راهنمایی درباره اسید فولیک

سلام خانم کارشناس. وقتتون بخیر. من 31 سالمه و میخام برای اولین بارداریم زمستان امسال اقدام کنم. خاستم ببینم بخاطر سنم که بالای سی هست لازمه اسید فولیک 5 میل بخورم یا همون 1 میل کفایت میکنه؟لازمه بگم مشکل یا بیماری خاصی توی فامیل نداریم. و اینکه مشکلی نیست شوهرم هم اسید فولیک بخوره؟

Re: راهنمایی درباره اسید فولیک

th13 نوشته شده:سلام خانم کارشناس. وقتتون بخیر. من 31 سالمه و میخام برای اولین بارداریم زمستان امسال اقدام کنم. خاستم ببینم بخاطر سنم که بالای سی هست لازمه اسید فولیک 5 میل بخورم یا همون 1 میل کفایت میکنه؟لازمه بگم مشکل یا بیماری خاصی توی فامیل نداریم. و اینکه مشکلی نیست شوهرم هم اسید فولیک بخوره؟
نیاز روتین برای مصرف همسرتون نیتس مگر اینکه متخصص به دلیل مورد خاصی تجویز کند.
بری خودتون همان 1 میلی گرم کافیست .به خصوص که در حالت عادی مصرف پیش از بارداری همان 400 میکروگرم کافیست
كارشناس مامايي فيروز

ممنون از راهنمماییتون. یه سوال دیگه هم دام ممنون میشم جواب بدین.
چند ماهیه از روز ۷ یا ۸ سیکل ترشحات کش دار و مخوص زمان تخمکگذاری روع مبشه و ماکزیمم تا روز ۱۲ ادامه داره.یعنی من قبل از ۱۲ سیکلم تخمکگذاری دارم؟از وقتی این تغییر اتفاق افتاده من چند روزیم زودتر پریود یشم.دوره های من بین ۲۸ تا ۳۰ روز متغیره.

با توجه به اینکه از 7 ام شروع و تا 12 ام هم طول می کشد نمی تواند کمک چندانی به تشخیص روز تخمک گذاری کند.چه بسا که طول سیکلتون هم به وقوع تخمک گذاری در زیر 13-14 ام ، صحه نمی گذارد.مگر اینکه همان 12 ام رو نهایتاً در نظر بگیریم
ترشحات سفیده تخم مرغی که نهایتا 1-2 روز در سیکل رویت می شوند (و در اواسط سیکل عمدتاً هستند)به نفع تشخیص تخمک گذاری خواهند بود.
كارشناس مامايي فيروز

یعنی ممکنه من اصلا تخمکگذاری نداشته باشم؟امروز روز پنجم پریود من هست و من یه بسته کیت تخمکگذاری خریدم.بنطرتون از چه روزی شروع به استفاده کنم؟راستش من همیشه پریودای منطم داشتم و تو چکاپام هم هیچوقت مشکل خاصی نداشتم
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 20 مهمان