Re: اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در بارداری

سلام دوست عزیز
در صورتیکه سیکلهای شما منظم و۲۸روزه باشد انتظار میرود حول و حوش روز ۱۴سیکل تخمک گذاری اتفاق بیفتد.احتمال اینکه تخمک گذاری اتفاق افتاده باشد و هیچ علامتی در سونو مشهود نباشد کم است.ضمنا از اولین روزهای سیکل قاعدگی یعنی زمانیکه شما تازه پریود میشوید فولیکولها تحت تاثیر هورمونها شروع به رشد میکنند و در اواسط سیکل، فولیکولی که به رشد مناسب رسیده تحت تاثیر همان هورمونها آزاد شده و تخمک گذاری اتفاق می افتد.پس متاسفانه از این به بعد امکان رشد مناسب برای فولیکولها وجود ندارد

كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس محترم من ۴۲ سال سن دارم تازه ۱۸ماه ازدواج کردم ابان پارسال با اولین اقدام باردار شدم که قلب تشکیل نشد و دی ماه سقط شد وتا اردیبهشت جلوگیری داشتم سیکل من قبلا ۲۸ روزه بوده ولی الان ۲۶ روزه هست من ماه پیش بدون دارو فولیکول ۲۱ داشتم که نگرفت این ماه با خوردن لتروزول و ۳تا امپولhmg فولیکولم روز ۱۱ سایزش ۱۰ بود ولی ۳تا به نظرم این دارو روی من جواب نمیده ی دکتر دیگه بهم گفته بود از ۱۰روز مونده به پری استرادیول بخورم روزی ۲تا و از روز سوم کلومفین روزی ۲تا که من هنوز نخوردم به نظرتون این تجویز خوبه؟ یا ممکنه اونم جواب نده؟ عکس و ارمایشام خوبه بجز ذخیره تخمدانم ۵./۰ هست لطفا راهنمایی کنید میخوام زود بچه دار بشم ممنونم

سلام دوست عزیز
عزیزم با توجه به اینکه كمی سنتان بالاست و احتمالا تعداد فولیکول هایتان نسبت به خانمهای با سن کمتر محدودتر است و با توجه به میزان Amh، برای اینکه زمان را از دست ندهید بهتر است از ابتدا به یک مرکز نازایی که به صورت تخصصی کار میکنند مراجعه نمایید.ضمنا خدمتتان عرض کنم که مصرف داروهای تحریک تخمک گذاری باعث از دست دادن تعداد بیشتری فولیکول میشود واین برای شما که ذخیره تخمدانی کمی دارید چندان مناسب نیست
كارشناس مامايي فيروز

سلام روز بخیر من ۲۴ مرداد انتقال جنین داشتم .بعد از ۱۳ روز از انتقال آز بتا تیتر دادم ۲۷۶ بود آیا بارداری من قطعی هست یا باید از بتا بدم تا بتا به ۱۵۰۰ برسه .برا دیدن جنین و ساک حاملگی کی باید اقدام کنم
ممنون از سایت خوبتان

لیکول نرمال و بالغ که آماده لقاح و تخمک گذاری است در حدود 18 تا 30 میلی متر قطر دارد. در سیکل منظم، فولیکول های مختلفی بزرگ و بالغ میشوند  اما تنها یک فولیکول می تواند پروسه بالغ شدن را در هر ماه کامل کند. 

سلام خانوما اگه کسی شرایطش مثل من بوده لطفا جواب بده.من تنبلی تخمدان دارم از روز 3 تا 7 پری لتروزول مصرف کردم و روز 8و 9و 10 هم امپول hmg زدم قراره روز 13 برم سونو اگه تخمک خوبی بود hcg بزنم کسی با این داروها باردار شده؟؟؟؟

کناف سقف
شرکت گچبری پلیمری لوگوکات با مجرب‌ترین پرسنل و پیشرفته‌ترین لوازم روز دنیا در خدمت شما هموطنان عزیز میباشد تا منازل و مکانهای شما را با بهترین گچبری پلی استایرن به سلیقه شما طراحی، گچبری و نورپردازی کند. ما از ابتدا تا انتهای اجرای کار در کنار شما خواهیم بود.
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان