ناباروری

سلام خانم کارشناس عزیز خسته نباشید
من حدود9ماهه اقدام به بارداری کردم ولی باردارنشدم که همسرم آز اسپرم داد دکتر گفت مورفولوژی 25 درصدیک مقدار پایینه وداروویتامین cویتامینe ,قرص پنتوکسی فیلین400 تجویز کرد که روزی 1از هر کدوم مصرف کنه میخواستم بدونم مورفولوژی 25 درصد باعث ناباروری میشه یا تاخیر و داروها چقد باید مصرف بشه؟
ممنونم از لطف بیکرانتون

Re: ناباروری

سلام خانم کارشناس من خودمم کم کاری تیروئید دارم حدود دو ساله که قرص لووکسین روزی نصف مصرف میکنم آزمایش tsh ,anti tpo ,prolactin دادم نتیجه آز خودمم میذارم ممنون میشم راهنماییم کنین

[]TSH(ECL) 1.05 μIU/ml 0.270-4.2
Anti TPO (ECL) 134.40 IU/ml < 34 : Negative
> 34 : Positive
Prolactin (Chemiluminescence) 43.13 ng/ml Female: R
Non Pregnant : 4.79 - 23.3
Male : 4.04 - 15.2
[/size][/b]
ممنون

دوست عزیزم متخصص حاذقی در مورد پایین نیامدن anti.tpo باید نظر دهند وگرنه محرک تیروئیدتون در رنج است
اما پرولاکتین تون که بالاست ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد.درمانگرتون اقدامی توصیه نکرده اند؟
كارشناس مامايي فيروز

مژده نوشته شده:ممنون از راهنماییتون
سرعت اسپرمها هم لب مرز است البته لزوماً آنرمال نیست .
پس داروی کمکی خوب است که تجویز شده در عین حال کلآً وضع بد نیست.(در حدی که احتمال بارداری بدون درمان هم می بوده )نگران نباشید.
كارشناس مامايي فيروز

مژده نوشته شده:خانم کارشناس مجددا سلام
من برای پرولاکتین بالام رفتم دکتر
واسم گلوکوفاژشبی1 عددوکابرگولین هفته ای 1 عدد ولتروزول از روز 3 پریودی نوشتن
خیلی غصه میخورم مشخص نیست تا کی باید دارو مصرف کنم؟
سلام
دوست عزیزم داروهاتون برای تنظیم سیکل و کمک به تخمک گذاری ست.زمانی که از تخمک گذاری مطلع باشید نیازی به لتروزول نیست(در ضمن ، در طی درمان با این دارو باید با سونوی حدود 11 و 12 سیکل از عمل دارو، بازخورد بگیرید) کابرگولین برای تنظیم پرولاکتین است و گلوفاژ هم در تنظیم غدد و نظم سیکل موثر است.
در مورد آنتی tpo متخصص غدد باید نظرشون رو بگیرید .گرفته اید؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 10 مهمان