولیک استفاده کردم چاق شدم و اضافه وزن هم پیدا کردم.
با توجه به این روند درمان عاجزانه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.توروخدا برام دعا کنید.
خدایا به همه ی منتظرا نی نی سالم و صالح بده به منم بده. الهی آمین

دلتنگ مادر نوشته شده:سلام خدمت کارشناس محترم و خانم های عزیز.
شهریور 95 ازدواج کردم .همون ماه با قرص اورژانسی پیشگیری از بارداری داشتم.ولی از مهرماه برای بارداری اقدام کردم.آبان ماه آزمایشات هورمونی و سونو دادم که آزمایشاتم مشکلی نداشت.ولی اندازه فولیکولم 14 بود که دکتر برام قرص متفورمین نوشت.چند دوره متفورمین مصرف کردم بی نتیجه.
اسفند ماه شوهرم آزمایش اسپرم داده و مشکلی نداشت.فروردین و اردیبهشت از روز سوم قاعدگی شبی ی دونه خوردم.بی نتیجه
خرداد فقط متفورمین خوردم.روز دوازدهم قاعدگی سونو انجام دادم.فقط ی فولیکول داشتم به سایز 17.
دکتر برام عکس رنگی نوشت که تیر ماه روز بعد از اتمام قاعدگی انجام دادم.و خداروشکر دکتر بهم گفت اگر مختصر چسبندگی هم بوده برطرف شده و الان هیچ مشکلی نیست. همزمان در همون ماه از روز سوم شبی دوتا لتروزول خوردم باز هم بی نتیجه.
مرداد ماه از روز چهارم قاعدگی شبی دوتا لتروزول خوردم.و پودر اینو فولیک از روز پنجم .
روز دوازدهم قاعدگی سونو انجام دادم دوتا فولیکول داشتم یکی 18 و یکی 24.
همون روز آمپول اچ سی جی تزریق کردم ی دونه.
و ی شب در میان نزدیکی داشتم.ولی باز هم بی نتیجه.
من یک سالی هست که موقع پریود دو روز اولش لکه های قهوه ای میبینم بعد خونریزیم شروع میشه.بعضی وقتا تعداد روزهای لکه بینی ام تغییر میکنه.گاهی دو روز، گاهی سه روز و گاهی هم چهار روز.
امروز که 5 شهریور هست هم روز دومی هست که لکه های قهوه ای دیدم.
بخدا خسته شدم.ی طوری هم هست که اصلا نمیتونم به بچه فکر نکنم.چون خیلی به بچه علاقه دارم.و صبح تا شب که شوهرم از سرکار برمیگرده تنهام.
26 سالمه. بعد از ازدواجم ی کم چاقی شکمی آوردم.و اضافه وزن.
الان یک ماهی هست پودر اینو فولیک استفاده کردم چاق شدم و اضافه وزن هم پیدا کردم.
با توجه به این روند درمان عاجزانه خواهش میکنم منو راهنمایی کنید.توروخدا برام دعا کنید.
سلام
دوست عزیزم انشالله که زود زود بهترین ها رو از خدا هدیه بگیرید...
توجه کنید عزیزم شما مدت زیادی احتمال تخمک گذاری نداشته اید و حتی از زمانی که درمان هم کرده اید تازه 1 ماه است که تخمک آزاد کرده اید و نتیجه نگرفته اید.
از طرفی زوجهایی که هیچ مشکلی ندارند هم برای بارداری ممکن است 4- 5 ماه منتظر بمانند.
پس شما هم زمان آغاز شده را از مرداد بدانید و درمانتون رو هم منظم و تحت کنترل دقیق درمانگر، در این 4-5 ماه ادامه دهید
(بسیار هم خوب است که عکس رنگی و آزمایش همسرتون نرمال است)
انشالله چند ماه پشت هم تخمک گذاری داشته باشید نتیجه می گیرید.فقط یک شب درمیان اقدام کنید.
فقط باید آگاهی تون رو بالا ببرید و با استفاده از آن، استرس و ناامیدی و .. رو دور کنید تا زودتر نیتجه بگیرید.
كارشناس مامايي فيروز

ممنونم از کارشناس محترم که وقت میذارید و به سوالات ما پاسخ میدهید.
این ماه دکتر برام لتروزول از شب پنجم شبی دوتا. استرادیول از شب دهم تا شانزدهم شبی ی دونه. دوفاستون هم از 15 تا 25 شبی ی دونه نوشتن.
برام سونو هم نوشتن روز دوازهم که چون تعطیلی بود گفتن روز چهاردهم قاعدگی برو انجام بده.
ان شاءالله دامن همه ی خانم هایی که منتظر نی نی هستن هر چه زودتر سبز بشه. و خدا بهشون بچه سالم و صالح بده. به منم بده.
فکر میکنید این روند درمان خوبه؟

KarshenaseMamaee نوشته شده:سلام
روند معقولی ست اما خوب بودن آن برای شما بر اساس سونوگرافی که انجام می دهید مشخص می شود.
اینکه فولیکول و آندومتر چطور است؟
تا حالا که در مورد اندومتر دکتر بهم نگفته مشکلی دارم.
فولیکول هم خب بدون دارو اندازه اش 14 و یا 17 بوده و با دارو شده 18*24
این ماه باید از روز پنجم شبی دوتا لتروزول بخورم و چون روز دوازدهم و سیزدهم قاعدگیم تعطیلی هست،باید 14 قاعدگی برم سونو.

KarshenaseMamaee نوشته شده:عالیه عزیزم
فقط در این سونو لطفا از سونولوژیست آندومتر رو هم سوال کنید تااگر نازک است و ... دارو تجویز شود

سلام کارشناس عزیز.
ضخامت ی چیزی بود نوشته بود8. اندازه تخمک هم 23 بود. دکتر برام آمپول اچ سی جی تجویز کرد که شب ساعت نه آمپول رو تزریق کردم و فرداش ساعت یک بعد از ظهر نزدیکی داشتم.بعد از اونم ی شب در میان نزدیکی داشتم. توکل بر خدا

سلام کارشناش عزیزم خسته نباشید.عزاداریهاتون قبول باشه ان شاءالله.
این ماه دکتر برام لتروزول از شب پنجم شبی دوتا. استرادیول از شب دهم تا شانزدهم شبی ی دونه. دوفاستون هم از 15 تا 25 شبی ی دونه نوشتن.
طبق تجویز دکتر داروهامو خوردم.روز چهاردهم هم که سونو دادم و فولیکول 23 بود.شبش آمپول اچ سی جی ی دونه تزریق کردم.
هنوز پریود نشدم.امروز که پنجم مهر ماه هستش میشه سی و یک روز پریودی. ولی جایی شنیدم که با تزریق آمپول اچ سی جی و قرص دوفاستون تاریخ پریود تغییر میکنه. چند روز بعد از تزریق آمپول اچ سی جی پریود میشیم؟یا چند روز بعد از قطع دوفاستون؟؟
ممنون که با حوصله سوالهای منو میخونید و جواب میدید.
راستی سینه هام هم خیلی حساس شدن و درد میکنن.زیر دلم و تخمدان چپم هم گاهی اوقات تیر میکشه.که این علایم رو هر ماه موقع پریود داشتم.ولی احساس میکنم این ماه شدیدتر هست.

سلام عزیزم. میشه جواب آزمایش منو ببینید. من یکبار بارداری پوچ داشتم سال گذشته. الان هم 2 ماه گذشته باردار نمیشم. دکترم وقتاش دیره. من براش جوابو فرستادم گفته که فعلا متفورمین بخور و دستور خوردنشو داده بهم. در مورد تیروییدم من تا خرداد ماه روزی 25 میلی لیووتیروکسین می خوردم دکتر غددم تبدیلش کرد به 50 میل در روز و تمام هورمون های تیروییدم بهم خورد .
روز سوم پریودم آزمایش دادم. قبلش همه خوب بود. الان عدد amh من نشانه چیه؟
تنبلی تخمدان دارم که متفورمین داده؟

http://s8.picofile.com/file/8307546768/ ... c4f470.png

دلتنگ مادر نوشته شده:سلام کارشناش عزیزم خسته نباشید.عزاداریهاتون قبول باشه ان شاءالله.
طبق تجویز دکتر داروهامو خوردم.روز چهاردهم هم که سونو دادم و فولیکول 23 بود.شبش آمپول اچ سی جی ی دونه تزریق کردم.
هنوز پریود نشدم.امروز که پنجم مهر ماه هستش میشه سی و یک روز پریودی. ولی جایی شنیدم که با تزریق آمپول اچ سی جی و قرص دوفاستون تاریخ پریود تغییر میکنه. چند روز بعد از تزریق آمپول اچ سی جی پریود میشیم؟یا چند روز بعد از قطع دوفاستون؟؟
ممنون که با حوصله سوالهای منو میخونید و جواب میدید.
راستی سینه هام هم خیلی حساس شدن و درد میکنن.زیر دلم و تخمدان چپم هم گاهی اوقات تیر میکشه.که این علایم رو هر ماه موقع پریود داشتم.ولی احساس میکنم این ماه شدیدتر هست.
کارشناس جونم به سوال منم جواب بدید لطفا عزیزم

سلام
عزیزم دوفاستون پروژسترون است و بین 2تا 7 روز ممکن است پریود طول بکشد.
اما قاعدتا از 16 روز پس از تزریق ، معمولا بیشتر نمی گذرد.
الان احتمال بارداری دارید
اما چون طبق تجربه برخی ضمن همین درمان ها حتی 1 هفته تاخیر داشته اند زود آزماشی ندهید که زمان و هزینه تلف نشود
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان