درد دارم

کارشناس عزیز سلام

من 3 روزه که قسمت تخمدون راستم درد دارم و البته من تا حالا کیست نداشتم فقط یه بار که اونم به خاطر تجویز اشتباه کلومیفن از طرف دکتر بود.......

من به خاطر پرولاکتینم قرص بروموکریپتین می خورم یه جا خوندم از عوارض این قرص دردهای شکمی هست.... ممکنه به خاطر این قرص باشه این دردام؟

و اینکه من 3 روز مونده به پریودم و همچنین اقدام به بارداری هم کردم.....پس امکان نداره که من 3 روز قبل که این دردام شروع شده تخمک گذاری کرده باشم که مثلا تبدیل به کیست شده باشه....

راستی من شبی 2 تا بروموکریپتین می خورم

می شه بگین این دردا از چیه؟ البته زیاد نیست که نتونم تحمل کنم
ممنون

ربی لا تذرنی فردا و انت خیرالوارثین

سلام
دوست عزیز! جزو عوارض این دارو تحریک دستگاه گوارش و نیز گرفتگی و درد شکمی ست که کلاً عوارض این دارو شایع اند اما با کاهش دوز برطرف می شوند. تشخیص اینکه این درد از این مساله باشد یا هر علت دیگری حتماً با پزشک بالینی ست.
كارشناس مامايي فيروز

سلام

ممنون از جوابتون من رفتم دکتر و مشخص شد که یه کیست 6 سانتی در اورده تخمدون راستم!!!!!

دکتر بهم ال دی داده.... می خواستم بدونم چقدر طول می کشه که کیست برطرف شه؟

در ضمن من از روزی که ال دی می خورم (3 روز) اصلا درد ندارم....
یعنی ممکنه که زود برطرف بشه؟

کارشناس عزیز من اصلا تا حالا کیست نداشتم چرا حالا اینجوری شدم؟؟؟؟؟؟؟

خیلی نگرانم یعنی می رسه روزی که منم باردار شم؟؟

راستی آیا امکانش هست که با این کیست من الان باردار شده باشم ؟ چون فردا نوبت پریودمه ولی چون قرص ال دی می خورم پریود نمی شم...

امکان بارداریم هست؟

ممنون

سلام
دوست عزیزم جواب سوالهای شما در کل:
1- اصلاً اینطور نیست که این کیست به حتم مانع بارداری شود و احتمال باردار بودن شما در این سیکل مانند سیکلهای پیشین است.
2- اغلب کیستهای منفرد با درمان انتظاری 1-2 ماه و یا با مصرف این قرصها از بین می روند و در این صورت جای نگرانی نیست ولی اگر بعد از آن باقی بماند باید اقدام دیگری کرد(که البته هماطنور که عرض کردم احتمال ماندن کم است)
3- یک کیست منفرد هم در کل نگرانی و به دنبال علت بودن نمی خواهد عزیزم !
4- اما یک نکته: هنگام شروع قرص LD مگر پریود نبودید؟ پس چطور احتمال بارداری می دهید؟
كارشناس مامايي فيروز

سلام

ممنون از جوابتون

نه من پریود نبودم 3 روز مونده بود به پریودم که رفتم دکتر و دکتر گفت قرص ال دی رو از همون شب شروع کنم... یعنی من هنوز به زمان پریود نرسیده بودم!

یعنی دکتر برام اشتباهی تجویز کرده؟ یعنی باید پریود می شدم بعد قرصو می خوردم؟

سلام
خوب دوست عزیزم این دارو باید از روز 3یا 5 ام قاعدگی آغاز شود هم به دلیل تطابق با هورمونها هم به دلیل اطمینان از عدم بارداری هنگام شروع دارو چراکه این دارو در بارداری ممنوع است!
كارشناس مامايي فيروز

سلام کارشناس عزیز

من کیستم بعد از مصرف یک دوره ال دی خوب شد و هم چنین دوباره آزمایش پرولاکتین دادم خوشبختانه اومده پایین و نرمال شده
به نظر شما همچنان شبی نصفی بروموکریپتین بخورم؟
چون هنوز از س ی ن ه ام یه ذره مایع بی رنگ میاد بیرون که نمی دونم از چیه؟
ارسال پست

بازگشت به “مراقبت های پیش از بارداری”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 8 مهمان