مراقبت های قبل از مسجل شدن بارداری

سلام کارشناس عزیز
خسته نباشید. من در اقدام برای بارداری هستم خواستم بدونم اگه بعد از تخمک گذاری( قبل از اینکه معلوم بشه باردارم یا خیر) استخر برم اشکالی داره یا نه؟
و یه سوال دیگه اینکه اگه این مدت دراز نشست برم مشکلی ایجاد میشه یا نه؟ منظورم از مشکل اینه که مثلا لانه گزینی انجام نشه یا قبل از اینکه بفهمم باردارم سقط بشه و پریودی بیاد. الان سه ماهه اقدامم و خبری نیست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

http://ghasedakemehr.blogsky.com

Re: مراقبت های قبل از مسجل شدن بارداری

کارشناس عزیز من منتظر راهنمایی شما هستم. لطفا کمکم کنید. سه ماهه تو اقدامم و اگه جمعه پری بیاد هیچی به هیچی. احساس میکنم دارم اضافه وزن پیدا میکنم میترسم استخر یا درازنشت برم(بعد از تخمک گذاری،قبل از اینکه معلوم بشه باردارم یا خیر) فعلا هم که باردار نشدم و معلوم نیست تا کی ادامه پیدا کنه. میترسم شکم بزنم لطفا کمکم کنید.
در ضمن من با کاندوم پیشگیری میکردم و پری هام دقیق هستند. از تاریخ پری ها و با کمک کیت تخمک گذاری مشخصه که روز تخمک گذاری نزدیکی داشتم، 2 هفته وسط سیکل هم یک روز در میون نزدیکی دارم ولی تا الان که بارداری ایجاد نشده. به نظر شما مشکلی وجود داره؟ این ماه اگه نشد به متخصص مراجعه کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام کارشناس عزیز
من سه ماهه اقدامم و 2 ساله پیشگیریم با کاندوم بوده. پری هام کاملا دقیق بودن و آزهای پیش از بارداریم هیچ مشکلی نداشتن.جمعه 4 مهر باید پری میومد ولی هنوز نیومده، امروز صبح (شنبه 5 مهر) بی بی چک هم زدم منفی بود :-( پری هام دقیق بودن و از روی ماه های قبلی و تست LH روز تخمک گذاریمو پیدا کردم. ممکنه با وجود مثبت شدن LH تخمک گذاری انجام نشده باشه؟ اگه پری نیومد و بی بی چک هم مثبت نشد، باید چی کار کنم؟ 2 هفته وسط سیکل هم یک روز در میون نزدیکی داشتم اگه بارداری ایجاد نشه، به نظر شما مشکلی وجود داره؟ این ماه اگه نشد به متخصص مراجعه کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام نسیم جان
خدا رو شکر پری هات منظمه
من که هیچ وقت منظم نبود
حدود 2 سال هم قرص LD خوردم هم برای جلوگیری هم منظم بودن
اما وقتی قطع کردم تا 2 ماه پری نشدم.
بعد از آن با آمپول پری اومد.
نمیدونم
خیلی دارم غصه میخورم
تا حدودی پری هام بعدش منظم شد اما باز دوباره الان یک هفته هست که عقب افتاده. حالت های پری هم دارم بی بی چک هم گذاشتم منفی شد.
اما پری نیومد
نمیدونم باید چکار کنم تا پری هام منظم بشه

nasim-irani نوشته شده:سلام کارشناس عزیز
من سه ماهه اقدامم و 2 ساله پیشگیریم با کاندوم بوده. پری هام کاملا دقیق بودن و آزهای پیش از بارداریم هیچ مشکلی نداشتن.جمعه 4 مهر باید پری میومد ولی هنوز نیومده، امروز صبح (شنبه 5 مهر) بی بی چک هم زدم منفی بود :-( پری هام دقیق بودن و از روی ماه های قبلی و تست LH روز تخمک گذاریمو پیدا کردم. ممکنه با وجود مثبت شدن LH تخمک گذاری انجام نشده باشه؟ اگه پری نیومد و بی بی چک هم مثبت نشد، باید چی کار کنم؟ 2 هفته وسط سیکل هم یک روز در میون نزدیکی داشتم اگه بارداری ایجاد نشه، به نظر شما مشکلی وجود داره؟ این ماه اگه نشد به متخصص مراجعه کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
سلام پاسختون در پست دیگرتون است
كارشناس مامايي فيروز

سلام من تصميم به بارداري دارم . پريودهام داراي سيكل منظم 28الي 30روزه است ولي مدت 2 روز فقط خونريزي دارم اونهم خيلي زياد نيست
1)مي خوام بدونم با اين وصف من دچار تنبلي در تخمك گذاري هستم يا نه؟
2)آيا مربوط به نازكي ديواره رحمم هست كه فقط دوروز پريود ميشم؟واينكه درمانش چيه؟
3)دكتر برام مدروكسي تجويز كرده كه 10روز روزي دوتا از روز 16 پريود مصرف كنم.از اونجائيكه تخمكگذاريم توي همون روزهاست و جلوگيري نداريم مصرف اين دارو با لقاح و بارداري تداخل ايجاد نمي كنه؟اگر لقاح انجام بشه مصرف اين دارو باعث از بين رفتنش ميشه؟
4)آيا اين علائم منجر به ناباروري ميشه يا من هم مي تونم مادر شم؟
ضمنا پرولاكتينم هم بالا بوده(46) كه دارم روزي يك عدد بروموكريپتين مصرف ميكنم درست بعد از مصرف 7روز در تاريخي كه بايد پريود مي شدم پريود شدم ولي تمام دوروز پريودم بصورت لخته بود تا حديكه فقط با ادرار دفع ميشد
آيا اين به مصرف بروموكريپتين ارتباط داره يا نه لقاح انجام شده بوده ولي بدليل نازكي ديواره رحم و كمبود پروژسترون بصورت لخته دفع شده؟
ايا مدروكسي مي تونه منو باردار كنه؟
ممنون ميشم راهنمائيم كنيد

با سیکل منظمی که دارید احتمال تنبلی تخمدان و ناباروری و حتی نیاز به مدروکسی برای تنظیم قاعدگی، کم دیده می شود(البته مدروکسی پیشگیری از بارداری نمی کند و کمک به تنظیم خونریزی قاعدگی می کند)
اما با توجه به کم بودن خونریزی رحمی، برای تشخیص قطعی وضعیت تخمدان سونوگرافی و اطمینان از تخمک گذاری و چگونگی وضعیت آندومتر است که کمک میکند.
درمان بالا بودن پرولاکتین خودض کمک میکند که سیکل سالم تر داشته باشید و با تنظیم هورمون، احتمال داشتن تخمک گذاری در سیکل بالا می رود.
در مورد اینکه چرا سیکلتون خونریزی لخته اما کم داشته اگر در همان زمان آزمایش مثبتی داشتیم شاید می شد به این احتمال بارداری زود هنگام شک کنیم اما الان دلیلی برای آن شک نداریم. فقط باید علت کم بودن خونریزی بررسی شود
كارشناس مامايي فيروز

كارشناس محترم ممنونم از راهنمائيتون
با توجه به اينكه دكتر قرص مدروكسي پروژسترون رو تجويز كرده واسم اين سوال ذهنم رو مشغول كرده : اگر لقاح انجام شده باشه و بعد من اين قرص رو شروع كنم چه اتفاقي ميفته؟ آيا به نفع بارداريه يا به ضررش؟باعث از بين رفتنش ميشه ؟
و اينكه آيا در حين مصرف لقاح انجام ميشه يا خير؟
ممنون ميشم جواب بديد

سلام.آيا در زماني كه هنوز در اقدام براي بارداري هستيم اما هيچ چيز مسجل نشده خطر دارد كه ابروهايم را رنگ كنم؟
من اين كار را كردم و خيلي نگرانم
الان در روز بيستم سيكلم هستم و هنوز خيلي مونده تا معلوم بشه باردار شدم يانه
لطفا راهنماييم كنيد
ممنونم

سلام
خیر عزیزم (حتی در خورد بارداری منع قطعی ندارد)البته منظورم این نیست که اگر باردار شدید راحت این کار را انجام دهید بلکه منظورم این بود که بدانید حد نیاز برای نگرانی در چه اندازه است. (رنگ موی سربه دلیل جذب بالای پوست سر ممنوع است)
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 14 مهمان