اندازه فوليكول

با سلام و تشکر از سایت خوبتون. من عضو جدید هستم و شیفته سایتتون شدم.
من 30 سال دارم و قصد بارداری دارم. همه مشخصات سونوی من خوب بود. به جز فولیکول ها

دوره هام متوسط 38 روزست اما نامنظم هست بعضی اوقات در رنج 30 تا 45 روز بودم.دوره قبل که 38 روزه بود روز 24 سیکلم با سونوی معمولی فولیکول 11 میل داشتم .( روز بیست و سه سیکل درد در سمت راستم داشتم به مدت نیم ساعت) و 14 روز بعد پریود شدم . آیا همون روز 23 تخمک گذاریم بوده ؟
اما این دوره به مدت 20 روز میخک استفاده کردم و در روز 17 و 18 خیلی خیس می شدم و در روز 19 دوره فولیکول 15 داشتم . و فرداش خیلی سمت راست دلم درد می کرد ( با توجه به اینکه در روز 14 همین سیکل فولیکول غالب نداشتم و چیزی دیده نشده بود)

چند دکتر رفتم بعضی ها گفتن ایرادی نداره شروع به اقدام کن.
اما یک دکتر به من گفت تخمدان هام تنبل هستن و باید همزمان با اقدام قرص متفورمین استفاده کنم. من از دارو استفاده کردن به خاطر عوارضش خوشم نمی یاد. . چون تمایل به جنسیت پسر دارم و شنیدم متفورمین تاثیر در دخترزایی داره. بآيا بارداري با فوليكول كوچك اتفاق مي افته يا نه ؟ آيا سونو وا‍ينال روز دقيق تخمك گذاري رو مي گه و بهتره چه روزي سونو وا‍ينال بدم ؟
ممنون مي شم اگر پاسخ بدين

Re: اندازه فوليكول

سلام
فوليكول اگر به 23 ميلي متر برسد آزاد مي شود اگر كوچك باشد احتمال تخمك گذاري نمي گذاريم.
متفويمن در موقيعت هاي نظير شما كمك كننده است كه اغلب متخصصين هر 8 ساعت به تدريج تجويز مي كنند و كمك به تنظيم مي كند.
سيكلهاي بالاي 35 روز هم نرمال محسوب نمي شود. سونو با سنجش سايز فوليكول روشن مي كند كه تخمك احتمالا چند روز ديگر مشخص مي شود؟
رشد فوليكول:‌روزي 2-3 ميلي متر
كارشناس مامايي فيروز

با سلام از پاسختون خانم كارشناس مجترم . ببخشيد مي دونم سوالام زياده و خسته كننده . اما مي شه يك سوال ديگه ازتون بپرسم. يعني حتي با وجود علايم تخمك گذاري مثل درد و خيس شدن، باز تخمكي آزاد نشده است ؟؟؟ خواهش مي كنم راهنماييم كنيد چون من همش در قبل از حدود تخمك گذاريم سونو دادم و فوليكول بوده . پس اگر نزديكي هاي سيكلم هم برم سونو و تخمك گذاري نداشته باشم باز بايد فوليكول ديده بشه؟؟؟؟

vidajoon نوشته شده:با سلام از پاسختون خانم كارشناس مجترم . ببخشيد مي دونم سوالام زياده و خسته كننده . اما مي شه يك سوال ديگه ازتون بپرسم. يعني حتي با وجود علايم تخمك گذاري مثل درد و خيس شدن، باز تخمكي آزاد نشده است ؟؟؟ خواهش مي كنم راهنماييم كنيد چون من همش در قبل از حدود تخمك گذاريم سونو دادم و فوليكول بوده . پس اگر نزديكي هاي سيكلم هم برم سونو و تخمك گذاري نداشته باشم باز بايد فوليكول ديده بشه؟؟؟؟
سلام ویداجان!
علائم کمک می کند اما 100 درصد نیست. سونو دقیق تر است
می بخشید متوجه سوال آخرتون نشدم...؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 79 مهمان