Re: عکس رنگی چسبندگی لوله های فالوپ فوری فوری....

سلام ميشه عکس رنگي منم تفسير کنيد خيلييييييييييييييي نگرانم
پس از تزريق ماده حاجب کانال سرويکال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پر شده است. کاويته رحم نسبتا جادار و کورنها کشيده و بدنه سيلندريک و جسم رحم در قسمت وسطي حفره لگن و در پوزيسيون آناتوميک قرار دارد. در کليشه a که ماده حاجب به مقدار کم تزريق گرديده علاوه بر air bubble تصويري به شکل vertical defect در کناره چپ کاويته رحم mucous filament و پاتالوژيک نمي باشد. کانال سرويکال نسبتا کوتاه و دفورمه و به شکل ball shaped و چينهاي پالميت برجسته است . همچنين تصويري به شکل round defect در کناره فوقاني و راست کانال سرويکال مانند توده فضاگير نمايان است. ناحيه ايسم باريک و طويل و رژيد و خميده و به شکل treadlike نمايان است . اين تغييرات زمينه را براي infertility فراهم مي نمايد که در صورت لزوم توجه به آن توصيه مي گردد. معذالک بررسي اين ناحبه با بوژي و يا هيستومتر جهت تشخيص افتراقي از اسپاسم توصيه مي گردد. هر دو fallopian tubed از ماده حاجب پر شده ناحيه ايسميک لوله ها باريک و قسمت ديستال پيچيده است. در کليشه کنترل هر دو لوله باز و پرمابليته لوله چپ کمتر از طرف مقابل است. در postdrainade film ماده حاجب لوکاليزه در طرف راست و پيچيدگي لوله ها به خصوص لوله چپ و کانال سرويکال باقيمانده و تخليه و پخش دارو به موقع انجام نگرفته است.

سلام خانم fsamiei
میشه بپرسم در عکس رنگی دردم داشتی؟
در ضمن من شنیدم که اگه در جواب عکس بگن ماده حاجب کاملا وارد شده یعنی چسبندگی شما برطرف شده تازه اگه خود دکترت نظری نداشت؟
اینایی که تو میگی خیلی با نتیجه عکس من فرق داشت.تو جواب من فقط 3 تا جمله بود که تو آخرش نوشته بود نرمالیته!
اصلا نگران نباش

سلام
باشه البته من فردا ساعت 2 نمي تونم بيام ولي صبح تا ساعت 11 مي تونم بيام بعدش 3شنبه هم ميتونم بيام
هنوز دکي نرفتم
من بچه اولم هست کار خاصي نکردم حدود 1 سال اقدام داشتم و نشد رفتم دکي برام عکس رنگي نوشت که اونم جوابش بالا هست خيلي نگرانم

خالق جونی نوشته شده:با تشکر از پاسخ شما
دکتر از ۱۰ قاعدگی به مدت ۱۰شب رزیم رابطه داده.ماه های قبلم همین.
اما برای همسرم و من اینکار سخته میشه یکی درمیان بشه؟
بازم ممنون
بله کلآً یک شب درمیان باید باشد
كارشناس مامايي فيروز

سلام ميشه عکس رنگي منم تفسير کنيد خيلييييييييييييييي نگرانم
پس از تزريق ماده حاجب کانال سرويکال و رحم و هر دو لوله از ماده حاجب پر شده است. کاويته رحم نسبتا جادار و کورنها کشيده و بدنه سيلندريک و جسم رحم در قسمت وسطي حفره لگن و در پوزيسيون آناتوميک قرار دارد. در کليشه a که ماده حاجب به مقدار کم تزريق گرديده علاوه بر air bubble تصويري به شکل vertical defect در کناره چپ کاويته رحم mucous filament و پاتالوژيک نمي باشد. کانال سرويکال نسبتا کوتاه و دفورمه و به شکل ball shaped و چينهاي پالميت برجسته است . همچنين تصويري به شکل round defect در کناره فوقاني و راست کانال سرويکال مانند توده فضاگير نمايان است. ناحيه ايسم باريک و طويل و رژيد و خميده و به شکل treadlike نمايان است . اين تغييرات زمينه را براي infertility فراهم مي نمايد که در صورت لزوم توجه به آن توصيه مي گردد. معذالک بررسي اين ناحبه با بوژي و يا هيستومتر جهت تشخيص افتراقي از اسپاسم توصيه مي گردد. هر دو fallopian tubed از ماده حاجب پر شده ناحيه ايسميک لوله ها باريک و قسمت ديستال پيچيده است. در کليشه کنترل هر دو لوله باز و پرمابليته لوله چپ کمتر از طرف مقابل است. در postdrainade film ماده حاجب لوکاليزه در طرف راست و پيچيدگي لوله ها به خصوص لوله چپ و کانال سرويکال باقيمانده و تخليه و پخش دارو به موقع انجام نگرفته است.
کارشناس مامایی عزیز لطفا جواب بدید . در ضمن من اون تصاویر رو فقط در یک کلیشه دیدم و در بقیه کلیشه ها نبودن

سلام
اصلا نگران نباش، دکتر من بهم گفته 99 درصد مشکلات زنان برطرف میشه، همسرت مشکلی نداشته؟
دکتر به من گفت جز پرولاکتین بالا و چسبندگی مشکل دیگه ای ندارم اما تو این یک سال با تمام داروهایی که مصرف کردم باردار نشدم.
عکس رنگی فقط یکی از کارهایی که باید انجام بدی، آز خودت و همسرت سونو داخلی و .... کارهای مرحله بعدی که واقعا کمک میکنه که باردار بشی.

fsamiei نوشته شده:سلام ميشه عکس رنگي منم تفسير کنيد خيلييييييييييييييي نگرانم
کارشناس مامایی عزیز لطفا جواب بدید . در ضمن من اون تصاویر رو فقط در یک کلیشه دیدم و در بقیه کلیشه ها نبودن
پاسختون که در پست دیگرتان بود رو دیدید دوست عزیز؟
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 16 مهمان