Re: اندازه ی فولیکول وتاثیر ان در بارداری

سلام خسته نباشید ,من با خوردن قرص لتروزل ,و امپول هاچ ام جی ,روز دوازدهم پریودیم سونو دادم ,و فولیکول قالب,۲۳ هست ,در تخمدان سمت راست مشاهده شده ,اما چپم سایز بالاتر از ۵ هست ,اندومتریوزم هم ۹ میباشد ,امکان بارداری چقدر است ?

باوجودکیست هم میتوان باردار شد؟

سلام وقتتون بخیر ممنون ازاینکه وقتتونو دراختیارما میزارین.من24سالمه برای بارداری اقدام کردم اما موفق نشدم رفتم برام ازمایش نوشت ک کم کاری تیروییدداشتم و9.13بودوپرولاکتینمم بالا بود دکترم قرص دادبرای یماه و تکرارازمایش زدن برام بعد ی ماه رفتم از دادم شده بود0.1ک دکترم گف خوبه وقرصمو ازین ببد یروز کامل بخورم ی روزنصف تاوقتی باردارشم بازم ازدادم ک همون بود گفت ازین ببد فقط نصف بخور.پرولاکتینمم پایین اومد گفتن هردوهفته نصف قرص.باوجودکم کاری نه وزنم بالا رف ن پریودم نامنظم بودنهایتش دوروز عقب میفتاد این سری پریودم ی هفته جلوافتاد و22روزخونریزی داشتم ک رفتم برام قرص استرومارینوپروژسترونوامپول استرادیول دادوسونونوشت همون شب امپولوزدم تا5روز استرومارین استفاده کردم ازروز6استرومارین باپروژسترون ب مدت ده روز.تو سونو هم نوشته بود درزمینه تخمدان راست تصویرکیست حاوی اینترنال اکو وسپتای ظریف داخلی به ابعاد 28*47م.م مشاهده شد.مختصر مایع ازاد درفضای کلدوساک خلفی مشاهده شد....دکترم دو ورق مارولین داد.اول اینکه اینی ک توسونونوشته یعنی چی؟دوم اینکه مارولین ضررنداره؟اترش تا چندمدت تو بدن باقی میمونه؟داروگیاهیم میتونم استفاده کنم؟واینکه برا بارداری چیکارکنم زودتر نتیجه بگیرم هفت ساله ازدواج کردم.ممنون میشم راهنماییم کنین

۲۸۱۸۲۸۱۸ نوشته شده:سلام خسته نباشید ,من با خوردن قرص لتروزل ,و امپول هاچ ام جی ,روز دوازدهم پریودیم سونو دادم ,و فولیکول قالب,۲۳ هست ,در تخمدان سمت راست مشاهده شده ,اما چپم سایز بالاتر از ۵ هست ,اندومتریوزم هم ۹ میباشد ,امکان بارداری چقدر است ?
سلام
همین که فولیکول بالغ دارید پس شانس بارداری بالاست ان شاءالله
یکی هم کافیست
كارشناس مامايي فيروز

Re: باوجودکیست هم میتوان باردار شد؟

zrastegar74617 نوشته شده:سلام وقتتون بخیر ممنون ازاینکه وقتتونو دراختیارما میزارین.من24سالمه برای بارداری اقدام کردم اما موفق نشدم رفتم برام ازمایش نوشت ک کم کاری تیروییدداشتم و9.13بودوپرولاکتینمم بالا بود دکترم قرص دادبرای یماه و تکرارازمایش زدن برام بعد ی ماه رفتم از دادم شده بود0.1ک دکترم گف خوبه وقرصمو ازین ببد یروز کامل بخورم ی روزنصف تاوقتی باردارشم بازم ازدادم ک همون بود گفت ازین ببد فقط نصف بخور.پرولاکتینمم پایین اومد گفتن هردوهفته نصف قرص.باوجودکم کاری نه وزنم بالا رف ن پریودم نامنظم بودنهایتش دوروز عقب میفتاد این سری پریودم ی هفته جلوافتاد و22روزخونریزی داشتم ک رفتم برام قرص استرومارینوپروژسترونوامپول استرادیول دادوسونونوشت همون شب امپولوزدم تا5روز استرومارین استفاده کردم ازروز6استرومارین باپروژسترون ب مدت ده روز.تو سونو هم نوشته بود درزمینه تخمدان راست تصویرکیست حاوی اینترنال اکو وسپتای ظریف داخلی به ابعاد 28*47م.م مشاهده شد.مختصر مایع ازاد درفضای کلدوساک خلفی مشاهده شد....دکترم دو ورق مارولین داد.اول اینکه اینی ک توسونونوشته یعنی چی؟دوم اینکه مارولین ضررنداره؟اترش تا چندمدت تو بدن باقی میمونه؟داروگیاهیم میتونم استفاده کنم؟واینکه برا بارداری چیکارکنم زودتر نتیجه بگیرم هفت ساله ازدواج کردم.ممنون میشم راهنماییم کنین
سلام عزیزم کیست تون باید بررسی شود
سونوی داپلر و آزمایش مارکر ها
در مورد داروها:به نظرم به متخصص حاذق دیگری هم مراجعه کنید
و نظرشان رو راجع به مصرف داروهایی که داشتید و باید داشته‌باشید بگیرید
كارشناس مامايي فيروز

سلام ,سال نو برهمگی مبارک باشه ,من یه فولیکول ۲۳ در تخمدان چپم پیدا شده بود ,روز دوازدهم پری سونو دادم ,الان ۵روز از وعده سیل ماهانه م گذشته ,فقط نوک سینه م درد میکنه ,بنظرتون امکان داره باردار هستم

سلام عزیزم سال نو شما هم مبارک باشد ،
با توجه به سایز فولیکول و تأخیر در موعد پریود شدنتان احتمال بارداری وجود دارد حتما با آزمایش بتا از بارداربودن خود اطمینان حاصل نمایید .
كارشناس مامايي فيروز

سلام,من قبلا دوره سیکلم ۲۸ روزه یا ۳۰ روزه بوده ,الان که قرض لتروزل و امپول هاچ ام جی میزنم,شروع پریم ۳۵ روزه میشه ,چرا اینطور میشه ?و سوال دیگه اینکه ,چند دوره ازاین قرصا و امپول میبایست استفاده کرد?اگه باردار نشم چه اقدامی بعدش باید انجام داد?ممنون و سپاس ازاینکه صبورانه برای ما وقت میزارید

باسلام ,سال ۹۶یک دوره مصرف کردم ,و سال ۹۷ دو دوره ,قرص لتروزل ,هاچ ام جی با قرص متفورمین و فولیک اسید ,بنده کیست پلی کیستی دارم ,و اخرین سونو یک فولیکول ۲۳ پیدا شد ,الان ,۷روز از پری گذشته ,و یک روز لک بینی داشتم ,ایا امکان بارداری هست

سلام دوست عزیز
داروهایی که برای شما تجویز شده باعث رشد فولیکول با اندازه مناسب شده در صورت آزاد شدن این فولیکول و داشتن نزدیکی مناسب احتمال بارداری حتی با لکه بینی هم وجود دارد.پس حتما با انجام آزمایش از بارداری خود اطمینان حاصل کنید و در صورت باردار بودن برای قطع لکه بینی با درمانگر بالینی خود مشورت نمایید.
كارشناس مامايي فيروز

سلام من بعد از خوردن کلومیفن و....... برای سونو که رفتم ۳تا فولیکول ۱۸. ۲۰ .۲۲ داشتم روز ۱۳ پریودی (۲۳ اسفند )۲ تا آمپول hcg زدم .
موعدم ۱۱ بود ولی الان ۴ روز میگذره پریود نشدم.
دو روز پیش بی بی زدم منفی شد.
یعنی زود بوده برای بی بی؟ کی آزمایش بدم؟ ممکنه باردار باشم؟ خیلی نگرانم
هیچ علایم پریودی نداشتم تازه یکم کمردرد دارم

سلام دوست عزيز
با انجام آزمايش خون(آزمايش بتا) ميتوانيد از بارداري خود اطمينان حاصل كنيد.در صورت عدم دسترسي به آزمايشگاه پس از ٥ روز از تاخير قاعدگي از بيبي چك استفاده كنيد.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 12 مهمان