قرص آگنوگل (یا قطره ویتاگنوس)

با سلام خدمت کارشناس عزیز،
من دارای پریود نامنظم و سیکل طولانی هستم که معمولا بیش از 35 روز هستش و همیشه بین 30 تا 40 روز نوسان دارد.جدیداً دچار چاقی خصوصا در ناحیه شکم شده ام سقط مول هم که 5 ماه پیش داشتم که قبل از اون فقط کیستهای ریزی در تخمدان داشتم(در اندازه یک نقطه) با قرص های لتروفم+دگزامتازون+ویتامین ای و سی و آمپولهای هاش سی جی و هاش ام جی همه باهم در1دوره همان ماه بادار شدم که آن هم جنین سالمی با جفت مول بود ا همان هفته هی اول بارداری که برای سونوقلب رفتم بهم گفته شد که 2کیست درتخمدان چپ و1 کیست در تخمدان راست با اندازه حدود35 میلی دام . بعد از سقط نیز درهمین اندازه ها ولی باتعداد بیشتردرتخمدانهام کیست داشتم و درحال حاضرنیز دارم ب این حساب آیا من تخمدان پلی کیستیک دارم و تنبلی تخمدان؟و آیا برای درمان بی نظمی قاعده گی کیست و تنبلی تخمدان من؛ استفاده از ویتاگنوس موثر می باشد ؟

Re: قرص آگنوگل (یا قطره ویتاگنوس)

این دو کیستی که در بارداری فرمودید داشتید فولیکول نیستند و واقعاً کیست هستند که باید با اختلاف 1 ماه سونو شوند و اگر برطرف نشده بودند حتماً دارو جهت برطرف شدن آنها مصرف کنید.چرا که بالای 30 میلی متر هستند. و اینها ارتباطی به تخمدان پلی کیستیک(که تخمدان پر از فولیکول های ریز است(زیر 30 میلی متر و حداقل 5 تا)و در واقع تنبلی تخمدان است) ندارد.
اما در رابطه با سونوی بعد سقطتون هم: کیستهای ریز هم تنبلی تخمدان اند اما بزرگتر از 3 سانت باید کیست محسوب شود و پیگیری و ...
در حد شنیداری ، از مفید بودن آگنوگل شنیده ام اما تحقیقی در این زمینه نداشته ام.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 65 مهمان