Re: اسيد فوليك يك ميلى گرمى

سلام
من سه ماهه برای بارداری اقدام میکنم و موفق نشدم. از اردیبهشت ماه خودم و همسرم اسیدفولیک 5 میخوریم.مشکلی وجود نداره؟ با توجه به اینکه دکتر بعد از آزمایش های قبل از بارداری بهم گفت اسید فولیک رو از سه ماه قبل شروع کن از اردیبهشت خوردم. ولی نگفت 1 یا 5؟!! من و همسرم 5 میخوریم. چون تمایلمون به داشتن پسره همسرم هم میخوره ویتامین C هم مصرف میکنه.ایرادی نداره؟

سلام
یه سوال دیگه هم دارم. من بعد از نزدیکی منی از بدنم خارج میشه، ممکنه این خارج شدن منی در حالت عادی نشون دهنده مشکلی باشه؟ البته این ماه ها که اقدام کردم تا 20 دقیقه ای پاهامو بالا گرفتم که خارج نشه و فکر کنم نشد. ولی باردار نشدم.ممکنه عدم وقوع بارداری به این ربط داشته باشه؟ممکنه لطف کنید و جواب منو بدید. من خیلی نگرانم. اصلا فکر نمیکردم باردار شدن اینقدر سخت باشه!!!

nasimehdy نوشته شده:سلام
من سه ماهه برای بارداری اقدام میکنم و موفق نشدم. از اردیبهشت ماه خودم و همسرم اسیدفولیک 5 میخوریم.مشکلی وجود نداره؟ با توجه به اینکه دکتر بعد از آزمایش های قبل از بارداری بهم گفت اسید فولیک رو از سه ماه قبل شروع کن از اردیبهشت خوردم. ولی نگفت 1 یا 5؟!! من و همسرم 5 میخوریم. چون تمایلمون به داشتن پسره همسرم هم میخوره ویتامین C هم مصرف میکنه.ایرادی نداره؟
اسید فولیک زیادی اصلاً توصیه نمی شود همان 1 میلی گرم و خودتون باید مصرف کنید.
كارشناس مامايي فيروز

nasimehdy نوشته شده:سلام
یه سوال دیگه هم دارم. من بعد از نزدیکی منی از بدنم خارج میشه، ممکنه این خارج شدن منی در حالت عادی نشون دهنده مشکلی باشه؟ البته این ماه ها که اقدام کردم تا 20 دقیقه ای پاهامو بالا گرفتم که خارج نشه و فکر کنم نشد. ولی باردار نشدم.ممکنه عدم وقوع بارداری به این ربط داشته باشه؟ممکنه لطف کنید و جواب منو بدید. من خیلی نگرانم. اصلا فکر نمیکردم باردار شدن اینقدر سخت باشه!!!
سلام
نه اصلاً عزیزم.
عادی اش همین است و مانع بارداری هم نیست همان ابتدا اسپرمها حرکتشان ره به سمت بالا شروع میکنند و سرعت بالایی هم دارند.
یک توصیه دوستانه : اغلب کسانی که شاهد بوده ام و برای سریع تر باردار شدن سعی بسیار می کردند و مدام ذهنشون مشغول بود و ... وقتی نتیجه گرفتند که دیگر ریلکس شده بودند و به خدا سپرده بودند و فقط خیلی عادی اقدام می کردند همین! و در این آرامش(و به اصطلاح بی خیالی) یک دفعه تاخیر قاعدگی شون ، غافلگیرشون کرده و ...
پس دوست عزیزم سعی کنید بارداری رو سخت نگیریدو آرام و شاد باشید !
به امید خبر خوش بارداری تون
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیز سلام
من دوباره برای بارداری اقدام کردم و 1 شب در میون نزدیکی داشتم و الان 26 پریم. من همیشه موقع تخمک گذاری درد یکطرفه رو احساس میکردم این ماه بعد از تخمک گذاری هر دو تخمدانم تیر میکشن دردش زیاد نیست و اذیت نمیکنه، ولی برطرف نشده، ترشحاتم هم زیاد شده،که البته بوی نامطبوع نداره، اینا از علایم بارداریه یا ممکنه کیستی چیزی باشه؟!! ممنون میشم راهنماییم کنین. تا حالا همیشه پری هام منظم و سر موعد بوده، ممکنه کیست داشته باشم؟

از آنجا که داروی محرک تخمک گذاری مصرف نمی کنید تا زمانی که درد شدید نشده یا پس از 11 هفته ادامه دار نشده است، نیاز به پیگیری نداردو در مورد بارداری هم : بدیهی ست که مادران از این گونه علائم را در اوایل بارداری خود ذکر می کنند اما چون مشخصات بارزی نیستند به تشخیص بارداری کمک نمی کنند. بنابراین فعلاً تا تاخیر قاعدگی اقدام خاصی نداریم
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز
خسته نباشید. من در اقدام برای بارداری هستم خواستم بدونم اگه بعد از تخمک گذاری( قبل از اینکه معلوم بشه باردارم یا خیر) استخر برم اشکالی داره یا نه؟
و یه سوال دیگه اینکه اگه این مدت دراز نشست برم مشکلی ایجاد میشه یا نه؟ منظورم از مشکل اینه که مثلا لانه گزینی انجام نشه یا قبل از اینکه بفهمم باردارم سقط بشه و پریودی بیاد. الان سه ماهه اقدامم و خبری نیست. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.
http://ghasedakemehr.blogsky.com

سلام
خیر اگر از ایمنی استخر مطمئنید ، شنای نرم و عادی مشکلی ندارد.
دراز نشست هم : در موردش مقاله ی مطمئنی که عارضه ی سقط رو .. را ثابت کند ندیده ام اما کلاً در مورد ضرر نداشتنش برای بانوان ، نظرات متفاوت است
كارشناس مامايي فيروز

خیلی ممنون که جوابمو دادید. مشکل دیگه ای برام پیش اومده که اگه راهنمایی کنید ممنون میشم.
من سه ماهه اقدامم و 2 ساله پیشگیریم با کاندوم بوده. پری هام کاملا دقیق بودن و آزهای پیش از بارداریم هیچ مشکلی نداشتن.جمعه 4 مهر باید پری میومد ولی هنوز نیومده، امروز صبح (شنبه 5 مهر) بی بی چک هم زدم منفی بود :-( پری هام دقیق بودن و از روی ماه های قبلی و تست LH روز تخمک گذاریمو پیدا کردم. ممکنه با وجود مثبت شدن LH تخمک گذاری انجام نشده باشه؟ اگه پری نیومد و بی بی چک هم مثبت نشد، باید چی کار کنم؟ 2 هفته وسط سیکل یک روز در میون نزدیکی داشتم اگه بارداری ایجاد نشه، به نظر شما مشکلی وجود داره؟ این ماه اگه نشد به متخصص مراجعه کنم؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.
http://ghasedakemehr.blogsky.com

خیلی بعید است که تخمک گذاری نداشته باشید و بدیهی ست که رخ ندادن بارداری اصلاً به معنای لزوم وارد کردن مشکلی بر تخمک گذاری نیست و بارداری زمان می خواهد حتی اگر همه چیز مساعد باشد.3 ماه هم اول راه است دوست عزیزم .البته امیدورام که در بهترین زمان ممکن نتیجه بگیرید .
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 27 مهمان