نتیجه آزمایش اسپرم همسرم فوری فو

با سلام
فوری فوری
یه سوال
همسرم آزمایش داده لطفا بررسی کنید و بمن کمک کنید
Semen Analysis

Semen Analysis Result Unit Refrence Range
Volume 2.3 ML 2-6
Color and appearance Milky Milky
Viscosity Normal
PH 7.8 7.2-7.8
Liquefaction 25 Min Complete in 10-30min
Total Sperm Count 108.8 Milion >20Milion
Motility 95 %
Progressive grade0 5 %
Progressive grade1 85 %
Progressive grade2 5 %
Progressive grade3 10 %
Morphology normal 75 %
Pin-head 15
Giant-heat 10 % <40
W.B.C 7-9 HPF Occasional
R.b.C 1-2 HPF Occasional

این آزمایش رو همسرم گرفته من سر در نمیارم خواهش می کنم کمکم کنید می خوایم بریم یزد2 اردیبهشت تا اون موقع نصف جون میشم از مهر 89 تصمیم به بارداری دارم و با تشخیص تنبلی تخمدان و رفع اون با مصرف داروهای تقویت تخمدان و خوردن خوراکیهای گرم و ورزش کردن و تغییر تغذیه مشکلم حل شده اما احساس کردم شاید مشکل از همسرم میتونه باشه خواهش میکنم سریع جواب بدین متاسفانه خیلی افسرده شدم و حالا همسرم هم نبود بچه رو احساس میکنه و خیلی دوست داره بچه دار بشیم یه بار هم ناراحت شد که هر ماه علاوه بر شروع پریود من اون هم ناراحت میشه چون من یه دست گریه رو حتما باید بزنم شبهایی هم که بخاطر تشکیل نطفه بچه کنار هم هستیم همسرم بیان کرد که استرس و فشار به اون هم وارد میشه و میترسه از اینکه ناتوان باشه و نمیتونه کمکم کنه خواهش میکنم سریع جواب بدین در مورد آزمایش همسرم حتما نظر بدین saghar61kasra@yahoo.com

سلام
فاکتورهای آنالیز اسپرم همسر شما نظیر حجم مایع منی، تعداد اسپرم و درصد اسپرمهای با شکل نرمال، زمان مایع شدن ، ph همه نرمال است اما سرعت اسپرمها پایینتر از حد نرمال است( درصد اسپرمهای متحرک کلاً بالاست و 95 % است اما پریود 2و 3 که بیشتر مطلوب ما می باشد و در واقع اسپرمهای متحرک پیشرونده است 15% است. و گلبول سفید هم کمی بالاست.
البته لازم به ذکر است:
کیفیت مایع منی در یک فرد روز به روز متغیر است و همین طور نتایج انالیز مایع منی بسیار وابسته به تکنیک جمع اوری نمونه دارد.
برای به دست اوردن میزان پایه کیفیت اسپرم بایستی حدلقل ۲ نمونه انالیز مایع منی انجام شود.
در ضمن تشخیص قطعی و نیاز یا عدم نیاز به درمان با ارولوژ است.
كارشناس مامايي فيروز

سلام

همسرم 2 ماه پیش سونو داشت . دکتر گفته بود واریکوسل گرید 1 داره.

آز اسپرم براش نوشته که جوابش این بود:

volum......................5.2
viscosity............decrease
liquefaction time...........20
pH..........................8.4
count/ml....................28

motility.....................70%
Grad1:min progressive.....5%
GradII:poor to fair........10%
GradIII:properly...........30%
GradIV:quick...............25%

morphology...............79%
tail less.....................4%
round head................5%
small head................ 4%
pin head ..................4%
deformed neck............4%

agglutinated & clumped sperms.......few

W.B.C.....................1-2
R.B.C.....................0-1
EP.CELL..................0-1

میشه بگید مشکلی هست یا نه؟

ویسکوزیته اش نیاز به درمان داره؟

سلام ، روزتون بخیر باشه ، من تیر ماه بدلیل تشکیل نشدن قلب جنین در هفته 8 کورتاژ شدم ، بعدش هم کلی آزمایش دادم که گفتند مشکل نداشتیم و هنگام تشکیل نطفه جنین کامل تشکیل نشده است ، بعد از کلی آزمایش از خودم و همسرم نشون داد که من مشکلی ندارم ولی اسپرمهای همسرم ضعییف هست که دکتر گفت با دارو قابل درمان هست. حالا یه سوال دارم اگه الان من اقدام به بارداری کنم و نی نی دار شم مشکل همسرم بازم مشکل ساز می شه؟ ربطی به تشکیل ناقص نطفه داره یا نه؟ باید صبر کنم تا مشکل همسرم حل شه؟

سلام خیر عزیزم بی کیفیت بودن اسپرمها در نهایت و در بدترین حالت، جلوی باروری رو می گیره اما وقتی بارداری اتفاق افتاد دیگر نباید نگراان پیامدش به خاطر ضعف اسپرمها باشید.ارتباطی ندارد
كارشناس مامايي فيروز

کارشناس عزیز ، خیلی ممنونم از جوابتون ؛ پس با این حساب من می تونم برای بارداری اقدام داشته باشم. فقط خیلی زیاد می ترسم که خدای نکرده اتفاق قبلی تکرار بشه .
کار خاصی نباید انجام بدم؟

سلام
نه عزیزم یکبار سقط نه علت یابی لازم دارد و نه نگرانی برای بارداری بعدی. اتفاقاً همین که یکبار باردار شده اید(حتی اینکه به سقط انجامیده) بازهم امید به سلامت باروری زوج را بالا می برد
كارشناس مامايي فيروز

Re: نتیجه آزمایش اسپرم همسرم فوری فوری فوری

سلام جواب ازمایش همسرم اینه دکتر گفته ضعیفه اما برا ما توضیح نداده که مشکلش چیه وچقدر مشکلش حاده ؟از خانم کارشناس خواهش زودتر جواب منو بدید.
Semenvolume2.80
semen ph 8.00
sperm count 16.86
motile sperms 45.43
progressive sperms 44.99
round cell 0.41
wbc 0_1
normal morphology 55.00

Re: نتیجه آزمایش اسپرم همسرم فوری فوری فوری

ataya نوشته شده:سلام
نتایج ازمایش همسرم اینه میخوام نظر شما را بدونم
Vloume 2.5 cc
Liquefaction time 20 min
Count m/ ml 125dar 10 betavan 6
جمله ی آخر واضح نیست عزیزم
تعداد یا Count برای همسرتون چند میلیون در هر میلی لیترm/ ml است؟ رنج رو لطفا تایپ نکنید. یا در خط دیگری وارد کنید لطفا که درهم نشود.
كارشناس مامايي فيروز
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 21 مهمان