عفونت

سلام کارشناس محترم امیدوارم که حالتون خوب باشه.
میخواستم بدونم که آیا همیشه عفونت با علایم سوزش و خارش و ترشحات بدبو ظاهر میشه؟یعنی عفونت بدون علایم هم هست؟اگر هست چطور مشخص میشه؟با معاینه یا آزمایش یا سونو؟آیا عفونت باعث عدم باروری میشه؟
ممنون میشم اگه پاسخ بدید.
شاد باشید

http://simingoli.blogsky.com

Re: عفونت

عفونت های درمان نشده ای که به بخش های فوقانی نظیر رحم و لوله ها و ... بکشد بله می تواند موجب نازایی و یا سقط باشد اما چنین عفونتی حتی اگر علامات خاصی فرد نداشته باشد که خیلی بعید است ، علائم ظاهری شدیدی در معاینه و دیدن دهانه ی رحم نشان می دهد.
كارشناس مامايي فيروز

سلام و خسته نباشین
میخواستم بپرسم برای درمان خارش دهانه واژن چه پمادی رو تجویز میکنین؟ عفونت داخلی ندارم خوشبختانه ولی حدود دو هفتست که دهانه واژنم خارش داره گاهی.
ایا پماد کلوتریمازول ۱ درصد میتواند کمکی کند؟
آیا نشستن داخل مخلوط سرکه سیب و آب میتواتد کمک کننده باشد؟
باتشکر

سوال دیگه ای که دارم اینه که آیا قرص دوفاستون رو باید حتما روز ۲۰ پریود شروع کرد؟
من دوره هام منظمه ، ۲۸ روزه یا ۲۹ روزست. نزدیک دوساله اقدام‌کردم برای بارداری هنوز موفق نشدم.
ماه قبل براثر خوردن قرص کلومیفن کیست اوردم و دکتر گفت از روز ۲۰ پریودم قرص دوفاستون به مدت ۵ روز روزی یک عدد مصرف کنم.
۵ روز بعد از قطع قرص، پریود شدم ولی مثل همیشه نبودم و خونریزیم خیلی کم بود .
این ماه مجدد رفتم سونو روز ۱۸ سیکلم و خوشبختانه از اون کیستها که تعدادشون حدود ۱۰ تا بود ، دیگه خبری نبود و خوشبختانه دوفولیکول غالب هم دارم که یکی ۲۳ میلیمتر و دیگری ۱۸ میلیمتراست.
همونطور که عرض کردم امروز روز ۱۹ پریودمه و دیروز که روز هجدهم سیکلم بود دو فولیکول غالب داشتم و مقدار خفیف مایع در کلدوساک مشاهده شده بود، آیا خوردن قرص دوفاستون برای این ماه هم ضروری است؟ اگه جوابتون مثبته ، آیا با خوردن این قرص از روز بیستم ، سرنوشت اون دوفولیکول چی میشه ؟ یا دیرتر باید بخورم؟ لطفا منو از این سردرگرمی دربیارین دوست عزیز. هزاران بار ممنونم که جوابگوی ما هستین.

سلام دوست عزیز
گاهی اوقات خارش به دلیل حساسیت پوستی است و گاهی به دلیل عفونت واژن و قسمت خارجی ناحیه تناسلی.هرچند شما علائمی را در ظاهر مشاهده نکنید .میتوانید یک دوره کلوتریمازول و هیدرو کورتیزون به صورت موضعی استفاده نمایید و در صورت عدم بهبودی به درمانگرتان مراجعه نمایید.معمولا ترکیب سرکه سفید و آب جهت پیشگیری مناسبتر است تا درمان.
خوشحالم کیستها بر طرف شده وضمنا پزشک با توجه به شرح حال و نتیجه آزمایشاتتان دوفاستون را از روز ۲۰برای شما تجویز کرده و قطعا تصمیم در مورد نحوه مصرف با ایشان است ولیکن تخمک گذاری با توجه به بالا رفتن هورمون Lhاتفاق می افتد و مصرف پروژسترون معمولا تداخلی با تخمک گذاری ندارد در نهایت بهتر است نظر درمانگرتان را در مورد نحوه مصرف دوفاستون در سیکل جویا شوید
كارشناس مامايي فيروز

سلام
ممنون که جواب دادین واقعیتش من دسترسی به پزشکم دیگه ندارم . واسه همین به شما زحمت دادم تا راهنماییم کنین . پس من این دوره هم دوفاستون میخورم از روز ۲۰سیکلم.
راستی چطور میزان LHبالا میره؟ آیا ممکنه اون فولیکول ۱۸ دو سه روز دیگه یعنی بیستم به بعد فعال بشه؟

سلام خاطره عزیز
هورمون lh توسط هیپوفیز ترشح میشود که تحت تاثیر هیپوتالاموس میباشد .بله در همان تاریخ شروع کنید. زمان دقیق تخمک گذاری را میتوان از طریق سونو پیگیری کرد
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان